563 Shares 2478 views

Amerykański aktor William Petersen: Biografia, kariera i rodzina

Rosyjscy widzowie William Petersen znany jest z serialu telewizyjnego CSI «. Crime Scene Investigation” Chcesz dowiedzieć się o tym, kiedy się urodził, gdzie studiował i jak dostał się do wielkiego filmu? Zalecamy, aby przeczytać artykuł od początku do końca.


William Petersen: biografia

Urodził się 21 lutego 1953 roku w amerykańskim mieście Evanston (Illinois). Nasz bohater jest najmłodszym z 6 dzieci. Rodzice William mają żadnego związku z kina. Ojciec i matka byli zaangażowani w branży meblowej.

nauka

Bp William Kelly uczęszczał do szkoły średniej w Boise (Idaho). Grał w lokalnej drużynie piłki nożnej. Trenerzy przewidział jego świetlaną przyszłość sportowych.

W 1972 roku, William Petersen wszedł State University of Idaho. To właśnie w tej instytucji działających on przyszedł do klasy. Facet ma dużo wiedzy teoretycznej i praktycznej. W 1974 roku Petersen, wspólnie z profesorem dramatu udał się do Kraju Basków – autonomicznego regionu, położonego w północnej Hiszpanii. Tam został przeszkolony jako aktor zespołu Szekspira. William nawet opanowaniu języka Basków.

Po powrocie z Hiszpanii, postanawia przenieść się do Chicago. W tym mieście, miał krewnych, którzy pomogli Williama na początku.

teatr

W Chicago, Petersen nie siedzi bezczynnie. Podjął pracę w miejscowym teatrze. W swoim twórczym udziale Skarbonka w takich produkcjach jak „Time of Your Life”, „Noc Iguany”, „istoty przestępstwa” i innych.

Dzięki ich wysiłkom człowieka z prowincji mogłaby działając mapę „Kapitał”. Później jego kariera poszła w górę. William Petersen podpisał umowę z firmą teatru Steppenwolf. Po pewnym czasie współtworzył szczątki Theatre Ensemble. Z tej firmy współpracowały popularnych aktorów Chicago. Należą Teda Livayna i Geri Koula.

William Petersen: filmy

Nasz bohater filmowy debiut odbył się w 1981 roku. Następnie spośród ekrany thriller „złodziej”. Dostał małą rolę, która praktycznie nie pamięta widzów. Ale aktor nie rozpaczaj. On dołożył wszelkich starań, aby zostawić swój ślad w kinie amerykańskim.

Jednym z najbardziej znaczących dzieł Petersen była jego rola w filmie „Manhunter”. William powodzeniem przyzwyczajeni do wizerunku agenta FBI. Według opowieści, musiał złapać i zneutralizować maniaka.

W 1985 roku, ekrany z thrillera „Żyć i umrzeć w Los Angeles.” Petersen zagrał w nim roli Richarda Chansa. On stworzył obraz upodobało wielu amerykańskich widzów.

Od 2000 roku, William Petersen związał się z serii CSI: «przestępstwo. Crime Scene Investigation” Nasz bohater dostał główną rolę – dr Gil Grissom. To właśnie dzięki tej serii aktor zyskał międzynarodową sławę. Wielkość jego opłat wzrosły kilkakrotnie.

Ciąg dalszy kariery

Do tej pory William Petersen filmografia obejmuje ponad 40 ról w filmach należących do różnych gatunków. Wyliczać jego najwybitniejsze dzieła 2000-2013 jest.:

  • "Safe Haven" (2001) – Dzhekson Konnoli;
  • "Bez śladu" (serial telewizyjny) (2002-2009) – Gil Grissom;
  • "Detachment" (2011);
  • "Blue" (serial telewizyjny) (2012) – Mitch;
  • "Appomattox" (2013) – William Sherman.

życie osobiste

Nasz bohater jest zawsze popularne wśród kobiet. Ale to nie jest mężczyzna dla pań. Po raz pierwszy aktor był żonaty, kiedy nie było i 20 lat. William zdobył serce pięknej Joanny. Razem uczestniczyli lekcje aktorstwa i uzależniony od kultury Basków.

Joan dała mężowi uroczą córkę. Dziecko dostaje ciekawą nazwę Mite, który jest tłumaczony z języka baskijskiego oznacza „miłość”.

W czerwcu 2003 roku, William Petersen ożenił się po raz drugi. Jego wybór był stary przyjaciel – Dzhina Tsiron. Dzieci w parach jeszcze.

W październiku 2003 roku Petersen został dziadkiem aktora. Jedyna córka MAIT urodziła mu Mazrika wnuk. William kocha to dziecko oddaje mu drogich prezentów i stara się spędzać z chłopcem jak najwięcej.

Konkludując

Mamy wyraził szczegóły biografii i osobistym życiu Williama Petersena. Daj nam, żeby to wspaniałym aktorem wybitnych ról i spokojnej szczęścia rodzinnego!