485 Shares 6735 views

Jak wybrać helikopter zabawka na radiu: ręczne opinii

RC Helicopter – nie tylko zabawka dziecka, prawdziwy cud nowoczesnej technologii. Podbiec mechanizm – przyjemność zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Taki dar, jak zabawka śmigłowca, dla dzieci w wieku powyżej 8 lat. Producenci oferują klientom szeroką gamę produktów: sklepy są różne modele. Jak wybrać zabawkę? Zalecenia – w naszym materiale.


Co to jest?

Latające helikoptery zabawki produkowane odmiany. Można je sklasyfikować według następujących głównych parametrów technicznych:

 • wielkość;
 • typ silnika;
 • metody zarządzania;
 • przez liczbę kanałów kontrolnych;
 • od typu śrub i tak dalej. d.

Gdy pierwszy helikopter kupić?

Helikopter na pilocie – technicznie dość złożonej konstrukcji, poza tym, że wysokie koszty. Dlatego też, jeśli taki prezent wykonany jest z wyprzedzeniem, dziecko po prostu nie będzie w stanie poradzić sobie z zarządzaniem, co może prowadzić nie tylko do uszkodzenia takiego daru, ale niestety dziecko.

Producenci zazwyczaj zaleca taką zabawkę dla dzieci powyżej 10 lat. W tym wieku, jest korzystne, aby wybrać model z minimalną liczbą kanałów sterowania, dziecko było w stanie szybko nauczyć się korzystać z pilota zdalnego sterowania.

Rodzaje helikopterów sterowania radiowego typu silnika

W celu wybrania helikopter zabawka, należy najpierw określić swoje zadanie dobrze. Na przykład, jeśli urządzenie zostało zakupione dla dziecka do celów rekreacyjnych, konieczne jest, aby zatrzymać się na wybór modelu baterii. Śmigłowce tego rodzaju silnik może pracować w sposób ciągły do 30 minut, po czym wymagany jest ładowania. Ale wielką zaletą tego modelu w porównaniu do innych typów – w rozsądnej cenie.

Jeśli zabawka jest zakupiony w celu wzięcia udziału w specjalnych wydarzeniach, lepiej jest wybrać helikopter zabawka z silnikiem, który działa na paliwo. Model ten odznacza się dużą szybkością i możliwość ciągłej pracy w długim czasie. Ale ten typ śmigłowca jest prawie dziecinnie proste – jest to trudne technicznie i dlatego drogie maszyny. Podzielone na klasy takich rodzajów zabawek, w zależności od ilości paliwa silnikowego, od lat trzydziestych, czterdziestych i t. D.

mechanizm sterujący

Istnieją dwa rodzaje mechanizmów kontrolnych:

 • zabawka helikopter w radiu;
 • Częstotliwość (kontrolowane za pomocą promieni podczerwonych).

Ostatni wrażliwa na działanie promieni słonecznych, więc często jest to kontrola dla śmigłowców, które działają w pomieszczeniach zamkniętych.

Co to jest liczba kanałów sterowania zabawka helikopter?

Przy wyborze takiego daru, jak helikopter zabawka, należy zwrócić uwagę na liczbę kanałów sterowania modelu. Co to jest i dlaczego trzeba? Kanały kontrolne – są możliwości techniczne, które jest wyposażone w konkretnym modelu śmigłowca, a które mogą być sterowane za pomocą pilota. Im mniej, tym lepiej kontrolować urządzenie. Ale w tym samym czasie, podwójne i potrójne wyjścia modele nie różnią się manewrowość.

Weźmy pod uwagę, które mają zdolność techniczne śmigłowców z różnych ilości kanałów sterowania:

 1. Podwójny zabawki mogą latać w górę iw dół wokół własnej osi i wokół kręgu. Modele z takiej cechy nie są w stanie rozwijać dużą prędkość. Dzięki tej jednostce sterującej będzie zarządzać dzieci 8-10 lat. Dlatego, jeśli planujesz kupić dziecku zabawkę, po raz pierwszy, zaleca się, aby zatrzymać wybór na śmigłowcu dwukanałowym.
 2. Model Three-kanałowy różni się od poprzedniego wzrostu toru lotu: mogą latać w tę iz powrotem.
 3. Z czterokanałowym zdalnego sterowania śmigłowca w początkujących nie może poradzić. Model ten posiada możliwość skręcić w lewo i prawo. Ta opcja jest odpowiednia, jeśli dziecko już opanowane zarządzanie trzy-kanałowy helikopter.
 4. Imprez sportowych nabyte modelu sześć kanałów – helikopter dla profesjonalistów. Mają dodatkowe funkcje, takie jak żyroskop (zdolność do „wiszą” w powietrzu), dostosuj prędkość lotu.

Dodatkowe funkcje

Niektóre modele śmigłowców zabawki, oprócz wyżej wymienionych, są wyposażone w dodatkowe opcje. Na przykład, model Silverit posiada wbudowaną kamerę wideo. Ten helikopter jest odpowiednia, a ci, którzy lubią fotografii, zamiast latania modele sterowane radiowo. To urządzenie jest zdolne do przechwytywania wideo i zdjęcie małej objętości, ale długo w locie nie może.

śmigłowce wielu dzieci zwolniony wody lub plastiku „pocisków”.

Ponieważ sterowane helikoptery zabawki są stosunkowo drogie, a podczas nauki zarządzania często awarie zasilania i awarie, producenci oferują konsumentom jako nowość wirtualnych symulatorach. W większości przypadków te gry są zakończone wirtualne urządzenia posiadające cztery lub więcej kanałów sterujących.

Jak zarządzać helikopter zabawka: Instrukcje

Złożoność urządzeń sterowania opisany w zależności od parametrów konkretnego modelu (wagowo, rozmiaru, typu silnika i liczby kanałów). Od czego zacząć? Oto przykład instrukcja helikopter sterowany radiem:

 1. Otwarta komora na tylnym panelu sterowania i włożyć wymaganą liczbę baterii lub akumulatorów według Polaków (maksymalna opłata). Następnie zamknąć pokrywę.
 2. Przykręcić antenę do panelu.
 3. Włącz samego śmigłowca konsoli za pomocą specjalnego przycisku.
 4. Umieść zabawkę na płaskiej powierzchni.
 5. W niektórych modelach wymaga aktywacji czterech kierunkach za pomocą jednego ruchu dźwigni z najwyższa do najniższego położenia. Po tym, kontrolki, która informuje o gotowości urządzenia do działania.

Jak nauczyć się zarządzać? W pierwszej kolejności zaleca się opanować technikę startu i lądowania. Tylko spełnione te umiejętności można rozpocząć prostą lot, a następnie przeprowadzenie innych możliwych manewrów.

zalecenia dla początkujących

W celu uniknięcia wypadków i awarii specjalistów zaleca się przestrzegać następujących prostych reguł:

 1. Użyj śmigłowiec jest to konieczne, zgodnie z jego przeznaczeniem określonym w instrukcji. Tak więc, jeśli zabawka jest przeznaczona do latania w pomieszczeniach, nie trzeba bawić się z nim na ulicy – to szybko spowodować uszkodzenie mechanizmu. Naprawa zabawki śmigłowców – nie tanie, a czasem beznadziejne.
 2. Przed rozpoczęciem meczu, akumulator jest wymagany do pełnego naładowania (zajmie to około dwudziestu minut do pół godziny). Nie dopuścić akumulator wyczerpie się – to znacznie zmniejsza jego żywotność. Naładować baterię dłuższy niż czas określony w instrukcji również nie jest zalecane.
 3. Nie jest konieczne, aby naładować baterię natychmiast po meczu. Należy podtrzymywać interwału 10-15 minut do chłodzenia akumulatora.
 4. Jest to konieczne, aby uniknąć kontaktu między obracanie mechanizm śrubowy palcami włosy, ubrania i biżuterię. Jest to szczególnie ważne w grze z helikoptera dzieci oglądanych przez osoby dorosłe. Wejście od ciał obcych w łopat śmigłowca zabawka jest niezwykle traumatyczne dla osoby obsługującej urządzenie i dla innych. Dlatego niemożliwe jest, aby uruchomić zabawkę w miejscach, gdzie ludzie i zwierzęta.
 5. Producenci nie zalecają stosowanie części zamiennych do urządzenia na zewnątrz zestawu korporacyjnej.
 6. Przed rozpoczęciem helikopter sterowany radiowo, upewnij się, że nikt nie używa tej samej częstotliwości. Podczas pracy z tą samą częstotliwością mechanizmy kanałowe mogą zawieść i nie dać się w zarządzaniu.

Przegląd popularnych modeli

Producenci zabawek helikopterów na wiele radiem. Ocenimy najczęstszych modeli o różnych parametrach:

 1. To jest proste, ale w tym samym czasie, modele wielofunkcyjne dla dzieci Angry Birds. Śmigłowiec wykonany w postaci ptaków. Mechanizm ma metodę sterowania trzech kanałów, czyli urządzenie może latać góra-dół, przód-tył, lewo-prawo. Średnica pilota 15 metrów. Ma dostępną wartość takiej zabawki śmigłowca – cena wynosi około 600-800 rubli.
 2. Dla początkujących są proste w obsłudze, jak helikoptery MJX T38, SYMA S32G, HappyCow. Urządzenie to zawiera od trzech do czterech kanałów sterujących. Oferuje on stylowe wzornictwo, podświetlany. Mają dobrą wydajność, kosztował około 1500 rubli.
 3. Modele z dodatkowymi funkcjami, możemy polecić następujące: WL Toys V319 (pożary z wodą), urządzenie tego samego producenta V398 trafia w «pociskach rakietowych», MJX Heli Thunderbird T53C ma kamerę wideo. Można również helikoptery Walkera – różnica między nimi jest to, że mają one równowagę systemu automatycznej stabilizacji, tak miło się latać, nawet w warunkach wietrznych. Air Hogs Helikopter posiada dodatkową ochronę przed uszkodzeniem podczas wypadków – jest otoczony metalową klatkę, która nie pozwala zabawki szczegóły uszkodzone w kolizji.
 4. Profesjonaliści w pilotowaniu helikopterów w radiu powinien zdecydować się na takich marek jak Art-Tech i E-sky.

Zalecenia dotyczące wyboru

Tak więc, analizując powyższe informacje na temat specyfikacji różnych modeli do wyboru helikopter na pilocie powinien być na podstawie następujących kryteriów:

 1. Zabawki wagi. Im mniejszy, tym trudniej jest zarządzać taką helikopter na zewnątrz.
 2. Materiał obudowy wpływa na trwałość urządzenia.
 3. Liczba kanałów sterowania. Od tej kwoty zależy od funkcjonalności mechanizmu.
 4. Moc silnika zależy od prędkości.
 5. Pojemność akumulatora określa czas trwania lotu. Najczęściej helikopter zabawka nie zdejmować z powodu niedostatecznego ładowania akumulatora.
 6. Średnica odludziu pokrycia. Im jest on wyższy, tym dalej i wyżej może latać helikopterem.

opinie

Opinie na temat helikopterów sterowania radiowego niejednoznaczne. Często negatywne opinie są tworzone, gdy niewłaściwe zakupionego modelu. Ta zabawka nie jest tani i może się nie udać po pierwszym upadku. Ponadto dziecko może poważnie zakłócić nad awarii obiecanego prezentu. Dlatego ważne jest, aby wybrać helikopter na pilocie zdalnego sterowania , który może opanować dziecko w danym wieku. Nie powinno kupić prezent, czyli na rok.

Przy odpowiednim doborze i przestrzegania wszystkich zasad działania takiej zabawki potrwa długo i zadowolić swojego właściciela zabawne hobby. Często, kupując prezent dla dzieci, dorośli też chętnie uruchomić helikopter. Choć rozrywka staje się tradycją rodzinną, która nie tylko przynosi wiele pozytywnych emocji, ale także przynosi ze sobą, jednoczy ludzi w każdym wieku.