524 Shares 6603 views

podwyższona temperatura

Podwyższone temperatury – jest normalną odpowiedzią organizmu do pojawienia się infekcji. Średnia temperatura ciała w zakresie od 35 do 37 stopni Celsjusza, a najczęściej jest to 36,6 stopni. Podwyższona temperatura jest naukowo zwane hipertermii. Nieznaczny, tymczasowy wzrost może to być spowodowane aktywnością fizyczną. Jednak, jak obniżenie go poniżej 35 stopni, a znaczny wzrost może wskazywać, że organizm nie jest w porządku.

Podwyższone temperatury powstaje chorób, zakaźnych, jak również szok termiczny. Udar cieplny występuje wtedy, gdy dana osoba od dawna narażony na działanie wysokich temperatur. Często heatstroke wyprzedza żołnierzy maszerujących w upalny letni dzień, marynarzy w warunkach tropikalnych, pracowników gorącej sklepów, ludzi opalania na plaży przez długi czas i uczestników nieuporządkowana turystyczny. Zwiększona szok termiczny temperatura występuje najczęściej u osób z chorobą sercowo-naczyniową lub dystonii. Cierpiał wyczerpanie ciepła powinny zostać przeniesione do cienia, bez ubrania, werbel, umieścić coś zimnego na terenie dużych naczyń krwionośnych, serca i głowy. Środki kardiologiczne powinny być stosowane tylko wtedy, gdy to konieczne. Ofiara musi pić dużo płynów. Jeśli pomoc nie został dostarczony, udar cieplny, w niektórych przypadkach może prowadzić do śpiączki lub nawet śmierci.

Jeśli hipertermii jest utrzymywana na stałym poziomie, to jest – to znak, że organizm nie jest wszystko w porządku. Na przykład, stabilne w wysokiej temperaturze ciała – jest to jeden z możliwych objawach infekcji, białaczki. Jeśli temperatury powyżej normalnych i towarzyszy krwawienie, może również wskazywać na obecność nowotworu w organizmie.

W przypadku zwiększenia temperatury powyżej znaku 39 stopni należy do lekarza. Kiedy hipertermii, kontynuując długo, towarzyszy pogorszenie stanu pacjenta, należy również udać się do lekarza.

Często wykazują podwyższone temperatury podczas ciąży. Jednak nie zawsze jest wskaźnikiem początku choroby. Kilka gorączka w czasie ciąży szczególnie często w ciągu pierwszych trzech miesięcy po zapłodnieniu. Zazwyczaj jest to spowodowane przez zmiany w organizmie kobiety w ciąży oraz, w szczególności, do produkcji progesteronu. Jednakże, jeśli gorączka podczas ciąży wiąże się z innych działań niepożądanych, podczas gdy kobiety powinny skonsultować się z lekarzem. stany podgorączkowe mogą być konsekwencją procesu zapalnego w organizmie oraz wszelkich infekcji u kobiety ciężarnej jest bardzo niebezpieczne dla płodu. Podwyższona temperatura podczas ciąży, w niektórych przypadkach prowadzi do łożyska abruption. Dlatego ciepło musi zostać wyeliminowane. Jednak nie należy tego dokonać, jeżeli temperatura jest wyższa niż 37,5 °, to niezbędne jest fotografowanie dół, jeśli przekracza 38 stopni.

Trochę gorączki u dziecka (37 do 37,4) w ciągu pierwszych kilku dni po urodzeniu – jest to normalne, naturalne zjawisko. Ponadto w ciągu roku, temperatura stabilizuje się w ciągu 36-37 stopni, ale w tym czasie planowane stopy – 36,6. Podwyższona temperatura u dziecka – nie zawsze jest oznaką działania bakterii. Ciało dziecka jest bardzo wrażliwy i delikatny, w stanie odpowiedzieć na wszelkie zmiany. Czasami nawet zdarza się, że niektóre gorączka u dziecka 1-2 lat – to reakcja na zmiany w diecie, innych podobnych powodów. Dla dziecka trzeba kupić osobny termometr przed każdym użyciem i wytrzeć go z alkoholem. Jeśli dziecko ma gorączkę osiągnie 39 stopni, to nie zaleca się zestrzelić. Jeśli młody pacjent przedłużony hipertermii, należy skontaktować się z pediatrą.