768 Shares 9835 views

Volkonka: recenzje wakacji

W dzielnicy Lazarevsky w mieście Soczi, nad samym brzegiem Morza Czarnego, znajduje się osada Volkonka. Opinie turystów odwiedzających to powiedzieć, że jest to świetne miejsce na spędzenie wakacji. Tutaj można nie tylko zrelaksować się, ale także wędrować przez niesamowite w swoich pięknych lasach, odwiedzić uzdrawiające naturalne źródła, a także opalać się na pięknej plaży.


Jak tam dotrzeć?

Wieś Volkonka można znaleźć na mapie Terytorium Krasnodar. W odległości siedmiu kilometrów od niego znajduje się najbliższe centrum powiatowe – Lazarevskoye. Volkonka, opinie turystów mówią, że jest to idealne miejsce na niedrogie i relaksujące wakacje, znajduje się 40 km od centrum Soczi. Bezpośrednio przez ten ośrodek wypoczynkowy jest federalna autostrada. Łączy Soczi z Tuapsą. Na tej trasie ośrodek może odwiedzić miłośnicy samochodów.

Trudno dotrzeć do wioski Volkonka. Opinie turystów mówią, że na terenie tego kurortu znajdują się dwa dworce kolejowe, na które przyjeżdżają podmiejskie pociągi elektryczne. Ci, którzy chcą przyjechać do Volkonki pociągiem, powinni wziąć bilet na dworzec Lazarevskoe. Z tego centrum dzielnicy do punktu końcowego podróży można dotrzeć do najbliższego pociągu lub wziąć taksówkę.

A jeśli mieszkasz bardzo daleko od wioski Volkonka? Odpoczynku ludzie powiedzieli nam, że zanim ten ośrodek może i latać. Aby to zrobić, musisz wziąć następny lot na lotnisko w Soczi, położony w Adler. Dalej do wsi trasa jest pokonana taksówką lub pociągiem elektrycznym.

Opis ośrodka narciarskiego

Co jest atrakcyjne na wakacje w Volkonka? Opinie gości wskazują, że jest to miejsce dla tych, którzy lubią przestronne plaże, czyste górskie powietrze i ciepłe morze. Oprócz tych zalet, turyści lubią podziwiać majestatyczne szczyty górskie i wędrować do miejscowego lasu z egzotyczną florą południową. I bez wątpienia domowy album zdobi zdjęcia, które zdobyły kurort Volkonka (zdjęcie wsi). Opinie turystów mówią, że po powrocie do domu nadal można podziwiać piękno południowej krawędzi przez długi czas.

Tam była ta wioska letniskowa w miejscu, w którym mieściła się siedziba książąt Wołkowskiego. Dzisiaj jest niewiele ulic, miejscowych mieszkańców i niewielkiego strumienia turystów. Warunkowo ośrodek podzielony jest na trzy części. Wśród nich są Dolna, Środkowa i Górna Wolkonka. Opinie turystów twierdzą, że najbardziej atrakcyjna dla rekreacji jest pierwsza z tych trzech części. Znajduje się na samym brzegu ciepłego Morza Czarnego. Jeśli chodzi o Upper Volkonka, znajduje się on bezpośrednio na trasie Tuapse-Soczi.

Należy powiedzieć, że ten kurort ma wielu wielbicieli. Oni okresowo lub nawet rocznie chcą spędzić wakacje w Volkonkiej. Opinie fanów mówią o tak ważnym czynniku dla turystów, jak niskich cenach. Na wakacjach spędzonych w tym przytulnym zakątku na terytoriach Krasnodar można decently zaoszczędzić. W tym przypadku każdy z turystów otrzymuje w pełni to, co w istocie przybył na południe – morze, słońce, plażę, komfort fizyczny i duchowy. To wszystko daje odpoczynku w Volkonkiej. Opinie turystów potwierdzają, że we wsi są stosunkowo niskie ceny zakwaterowania i wyżywienia, co czyni rozrywkę tak przyjemną, jak to możliwe.

Klimat

Obszar, na którym znajduje się wioska Volkonka, znajduje się pod wpływem wilgotnego klimatu podzwrotnikowego. Dlatego ośrodek charakteryzuje się ciepłym i długim latem, co pozwala na sezon plażowy trwać od maja do października, a komfortowy, bez śniegu, zima. W najbardziej zimnym okresie termometr praktycznie nie spada do zera. W styczniu średnia temperatura wynosi plus pięć stopni.

W połowie lata, w lipcu, powietrze w Volkonkiej ogrzewa do trzydziestu stopni. Temperatura wody w tym okresie wynosi +24 ° C.

Jeśli chodzi o wytrącanie, w tym miejscu jest ich sporo. Praktycznie 1500 mm rocznie.

Natura

W niezwykle pięknym miejscu jest miejscowość Volkonka. Opinie twierdzą, że ten róg Terytorium Krasnodar jest niezwykły ze względu na jego naturę. Miejscowość otoczona jest krajobrazem górskim, którego gładkie zarysy gęsto pokrywają gęsty dywan egzotycznej flory. Podczas wycieczek po licznych lasach można znaleźć narożniki dziewiczej przyrody.

W miejscowości Volkonka można spotkać nie tylko rozległe plaże, które pieszczotują fale czystego Morza Czarnego. Oglądanie entuzjastów podróży otwiera głuche wąwozy, osobliwe skały i wodospady na zimnych rzekach górskich. Niedaleko od Wołkonki jest lokalny pomnik przyrody. Jest to wąwóz cudownej rzeki. Warto odwiedzić tych, którzy spoczęli w wiosce Volkonka. Opinie turystów zaleca się udać się do tego miejsca na wycieczkę.

Klimat subtropikalny w okolicy jest korzystny dla owoców uprawiających ciepło. Rosną tu i egzotyczne kwiaty, które można zobaczyć na ulicach wsi, w pobliżu sklepów i kawiarni, a także w stoczniach mieszkalnych.

Leczenie i rehabilitacja

W pobliżu miejscowości Volkonka, w miejscowości Soloniki, znajduje się naturalne źródło wody z chlorku sodu i wodorowęglanu. Jest sprzedawany w sieci handlowej pod marką "Lazarevskaya". Ta woda jest szeroko stosowana w leczeniu patologii układu pokarmowego.

Wartość naturalnej strefy kurortu Volkonka została doceniona przez nasze rosyjskie siły powietrzne. W tamtych czasach dział ten otworzył sanatorium "Chemitokvadzhe" na terenie wsi. Wcześniej kosmonauty odzyskane i przywrócono ich siłę tutaj. W tym sanatorium był też Jurij Gagarin. Niedaleko od tej instytucji jest otwarte źródło, którego woda mineralna jest bogata w siarkowodór. Jest skuteczny w leczeniu, ale jest używany tylko z zewnątrz.

Lokalne atrakcje

Z historyczną przeszłością Volkonkiego każdy turysta może poznać zabytki architektury tego ośrodka. Ci, którzy chcą to zrobić z przewodnikiem, zaleca się udać się na nasyp. Oferuje niedrogie wycieczki, podczas których można zobaczyć lokalne atrakcje.

Co za niespodzianka pokaże Volkonka (Krasnodar Territory)? Opinie turystów polecają odwiedzić unikalny monolit monumentalny. Tajemnica tej ogromnej struktury, zbudowanej z solidnych płyt ponad pięćset lat temu, i do dziś naukowcy nie zdołali rozplątać.

Z najstarszych budynków warto zwiedzić twierdzę Bagu. Ta bizantyjska struktura V w. Jest również położona w pobliżu miejscowości Volkonka. Niestety na dziś pozostały tylko zniszczone mury.

Inna atrakcja lokalna – trasa "Dwaj bracia". Są to dwa gigantyczne kamienie stojące w pobliżu, osiągające wysokość 10 metrów. Monolity starannie polegają na sobie i tworzą rodzaj wejścia do wąwozu.

Rozrywka

Wakacje w Volkonkiej często są preferowane przez miłośników mierzonego spokojnego wypoczynku i rodzin z dziećmi. Po przyspieszonym rytmie miasta i zgiełku współczesnego życia, wieś oferuje atmosferę spokoju. Na plaży dziecko będzie zainteresowane różnymi atrakcjami wodnymi, a struktura rozrywkowa, położona na nabrzeżu, będzie jak dorośli.

Cóż, jeśli było chęć opuszczenia terytorium wsi? W tym przypadku goście mogą się dobrze bawić w centrum rozrywki, położonym w Lazarevsky. Fani o ostrych wrażeniach udają się do tego centrum dzielnicy. Tam można odwiedzić park dla dzieci, dolphinarium lub park wodny. A dorośli są zaproszeni przez liczne kluby SPA, restauracje i sauny.

Wakacje na plaży

Aby rozkoszować się promieniami słońca i pływać w gorących wodach Morza Czarnego, wieś nie musi już wyjeżdżać. Ośrodek cieszy turystów z pięknymi plażami wzdłuż wybrzeża wzdłuż Volkonki. Opinie zapewniają, że w tym miejscu morze jest zawsze czyste. Jest to szczególnie miłe dla tych, którzy lubią kąpać się w ciepłych falach.

Jakie są najlepsze oferty dla gości plaży Volkonka? Opinie turystów mówią, że najbardziej zadbane są uważane za centralne i należące do sanatorium Lotnictwa. Te paski plaży są najbardziej atrakcyjne dla gości ośrodka.

Centralna plaża ma długość 700 m. Jej szerokość wynosi 30 m. W niektórych miejscach przepływa piasek. Pomimo faktu, że młodzi ludzie uważają, że jest to nudna Wołkonka, można jeździć na morzu na nartach wodnych i latać nad wodą przez spadochron. W niewielkiej odległości od dworca łodzi, na jednej z prywatnych plaż, specjaliści od nurkowania czekają na tych, którzy chcą spróbować swoich sił w nurkowaniu. Pływanie w morzu z badania skalistego dna z rafami i depresjami sprawi, że ta przygoda będzie niezapomniany. Plaże Volkonki, bez wątpienia, można nazwać elitaristą. Turyści odpoczywają na nich nie tylko komfortowo, ale także swobodnie.

W Volkonkiej znajduje się również dzikiej plaży. Znajduje się na północ od centrum miasta. Jest to również schludne i ciche, co jest bardzo popularne wśród turystów.

Pensjonaty

Volkonka oferuje także urlopowiczom. Opinie tych pensjonatów położonych wzdłuż wybrzeża twierdzą, że taki dom jest bardzo popularny.

Wolkowski Ellings ma kilka zalet. Przede wszystkim są atrakcyjne dla turystów w bliskiej odległości od morza. Ta obudowa jest najbliżej delikatnych fal, do których tylko 5-10 metrów. W tym samym czasie, co jest bardzo ważne, pochylnie oferują te same udogodnienia, co pensjonaty i mini hotele. W tych pensjonatach są dodatkowe usługi. Każdy pokój wyposażony jest w lodówkę, telewizor, klimatyzację oraz kuchnię wyposażoną do przygotowywania posiłków i jej recepcji.

Atrakcyjne dla gości Volkonki nie tylko przytulne pokoje ellings. W pobliżu fal morskich proponuje się wynająć domy jednorodzinne na jednym lub kilku piętrach. Tutaj można również znaleźć wszystkie udogodnienia niezbędne do komfortowego pobytu aż do jacuzzi. Oczywiście, wolnostojące pochylnie są znacznie droższe dla turystów, ale są tego warte.

Teren, na którym znajdują się trasy, jest wyposażony w bezpłatny parking. Jest tam również bezprzewodowy dostęp do Internetu. Wielkość płatnych usług obejmuje transfer z Adler lub z Soczi, a także organizację wycieczek.

Zgodnie z opiniami turystów, w sezonie spadki Volkonkiego wypełniają turystów do punktu odmowy. W związku z tym, wybierając dla siebie ten typ obudowy, najlepiej go zarezerwować przed wyjazdem.

Gdzie mogę zostać w Volkonkiej?

Jeśli przyjedziesz do wioski i nie wiesz, gdzie możesz wynająć pomieszczenie mieszkalne, to wiesz, że najlepiej jest przejść do dolnej części wsi. To tutaj większość wynajmowanych mieszkań jest wynajmowana. Pomieszczenia znajdują się w górnej części miasta Volkonka, ale w tym przypadku trzeba dotrzeć do morza samochodem. Zaletą takiej rezydencji będzie jej niższy koszt.

Ogólnie rzecz ujmując, według opinii turystów, ceny w Volkonkiej są dość wysokie. Na przykład są one o 20-30% wyższe w Lazarevsky i nie ma nic do powiedzenia o Soczi.

Jednym z popularnych pensjonatów jest "Cruise" (Volkonka). Opinie turystów podkreślają dogodną lokalizację. Z tego pensjonatu do morza tylko 200 metrów. Po drodze na plażę, ci, którzy chcą zobaczyć można w sklepach, sklepach z pamiątkami i kawiarniach, które stoją wzdłuż drogi. Pensjonat "Cruise" oferuje swoim gościom dodatkowe usługi. Więc na jego terenie można zwiedzić saunę i sklep. Dla dzieci istnieje specjalny plac zabaw. Goście, którzy wolą gotować samodzielnie mogą zawsze korzystać ze sprzętu w kuchni i skosztować posiłków w jadalni.

Aby zatrzymać się w tym domu można zawsze zarezerwować pokoje dwu-, trzy- i czteroosobowe, które wyposażone są we wszystkie udogodnienia, a także pokoje klasy ekonomicznej. Właściciele "Cruise" organizują spotkanie na dworcu kolejowym i oferują wycieczki do miejsc, w których znajdują się lokalne atrakcje.

Dla tych, którzy lubią odpocząć od zgiełku miasta Prohlada (Volkonka) oferuje również swoje usługi. Opinie zwróć uwagę, że jest to również bardzo wygodne miejsce na pobyt. Pensjonat "Prohlada" położony jest w pobliżu plaży w sanatorium Sił Powietrznych, w pobliżu sklepów i kawiarni.

Turyści zapewniają również dodatkowe usługi świadczone przez właścicieli pomieszczeń. Są to:

  • Parking;
  • Własna kawiarnia;
  • Możliwość dostawa z lotniska lub z dworca kolejowego;
  • Organizowanie wycieczek;
  • Kuchnia letnia ;
  • Grill.

Ten pensjonat czynny jest przez cały rok i zaprasza podróżnych z dziećmi w każdym wieku.

Apartamenty Flibustier są również atrakcyjne dla turystów. Znajduje się siedemnaście metrów od morza, tuż przy centralnej żwirowej plaży w wiosce. Apartamenty położone są zaledwie 300 m od dworca kolejowego i 500 m od sklepów spożywczych. Są czteropiętrowym domem, na trzech kondygnacjach wynajmowanych pokoi. Wszystkie pokoje w apartamentach mają praktyczny wystrój. Z okien pokoi na piętrach 2 i 3 znajduje się piękny widok. Według ich wyboru, urlopowiczom można podziwiać morze lub góry. W pomieszczeniach o powierzchni 25 metrów kwadratowych znajduje się łóżko podwójne i łóżko dla krzesełka. Na życzenie może zostać wydana klapka. Wszystkie pokoje wyposażone są w lodówkę, telewizję satelitarną i podział na system. Mają prysznic / toaletę i piękne balkony na 5 metrów kwadratowych.

Na pierwszym piętrze apartamentu znajduje się kuchnia-jadalnia. Tutaj na powierzchni 50 metrów kwadratowych. Są stoły, kuchenka mikrofalowa, kuchenka gazowa. Za opłatą można korzystać z pralki.

Zasilanie

Dla tych, którzy chcą zaoszczędzić więcej, przepisy mogą być zabrane z domu lub zakupione w sklepach spożywczych w Volkonkiej. W każdym pensjonacie iw sektorze prywatnym turyści mają dobrze wyposażone kuchnie. Ale gotowanie jest amatorem. W miejscowości Volkonka gastronomia jest dobrze rozwinięta, kawiarnie i stołówki zlokalizowane są w pobliżu centralnej plaży. W nich można jeść obfite, smaczne iw przystępnych cenach.