145 Shares 4980 views

Sherry Miller: Filmografia

Sherry Miller – kanadyjska aktorka, najbardziej znana z roli w serialu Jane „Television News Service”, a także w serialu komediowym „bliskich przyjaciół”. W 2006 roku zagrała rolę Katarzyny Bedours, matki głównego bohatera w komedii „Boy Girl”.


Praca w Filmie

Sherry Miller zaczynał jako piosenkarka i tancerka, ale w późnych latach 70., postanowiła zrealizować się jako aktorka. W 1981 roku dostała swoją pierwszą rolę w komedii Utilities, która wystąpiła u boku Bruk Adams i Robertom Heysom.

W 1995 roku zagrała małą rolę w thrillerze sci-fi „Dzhonni Mnemonik” Robert Longo. Krytycy docenili niskie początkujący reżyser debiut projektu, mimo dobrej obsady, ale publiczność, zwłaszcza fani science fiction, film przyciąga.

W następnym roku, Sherry Miller, wraz z Melissą Dzhoan Hart i Charlene Fernets pojawił się w nastolatków filmu sci-fi „Sabrina – nastoletnia czarownica”, który służył jako podstawa do tej samej serii.

W roku 1999, Sofia Coppola rozpoczął filmowanie pierwszy w karierze pełnometrażowego filmu – „Przekleństwa niewinności”, oparty na powieści Dzheffri Evgenidisa. Małą rolę drugoplanową w filmie otrzymał Sherry Miller. Filmy Sofia Coppola zawsze cieszył się przychylnością krytyków, a projekt ten nie był wyjątkiem. Jednak kasowym był mały, tylko $ 10 milionów dolarów.

TV filmografia

Sherry Miller kariera telewizyjna rozpoczęła się w 1990 roku z rolą Dzheyn Oliver serii „serwis informacyjny TV”.

W 2000 roku aktorka była utverdzhena rola Jennifer Taylor w serialu komediowym „bliskich przyjaciół”, praca z następnych pięciu lat. I od krytyków i widzów z serialu otrzymała głównie pozytywne recenzje, a dla wielu było to zaskoczenie po zakończeniu piątego sezonu.

W filmach telewizyjnych zasługuje również nastolatków serialu „najlepsze lata”, gdzie został zastrzelony Miller od 2007 do 2009 roku.