457 Shares 6017 views

Grand Cherokee samochodów

Kiedy w 1938 roku siły zbrojne Stanów Zjednoczonych potrzebuje nowego samochodu mobilnej zamiast zwykłego motocykla z wózkiem bocznym, przejął rozwoju firmy Willys Overland. Już pierwsze nowe rysunki samochodów zostały przedstawione pod koniec 1939 roku. Opracowany amerykański samochód – inżynier Arthur Herrington. Auto nazwano Willys MB. Po wojnie Willys Overland postanawia zmienić model Willis MB i sprawiają, że nadaje się do zastosowania w cywilu.

Nowy samochód jest nazywany CJ. On stał się bazą dla modelu produkcyjnego. Sprzedaż samochodów rozpoczął już w połowie lata 1945 roku. W sprawie zaktualizowanego modelu było zostać przedstawione logo Jeep, ale na użytek firmy nazwa Jeep zaczął pozwać „American Bantam Car”. Dlatego przed 1950 samochód został wydany pod nazwą Willis. W iyune1950 firma wygrała proces sądowy i zarejestrował nazwę Jeep.

Willis Spółka w 1946 roku ukazał się samochód Willis Jeep Station Wagon następnie – cywilne typu van. samochód z napędem na tylne mogły pomieścić do siedmiu osób, jednak rozwinął prędkość do stu kilometrów w ogóle. Ale jego główną zaletą była w najwyższym terenu. Trzy lata później ukazał się wszystkie koła SUV napędowego. Był protoplastą obecnego nowoczesny Grand Cherokee.

W późnych latach osiemdziesiątych firma Jeep był w opałach. To wpływa na presję na rynku motoryzacyjnym przez Japończyków, którzy ofiarowali swoje bardzo mocne jeepy. Przede wszystkim japońskich samochodów przekroczyła USA dla wygody.

W 1992 roku firma dokonała zemsty Jeep w walce o akceptacji konsumentów. Społeczność świat został przedstawiony luksusowy Grand Cherokee, który zastąpił „starca» Wrangler, który produkuje więcej niż 28 lat. Nowy natychmiast przyszedł do głowy konsumentów, została doceniona przez krytyków. Komfortowy salon, elegancka i prosta konstrukcja oraz doskonałe parametry techniczne. Od 1992 do 1998 samochodów pierwszej generacji Grand Cherokee zostały sprzedane w ilości 1,5 miliona egzemplarzy.

W 1998 roku samochód to nowa generacja Grand Cherokee. Kilka projekt samochodu zmieniło. Linie ciało stało się bardziej miękkie zakres forma blok zmieniło. Wyglądało na przednich świateł przeciwmgielnych zderzaka.

Jeep 1999 został wyposażony w dwa silniki – 3,1-litrowy silnik V5, moc – 140 KM benzyna i 4,7 litra.

W 2004 roku pojawia się trzecia generacja Grand Cherokee. Stał się właścicielem nowych silników benzynowych i wysokoprężnych. Konstrukcja samochodu jest praktycznie nie zmieniła się – nie było duże reflektory i szyby aktualizowany.

Jednak zmiana pokoleń nie dał oczekiwanych rezultatów jeep – wzrost sprzedaży nie powiodła się. Pomimo trudności i rosnącej konkurencji firmy Jeep nadal ciężko pracować, aby rozwijać nowe modele. Potwierdzeniem tego – pojawienie Grand Cherokee 2013.

Brutalny i solidny samochód, ale bardziej miękkie płynne linie ciała, co daje mu dodatkowy urok. Przednia krata stał się znacznie mniejszy, przednia część stała się gładsza i bardziej zakrzywiona. Zmieniono i wnętrze – nowy panel instrumentów, zmienił skórzane wykończenia, kształt i konstrukcja foteli.

Oficjalna prezentacja nowego Grand Cherokee SUV 2014 odbyło się Detroyskom Motor Show, który został otwarty w dniu 14 stycznia 2013 roku sprzedaż nowych samochodów w Ameryce Północnej jest planowane na koniec lata 2013 roku.