373 Shares 4302 views

Lek „Nurofen dla dzieci”: instrukcje użytkowania

Każda matka z ostrożnością odnosi się do farmaceutycznych preparatów dla dzieci, zwłaszcza dla bardzo najmłodszych. Jednak zdarza się, że jest to całkowicie niemożliwe do zrobienia bez nich, na przykład, wysoką temperaturę lub ból zęba. W tym przypadku pomoc może przyjść „Nurofen dla dzieci”, instrukcja użytkowania, które zaleca się dla młodych pacjentów już od 3 miesiąca życia.


Głównym składnikiem aktywnym tutaj – ibuprofenu. Lek ten jest dostępny w dogodnych formach do stosowania dla dzieci – w syropie, doodbytniczo czopki i kapsułki. Dla najmłodszych będzie pasować świece, tak jak je połknąć lek jest problematyczne. Starsze dzieci zaleca syrop z różnych smakach, można go używać od 6 miesięcy. Nie tak dawno temu pojawiła się nowa postać leku – w postaci kapsułek i tabletek, jest to bardziej wygodne dla studentów. Warto pamiętać, że ten lek jest stosowany u dzieci do 12 lat, po to, że dany lek jest zalecany dla osób dorosłych.

Pomaga „Nurofen dla dzieci”, instrukcja do którego dość szczegółowy opis jego stosowania w wysokiej temperaturze, z przeziębienia lub infekcji wirusowych, ból gardła, zespołach bólowych, bólu zęba lub ból głowy. Usuwanie ciepła lub objawów bólowych występuje w ciągu godziny po podaniu i utrzymuje się w ciągu około 8 godzin, co jest znacznie wyższe niż okres ważności tych preparatów na bazie paracetamolu.

Dawka narzędzia przypisany jego ciężaru dziecka, około 30 mg na kilogram. W takim przypadku, jeśli podjęte czopkach doodbytniczych, że producenci zalecają do jednego roku za co 8 godzin (nie więcej niż trzy dziennie), od jednego do trzech lat, co najwyżej 4 świec dziennie, aż do 6 lat, nie więcej niż 2 czopków 3 razy dziennie. Użyj „Nurofen dla dzieci” Podręcznik zaleca co 8 godzin. Jako przeciwgorączkowy lek nie powinien być stosowany dłużej niż 3 dni, a jako środek znieczulający – nie więcej niż 5 dni.

Należy zauważyć, a skutki uboczne tego leku, w tym nudności, wymioty, biegunka, świąd, wysypka skórna. Jeśli którykolwiek z tych objawów pojawia się u dziecka, należy przerwać przyjmowanie leku i skonsultować się z pediatrą. Oprócz dzieci w wieku poniżej trzech miesięcy „Nurofen” nie jest zalecane, jeśli dziecko ma chorobę nerek lub wątroby, cukrzycę, pokrzywka, astma. Także to jest stosować ostrożnie z innymi lekami, które zaleca się wyjaśnienie tej kwestii przez lekarza.

Należy zauważyć, że „świece Nurofen dla dzieci” zawiera recenzje najczęściej pozytywne. Formularz ten jest łatwy w obsłudze nawet dla najmniejszych pacjentów, a jego skuteczność jest dość wysoki. Lek w syropie są również popularne wśród dzieci i ich rodziców. Ma pomarańczowy lub truskawkowy smak, ponieważ aby go zabrać dzieci nie jest zbyt trudne, a strzykawka pomiaru zawarte w zestawie pozwala mamusie być dokładne dozowanie.

Niemowlęta lata zalecana do 2,5 ml zawiesiny 3 razy dziennie jako środka przeciwbólowego i przeciwgorączkowego. W przypadkach, w których temperatura powróciła do normy, lek może być anulowany. Od jednego do trzech „Nurofen dla dzieci” Instrukcja określa zająć nie więcej niż 5 ml przy stosowaniu 3 razy dziennie przez okres do 6 lat – 7,5 ml, aż do 9 lat – 10 ml, a 12 – 15 ml. Warto pamiętać, że dawka wskazana przez producenta, z grubsza, bardziej musi określić lekarz. Przed użyciem produktu należy wstrząsnąć. Jest on przechowywany w temperaturze pokojowej w miejscu chronionym przed słońcem.

Wielu zauważyło szybkiego i skutecznego działania leku jako „Nurofen Plus”, instrukcjach używania, które są podobne, różnią się dawki. W każdym razie, jeśli to możliwe, to najlepiej skonsultować się z lekarzem na temat schematu leczenia.