129 Shares 3091 views

Mąka polbyanaya: stosowanie przepisów. Chleb i placki mączne polbyanoy

Od tego czasu, zarówno w domenie publicznej pojawiły się nie tylko mąkę pszenną, gospodynie nie znudzi się eksperymentować z pieczenia. Stworzyła bardzo wiele interesujący przepis na gryka, owsa, jęczmienia, kukurydzy, a nawet len posiłku. Niektórzy kucharze całkowicie opuszczony stosowanie tradycyjnych. Ale mąka polbyanaya był nieco poza granicami centrum uwagi. Jednak można go kupić i nie wszystkie supermarkety. Tymczasem, jeśli nadal próbować orkisz w kulinarnych mąkę, to jest możliwe, aby przejść tylko na jego wykorzystanie.


Polbyanaya posiłek: stosowanie

Orkisz – to starożytna odmiana pszenicy. Jest odporny na kaprysy pogody, choroby, szkodniki, plony, ale mniej niż nowoczesnych odmian. W dodatku, jest znacznie gorzej podatne na szlifowanie. To, co spowodowało stopniowe wypieranie jej nowych konkurentów: zakład zajmuje obecnie znikomą powierzchnię uprawną, choć w ostatnich latach istniała tendencja do jego wzrostu.

Zatem polbyanaya Mąka pszenna bez wad ma znaczące zalety. Zawiera aż 18 aminokwasów i wiele witamin, w tym stosunkowo rzadkie. Zawartość białka roślinnego w nim jest bardzo wysoka, a to jest łatwo przyswajalny. Składniki mineralne Jest to szczególnie godne uwagi obecność magnezu i żelaza, przypisuje nawet dietetyków liczba że właściwości lecznicze. Jest inna atrakcyjna cecha, która szczyci mąkę polbyanaya: recepty można stosować takie same jak te, które wykorzystują pszenicę, ale wynik będzie bardziej czuły, z jędrny miąższ i niepowtarzalny smak.

niezapomniane hlebushek

Teraz wiele gospodyń woli piec chleb samemu. To prawda: można dostosować do swoich potrzeb smaku i dokładnie pewni jakości produktów wprowadzonych do sprawy. Jeśli jesteś już zaangażowany hlebopekarstvom, można spróbować innego retseptik. I chleb z mąki polbyanoy łatwo nawet pieczone w tradycyjnym piecu.

przygotowanie

  1. 300 g przesianej mąki z solą łyżką.
  2. Mieszaninę dodano łyżkę mleka w proszku, dwie łyżki brązowego cukru i łyżeczkę suchych drożdży.
  3. Po mieszaniu wlewa pół szklanki wody ciepłej.
  4. Ciasto jest najpierw wymieszane z drewnianą łyżką, a następnie – w ręce, aż bez kija do miski.
  5. Com jest rozplanowany na posypanej mąką desce i ugniata dziesięć minut do miękkości elastyczności.
  6. Pojemność naoliwione, to wyłożył piłkę ciasta, opóźnione folię i na noc ukrywa się w dolnej części lodówki.
  7. Rano ciasto ugniata się prostokąta wielkości form, również owinięty folię i pozostawiono w postaci pół godziny. Po usunięciu folii, kształt jest smarowane, ciasto jest zwrócony do formy i umieścić w piecu.

Hlebushek wypalano przez pół godziny, chłodny na ruszcie, a jedynie usuwa się z formy.

pyszne naleśniki

Najlepiej sprawdzić nieznane mąka – jest próbą piec placki z niego. Jeśli będą pracować na zewnątrz, może być bezpiecznie stosowany w każdym pieczeniu. Do naleśników z mąki polbyanoy jesteśmy absolutnie pewni,: są one otrzymywane przez powietrze, więc nawet z kuszącym orzechowym aromacie. Ciasto przygotowuje elementarny. W misce przesianej mąki polbyanaya 150 gramów – około dwóch trzecich szkła. Dziura wypełniona kubek jogurtu i pół szklanki mleka, plus dwa żółtka i trochę soli. Mieszacz ciasta są przetwarzane w celu wyeliminowania grudek i pozostawiono do „odpoczynku” od kwadransa. Pieczone naleśniki całkowicie standardowy sposób. I mają pyszne posmarowaną zacięcia, zwracając się do probówki i pritrusiv cukrem pudrem.

Polbyanoy kuszące ciasto

Jeśli masz dzieci, będą cieszyć się podobny deser. A dorośli nie odda kawałek drugi-do herbaty. Przygotowanie nie zabiera dużo czasu i zabawy – na morze.

Najpierw przygotowuje się ciasto: 70 g masła kawałek pociera grubej tarką i mieszać z trzecim łyżką sodu i mąki. Naturalnie, mąka polbyanaya o polviny szkła. Końcowa konsystencja przypomina bułkę tartą.

Dalej jest czarująca: opakowanie jakiejkolwiek zawartości tłuszczu sera jest mielona z dwóch jajek i czterema łyżkami cukru. Równolegle z big apple, aby oczyścić, pozbyć się nasion i drobno posiekać.

Czy ciasto: forma prostelennaya i nieodebranych, położył większa część testu. W wyniku „koszu” leje twaróg, rozplanowany na plasterki jabłek i posypać resztę ciasta. Pieczone ta radość 20 minut; gotowe, można posypać cukrem pudrem.

Miód ciasto do biura

W oczekiwaniu na dni ograniczeń żywności gospodyń zaopatrują się ciekawe przepisy mające na celu rozjaśnić przepisanej mniej pokarmu. I tutaj będzie bardzo przydatna mąka polbyanaya z której można upiec wiele różnego rodzaju gadżety. W szczególności – babeczki, które zadowolą nawet dni, kiedy na czczo nie jest już konieczne. Pierwszy pół szklanki wody rozwiedli trzy i pół łyżki cukru i łyżkę miodu. To może trwać nawet słodzone, po prostu trzeba czekać dłużej. Kolejny krok – przesiewowe w misce ćwierć kilograma mąki, ze stałą ugniatania do mąki polbyanaya zapukał w bryłach. Ostatnim krokiem – wylewanie pół szklanki oleju roślinnego i ugniatanie. Ciasto jest określone w formie, w jakiej upieczonego ciasta. Jest on umieszczony w piecu tylko jedna trzecia godziny. I trzeba herbata kruchy, deser słodkie i pyszne.