257 Shares 8588 views

„Pomimo” – idiomu. „Niezależnie od osoby” to znaczy?

„Macie do tej pracy, mimo ….” Idiom, który jest najnowszym, rozważymy dziś. Nawiasem mówiąc, zwykle jest używany z przyimek „na”.

„Gazes” – stylistycznie wysokie i przestarzała wersja „wygląd”

Jeżeli dana osoba uczy się tego, nie będzie miał żadnych trudności ze zrozumieniem znaczenia tego wyrazu. Jest jeszcze inny trwały fraza – „pomimo”. Oznacza to, że taki sam jak ten pod uwagę.

Na przykład. Operacje podchodzi i mówi:

Peter, masz do podjęcia tego projektu w terminie, pomimo okoliczności.

– Ale Sergey Kuźmicz, wiesz ile mam robić!

Tak, wiem, Petrov, ale niezależnie od …

– Idiom ten jest mi znane. Nie należy kontynuować. Rozumiem. Wszystko będzie gotowe.

Nietrudno zauważyć, że „pomimo” – jest bardziej popularna, ponieważ jest mniej pretensjonalny i pompatyczny.

Coś zrobić, nie należy polegać na władze

Gdzie patos i wysokiej stylistyczny farbowanie? Fakt, że wyrażenie to jest źródłem biblijny – idiom „bez względu na osobę”.

Okaże się w Starym i Nowym Testamencie, a to oznacza, że dana osoba musi wykonywać swoją pracę, nie zwracając uwagi na ciśnienie zewnętrzne, cokolwiek to nie jest wyrażona. Zazwyczaj zajmuje się władzy i sytuacji społecznej innych.

Najprostszym sposobem, aby przedstawić i zilustrować na przykładzie ekspresji życiu zawodowym adwokatów i prokuratorów. Wiele wspaniałych filmów nakręcony to – "A Few Good Men" (1992), "Czas zabijania" (1996). Działka z tych filmów są różne, ale są zjednoczeni, że bohater musi wytrzymać presję zarówno zewnętrznych i wewnętrznych czynników (przekonania, nawyki pracy). Musi bronić swojego stanowiska, pomimo (idiom tutaj jest całkiem odpowiednia) nie wiem co.

Z prawnikami wyraźnie. W tej samej kategorii ludzie wchodzą i nauczyciele. Wydawałoby się trochę: jaka jest ocena wiedzy w stosunku do ochrony życia? Czasami jednak rola nauczyciela zależy bardzo dużo w życiu człowieka. A jeden oceny może zależeć od losów człowieka, i że dowcipy i przesady. Dlatego nauczyciele muszą wykonywać swoją pracę, mimo (idiom tutaj jest całkiem właściwe) od osobowości i preferencji.

Ale praca w ten sposób jest daleko od wszystkiego, niestety.