575 Shares 9653 views

Jak motywować dziecko do nauki? zalecenia psychologów

W rzeczywistości, jedna formuła, jak motywować dziecko do szkoły, nie istnieje. Po tym wszystkim, jak dorośli, dzieci są przede wszystkim indywidualnie. Te unikalne cechy swojej potomstwo musi być brane pod uwagę.

Przede wszystkim należy pamiętać, że dziecko powinno mieć możliwość pokazania niezależności, jak to możliwe. Oczywiście, żadne błędy nie zrobi, ale nie o to chodzi studiowania? Ale radość z samodzielnego zakończone zadanie będzie bardzo silna, szczególnie jeśli cenisz dziecku małe zwycięstwo i chwalić go – to nie może być lepiej, aby spróbować go zmotywować, aby kontynuować. Nie trzeba krytykować go zbyt surowo, ciągle wskazując na błędy i gafy, whacks chcecie dowiedzieć się w ogóle.

Mówiąc o tym, jak motywować dziecko do szkoły, ważne jest, aby wspomnieć jeden wspólny błąd, że wielu rodziców przyznać. Że zaczyna się dosłownie przekształcić dom w drugiej szkole ustalenie ścisłej dyscypliny, a nawet hojnie przyprawy to wszystko z napisem „student musi”, „student musi”. Wierz mi, że dzieci w szkole jest więcej niż wystarczająco. W domu, chcę czuć się bezpiecznie, aby być w atmosferze spokoju i komfortu. Dlatego nie jest konieczne, aby kontrolować praktycznie każdy ruch dziecka – niech się zdecydować, czy to pomaga skupić się muzyką lub odciągnąć od lekcji, które chce zrobić przed: żeby trochę odpocząć i zobaczyć serię ukochanej serii kreskówek lub natychmiast rozpocząć pracę domową.

Nie mniej ważne jest to, jak motywować dziecko do nauki, aby mu się, że go kochasz i nie kochać niezależnie od klas w swoim dzienniku. Znaki – to faktycznie pensja studenta. Nie chcesz rodzina umiłowałem tylko dla pensji? Im bardziej dziecko jest jeszcze trudniejsze w tym względzie – dorosły człowiek, zmęczony ciągłą presją, może napisać oświadczenie i zostawić. A dziecko po prostu nie ma dokąd pójść, ale do domu. I dlatego jego rodzina zawsze powinna czekać na wsparcie, miłość i opiekę.

Poza wszystkim, co zostało powiedziane powyżej, jak motywować dziecko do pamiętać, że nikt nie lubi być zaczynają się porównać z innymi, bardziej zdolny i kolegów ciężko pracujących lub, jak w naszym przypadku, studentów. Niemożliwe, aby nie porównywać, pod żadnym pozorem. W najprostszym scenariuszu odpowiedzią na długiej kontuzji, a co gorsza, twoje dziecko zacznie robić, aby przekazać wszystkie swoje notacji na głuche uszy i zamknięte dla Ciebie.

Pomimo faktu, że wielu rodziców zadawać pytania o tym, jak motywować dziecko do nauki, zaczynają zapłacić za dobre wyniki w nauce, nie jest najlepszą strategią. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że dzieci uczą się nie przede wszystkim do rodziców, ale dla siebie.

To nie powinno wymagać od dziecka, aby być prosto A dla wszystkich osób bez wyjątku. Po pierwsze dlatego, że w tych dniach nawet nie gwarantuje wstęp do jakiejś prestiżowej uczelni. A po drugie, ponieważ, nawet jeśli to się uda, to tylko przez monotonną cramming, bezmyślnego zapamiętywania setek faktów. Znacznie lepiej byłoby, gdyby dziecko będzie decydować o sobie takie rzeczy, że naprawdę ciekawe i będzie zwracać uwagę na ich badania. Może on nie wie na pamięć cały podręcznik, ale będzie je zrozumieć – ale jest o wiele bardziej wartościowe. Nie jest tak ważne, że student będzie niekochane przedmiotów. Najważniejsze jest to, że w tym samym czasie i kochany.

I, oczywiście, najważniejszym czynnikiem, jak motywować dziecko do osiągnięcia sukcesu w nauce, kreatywności, a później w życiu, jest utrzymanie zainteresowania. Kupić mu fascynujące książki i encyklopedie, nauczyć się korzystać z Internetu, oglądać razem programów edukacyjnych i filmów. Nic pobudzi osoby do nauczenia się czegoś nowego jak własny interes w tym. Można nawet pozwolić dziecku być nieobecne w szkole jako wyjątek, jeśli on naprawdę chce zobaczyć nowy film naukową o narodzinach wszechświata i tajemnic Trójkąta Bermudzkiego (przynajmniej pod warunkiem, że po przeczytaniu pominiętej dzień materiału).

Pozwól dziecku od pierwszej klasy poczucie, że jesteś po jego stronie, że najbliżsi krewni i dla swoich ludzi wspierać go, nie tylko w słowach, ale również w czynach. I, oczywiście, szanować swoje dziecko. Po tym wszystkim, nie miał już, choć wciąż tylko wschodzących, osoba z własnych zainteresowań, marzeń i celów!