710 Shares 6153 views

Co jadalne grzyby? Co jadalne grzyby zbierane na jesieni?

Jak tylko śnieg topnieje, wszystkie lasy, łąki i wzdłuż dróg jest dużo grzybów. Rosną od maja do października, zachwycając fanów „cichej” polowanie na jego różnorodności. Wiele grzybów są przydatne i bardzo pożywne. Ale każdy wie, jak niebezpieczne jest ich otruć. Dlatego tylko przez wiedząc, co grzyby jadalne, można przejść do ich zbierania. I pożądane jest, aby nauczyć człowieka zrozumienia, ponieważ w zależności od warunków glebowych, warunków pogodowych i otaczająca roślinność jest taki sam grzyb może wyglądać inaczej. Ponadto, jedzenie nie pasuje do wszystkich z nich.

Jakie są grzyby

W naszym kraju rośnie około trzech tysięcy roztocza. Żywność może być spożywany tylko 200 z nich. Każdy, kto chce cieszyć się tym smaczne i pożywne produkt, powinien wiedzieć, co grzyby jadalne. Aby to zrobić, należy najpierw zapoznać się z tym, co robią to:

1. Jadalna – to te, które są spożywane bez długiego przetwórstwa spożywczego. Mają przyjemny zapach i wysoką wartość odżywczą.

2. Warunkowo grzyby jadalne mogą być spożywane, ale ich wstępnie moczone lub w wodzie przez długi czas. Mogą mieć nieprzyjemny zapach i gorzki smak, który znika po namoczeniu. Mimo to, wielu z nich są bardzo popularne, takie jak grzyby po deszczu.

3. niejadalne grzyby – te, które nie są zatrute, ale je jeść nie mogę ze względu na ostry zapach, cierpki smak, zbyt mały lub nieodpowiedni konsystencji. Należą do nich na przykład mitseny, pieprz grzyb krzesiwo lub psiej grzyba.

4. Trujące grzyby do jedzenia nie może w żadnych okolicznościach. Mogą one spowodować zatrucie lub śmierć. Śmierć następuje głównie z powodu toksyczności wątroby lub nerek. Niektóre gatunki wykazują swoje trujące właściwości dopiero po wielu latach, na przykład svinushki.

5. Trujące grzyby są również zawarte halucynogeny. One powodować halucynacje wzrokowe lub słuchowe, urojenia. Ale te grzyby mogą być inne niż niebezpieczne.

Charakterystyka grzybów jadalnych

– Posiada przyjemny zapach.

– Są smaczne, a wielu z nich są uważane za przysmak.

– nie zawiera substancji szkodliwych i toksycznych nadaje się do spożycia bez długotrwałego namoczeniu lub wrzenia.

– Mają wysoką wartość odżywczą: zawiera dużo białka i mikroelement elementów.

– Wiele gatunków są uprawiane w ogrodach lub na specjalnych plantacjach.

Jakie rodzaje grzybów jadalnych

Czasami można zobaczyć separację roztoczy, jadalne, na cztery grupy:

1. Najcenniejsze grzyby, ma przyjemny smak i wysoką wartość odżywczą. Są to białe grzyby i muchomor prezent.

2. Mniej cenne właściwości odżywcze i smak: Aspen, Borowik, grzyby masła i pieczarkami.

3. Nawet mniej cenne, wymagające dłuższego gotowania, czasami po cierpki sok mleczny: grzyby, Mokhovikov, Gołąbek, smardzami, grzybów, kurkami i inni.

4. mało znane gatunki i rzadko zebrano: parasole mleczaj chrząstka, Oyster, płaszcze przeciwdeszczowe i innych.

Co jadalne grzyby zbierane jesienią

Kiedy opada latem ciepło i grunt staje się wilgotny grzyb przychodzi najlepszy czas. Począwszy od września do pierwszych przymrozków myśliwych grzyb iść do lasu, nie patrząc na nich, a mianowicie, aby zebrać. W pierwszym miesiącu jesieni można znaleźć w prawie wszystkich rodzajów grzybów jadalnych, są w tym momencie silniejszego i zaskoczony przez szkodniki. W październiku i listopadzie, stają się mniejsze. A w tym czasie w „cichym polowaniu” są ci, którzy wiedzą, co jadalne grzyby zbierane w upadku. Można je podzielić na dwie grupy:

1. Osoby, które rosną aż do pierwszych przymrozków. To białe grzyby, prawdziwki, borowik, pieczarki, boczniaki i Gołąbek.

2. Osoby, które rosną nawet po wystąpieniu mrozu, czasami aż do grudnia. Są to grzyby jak blewits, grzyby, dzwoniec, chesnochnik i kurkami.

Jak zbierać grzyby

Na polowaniu „cichej” powinien udać tylko wtedy, gdy wiesz, co grzyby jadalne. Zdjęcia nie zawsze pomagają sobie wyobrazić, jak one rzeczywiście wyglądają. Istnieje mnóstwo bliźniaków, niejadalne lub nawet trujące. Ponadto, ten sam grzyb na różnych glebach, a może wyglądać inaczej w różnych porach roku. Dlatego wskazane jest, aby najpierw przejść z kompetentną osobą, która jest dobrze zorientowanych w jakich grzybów jadalnych. Ale ogólnie, „cichy polowanie” trzeba przestrzegać kilku prostych zasad:

– aby nie zbierać grzyby w pobliżu dróg, fabryk, ani w mieście;

– Nigdy się grzyb, jeśli nie jesteś pewien, czy to jadalne;

– nie przyjmować stare, robaczywe grzyby;

– nie jest wskazane, aby zebrać je w deszczową pogodę;

– najlepiej jest wyciąć grzyby z nożem i umieścić w koszu gałązki;

– Nie należy usuwać lub zestrzelić muchomor muchomor i.

Nawet jeśli wiesz, co grzyby jadalne dla ludzi, nie można być pewnym, że toksyczny dla ciebie, są niejadalne dla mieszkańców lasu.

Czy to możliwe, aby otruć grzyby jadalne

Saprofitów bardzo niestabilne. Jeden grzyb może mieć kilka wariantów kształtu, wielkości, koloru. Musimy tylko te, w których jesteś całkowicie pewien podjąć. Ale czasami nawet ludzie, którzy wiedzą, co grzyby jadalne, umieścić w koszu gatunków nieznanych lub mało znanych w nadziei, że w końcu będą poruszać i dokładnie rozważyć. Nie można tego zrobić, ponieważ nawet mały kawałek muchomor, złapany na patelni razem z Syroezhko może spowodować poważne zatrucie. Kiedy indziej można dostać zatrute grzyby jadalne:

– z naruszeniem zasad ich transportu, przygotowania i przechowywania;

– w odniesieniu do stosowania nadmiernie dojrzałych, robaków najedzony czy wpływ grzybów chorób;

– niektóre saprofitami tam żadnego reakcje alergiczne; Tacy ludzie, nawet jeśli wiedzą, co grzyby jadalne, zebrać je i nie mogą być spożywane;

– zbieranie grzybów na terenach przemysłowych w pobliżu dróg, cmentarzy, lub na polach traktowanych pestycydami – ze względu na zdolność do absorbowania grzybami wszystkie substancje z nawet grzyby jadalne mogą być trujące powietrza i ziemi w miejscach.

Teraz można znaleźć wiele informacji na temat jakie są jadalne grzyby. Ale trzeba wybrać książkę obzatelno z kolorowych zdjęć i szczegółowym opisem każdego grzyba i jego odpowiedników. Jeszcze lepiej, najpierw wziąć na „ciche polowanie” grzybowym próbnika, który wie, że zasugerował, co grzyby mogą być podjęte, aby nie zatruć.