535 Shares 4814 views

Jak i dlaczego robi grę dydaktyczną własnymi rękami

Dydaktyczne gry logopedyczne przeznaczone są dla dzieci w wieku od trzech do siedmiu lat. Powinny one pomóc dzieciom właściwie kształtować strukturę słowem, aby być w stanie odróżnić dźwięki przez ucho i podzielić wyraz na sylaby. Logopedia sesje z dzieckiem powinna być przeprowadzona przez wykwalifikowaną osobę, a dom pomogą skonsolidować grę dydaktyczną wiedzy. Ręce można to zrobić bez większego wysiłku.


Dlaczego gry dydaktyczne

Niektóre dzieci mogą być trudne do skupienia się na materiale, który opowiada nauczyciela. Dlatego dziecko do absorbowania informacji i zrozumieć wszystko, bez rozpraszania lub zmęczony, nauczyciele wykorzystują jako materiał roboczy gier edukacyjnych dla dzieci.

gry logopedyczne pomaga wyeliminować problemy w rozwoju mowy, prawidłowego tworzenia dźwięków i jak dobrze dziecko będzie w stanie odróżnić wypowiadanych dźwięków do ucha. Takie gry mogą być użyte jako logopeda w przedszkolu lub nauczyciela, a rodzice w domu, aby skonsolidować materiał, tym bardziej, że roboty logopedyczne gry edukacyjne z rękami dość łatwo. Można wymyślić własnego scenariusza, który będzie oparty na indywidualnych cech i preferencji to jest dziecko.

klasyfikacja

Wszystkie gry logopedyczne można podzielić na kilka grup w zależności od kierunku, w którym chcesz pracować z dziećmi. Oto najważniejsze z nich:

  • tworzenie fonemicznej słuchu u dzieci poprzez gry;
  • Działania rozwojowe, korygujące wymowa dźwięków;
  • gry, sprzyjające tworzeniu spójnej wypowiedzi;
  • działania, rozwijanie umiejętności motorycznych ;
  • jąkanie korektę poprzez proste gry;
  • tworzenie poczucia rytmu u dzieci;
  • tworzenie mowy u dzieci w wieku 3-4 lat;
  • tworzenie mowy u dzieci w wieku 5-7 lat;
  • gry dla rozwoju dzieci upośledzonych umysłowo;
  • Zajęcia wymagane do poprawy orientacji przestrzennej i określania kształtu obiektów.

Na zajęciach z dzieckiem, aby wybrać określoną grupę gier, najbardziej odpowiednie w danej sytuacji. Dla każdej grupy rodziców może być wykonany własnymi rękami dydaktycznej grze, na podstawie cech dziecka.

Muzyczne i edukacyjne gry

Istnieje ogromna różnorodność muzycznych i edukacyjnych gier dla dzieci w każdym wieku, w zależności od kierunku, pomoże dzieciom rozwijać słuchu i rytm mowy. Wszystkie zajęcia odbywają się w formie gier korzystających z instrumentu muzycznego w domu lub w grupie w ogrodzie, a także w prosty zabawki, który jest bardzo podobny do dziecka. Muzyczne i gry edukacyjne, stworzone z własnych rąk, zajmie problemy głosu jest dziecko.

Najprostszy przykład: dzieci są zachęcane do pozycji 5-7, wydawać dźwięki o różnym skoku. Daj dziecku do słuchania dźwięku z każdej pozycji, a następnie powinien odwrócić wzrok, a dorosły, wybierając jeden z elementów, powala na nim. na wysłuchaniu dziecka powinna być w stanie określić, który element został wybrany.

Jak rozwijają się terapii mowy gier

Dydaktyczny gra własnymi rękami mogą być wykonane z łatwo dostępnych materiałów, dostępne w prawie każdym domu, gdzie są dzieci.

Jest to przede wszystkim kolorowy papier, biały i kolor gruby karton, nożyczki, markery i ołówki, klej PVA, można również użyć tkaniny, guziki, czy szelest papieru owijarki z cukierkami, koronki, rzep i wiele więcej.

Gra „Kolory i rozmiary”. Z kolorowego papieru wyciąć koła o różnych średnicach. nie więcej niż 6 kolorów podstawowych wybrana do wytwarzania materiałów dydaktycznych. Rzeźbione okręgi są mieszane, a dziecko proponuje się podzielić je według koloru i rozmiaru.

Gra „Znajdź pair” rozwija uwagę i pomaga w badaniu koloru. Na tekturze sporządzony w dowolnym kształcie, na przykład, samochody o różnych rozmiarach, a następnie udekorować różnymi kolorami tak, że każdy pojazd pod względem wielkości i koloru miał dokładnie taką samą parę.

"Domino" gry. można wziąć zwykły papier, który następnie wklejony na tekturze. rascherchivaetsya papieru na niewielkie kwadraty rozdzielonych linii w środku, na 2 równe części. Do tej gry, będzie musiała 4-8 różne obrazy z jednej lubisz zdjęcia dzieci. Mogą to być owoce, warzywa, zwierzęta, postaci z kreskówek, i tak dalej. D. Obrazy mogą być tworzone przez i można je znaleźć w Internecie i wydrukować. Na każde pół prostokąta jest przymocowany jeden z obrazów tak, że postać były dwa. Zadaniem dziecka jest wyjąć domina łańcuch, ładunek krawędziami o tej samej strukturze siebie.

„Materiały” gry. Na kartonie można wydrukować lub narysować buta, po dokonaniu mały otwór, gdzie trzeba przewlec sznurek do „lace” buty. Do tej gry, można użyć grubej nici z twardą końcówką lub konwencjonalnym paskiem. Najważniejsze, że dziecko było łatwo wkręcić dziurę w nim.

wniosek

Gra dydaktyczna, utworzona przez własne ręce, będzie kosztować znacznie tańsze. Dodatkowo, po podłączeniu fantazja może być materiał, który nie można kupić w żadnym sklepie.