451 Shares 8898 views

„Rusztowania” Czyngis Aytmatov: Podsumowanie po rozdziale. Co powieść „rusztowanie” Ajtmatow?

Ajtmatow Czyngis Ajtmatow – słynny rosyjski pisarz i Kirgistanu. Jego praca została przez wielu krytyków zauważył, a dzieła uznawane naprawdę genialny. Wiele z nich przyniósł mu światową sławę. Powieść „rusztowanie” Czyngis Aytmatov (podsumowanie książki mogą być interesujące dla fanów tego pisarza) opublikował w 1986 r.


Rozpoczęcie robót lub rodzina Wilk

Historia zaczyna się od opisu rezerwatu, gdzie para mieszka wilk. Nazwaliśmy je i Akbar Tashchaynar. Lato wilk urodziła małe szczeniaki. Przyszła zima, spadł pierwszy śnieg, a młoda rodzina idzie na polowanie. Wilki były niemile zaskoczony, aby znaleźć w rezerwie ogromnej liczby ludzi. Jak się okazało, to ostatnie było konieczne do wypełnienia planu na dostawę mięsa i postanowili wykorzystać środki z rezerwy.

Jak ona mogła wiedzieć wilki? Gdy otoczyli Saiga, dla których myślistwo, nagle pojawiły się helikoptery. Saiga, a ludzie byli zdobycz. Kreda przerażoną stada, krążąc helikopterów, strzelanie do ludzi udając się na „UAZ” wilki prowadził rodzinę … Tak rozpoczęła powieść Czyngis Ajtmatow „rusztowanie”.

Koniec polowania, lub nowe postacie

Skończyło pościg. Podczas jej martwe małe szczeniaki, które deptane oszalałe stado antylop Saiga i zastrzelił jednego człowieka. Tylko matka i ojciec, Akbar i Tashchaynar. Zmęczony i rannych, w końcu dostał się do jaskini, ale ludzie tam odbyła kołysać, zarówno w domu. tusze mięsne ułożone w samochodzie, omawiając polowanie i dobrą zabawę.

Korsarz, który przybył myśliwych leżał związany niejakiego Avdiy Kalistratov. Był członkiem Komsomołu gazety. Jego artykuły są bardzo popularne wśród czytelników, stanowią one raczej specyficzny sposób prezentacji myśli. matka młodego mężczyzny zmarła, gdy był młody.

On nadal podnosić ojca chłopca. Ale po Abdiasza poszedłem do szkoły, i umarł. Powieść „rusztowanie”, którego podsumowanie zaczyna się opisem stado wilków, sprawia, że przesunięcie uwagi na los tego młodego dziennikarza i kilka fragmentów jego życia.

Pracownik gazety, lub leki Lokalizacja

Po śmierci ojca Abdi został wyrzucony z rządu płaskiej, a on faktycznie przebywał na ulicy. Potem postanawia pójść w jego pierwszej podróży do Azji Środkowej. Przywództwo (wydawanie gazet) został poinstruowany, aby śledzić, gdzie droga zaczyna się leki, które są szybko rozprzestrzenia się wśród ludzi młodych.

Podczas tego zadania Obadyjasz spotkał się z niektórych młodych ludzi zaangażowanych w dostarczanie marihuany. Jeden z nich został nazwany Piotr. Miał około dwudziestu lat, a drugi, zwany Lenya – nawet szesnaście. Chłopcy jazda w pociągu z jednym Abdiasza. Po drodze newsboy poznać wiele szczegółów tego rodzaju działalności i stopniowo zaczyna rozumieć problemy, które dają podstawę do tego strasznego skazy – uzależnienie.

Powieść „rusztowanie” Czyngis Aytmatov (podsumowanie już zaczęła wpływać na ten temat) poświęca szereg problemów, które wielu pisarzy starają się powstrzymać. Podczas dalszej narracji czytelnik zrozumie, o co chodzi.

Dalsze znajomy z charakterem

Po czterech dniach towarzyszy podróży w końcu osiągnąć swoje cele. Po drodze Obadyjasz wie, że operacja prowadzona przez kogoś nazywany siebie. Oczywiście, dziennikarz tego nie widać, ale wiele słyszałem o tym. Z której stwierdza się, że tajemniczy obcy nie tylko z niedowierzaniem, ale również bardzo okrutny.

Obadyjasz i jego nowych przyjaciół, Peter i Lenya, udał się do wsi, gdzie zamierzali zdobyć marihuany. Ale przed tym, gazeciarz spotkał brązowe oczy dziewczyny. Zrobiła bardzo dobre wrażenie na młodym człowieku. Czy oni spotkają się ponownie? To nie jest jeszcze znana.

W powieści „rusztowanie” Czyngis Aytmatov (podsumowanie nie będzie mieszkać w takich subtelności) opisuje szczegółowo proces gromadzenia leku wymienionego powyżej. Wystarczy tylko powiedzieć, że młodzi „przedsiębiorcy”, wziął głęboki worek trawy są wysyłane na podróż powrotną.

Znajomość z tajemniczym mężczyzną

Droga powrotna była znacznie bardziej niebezpieczne: torby wypełnione trawą, musiał nosić, nie bij policję. Ale podróżujący z powodzeniem do Moskwy, a potem nastąpił długo oczekiwane spotkanie z nieznajomym, którego wszyscy nazywali siebie. W rzeczywistości, jego imię – Grishan.

Trochę rozmowy z dziennikarzem, od razu zorientował się, że pojechał pozycja nie jest dla zysku. I przez wzgląd na własną rękę, aby naprawić coś, z którymi zmaga się tysiące. Byli całkowicie przeciwstawne poglądy na życie. Grishan chciał Obadyjasz lewo i oszukiwanie swoich dostawców niepotrzebne im mówić o Bogu i zbawieniu dusz. Ale dziennikarz uparty. Co jest bardziej wymowny Ajtmatow? „Rusztowania”, podsumowanie która ściśle przylega do tych wydarzeń, to nadal ujawniać wizerunku gazety pracowników.

Stracili nerw lub upór OBADIAH

Wieczór Grishan postanowił sprowokować dziennikarza i pozwolił swoim dzieciom, która dostarczyła mu narkotyki, pot dymu. Wszystko z przyjemnością się przeciągała, a z kolei zaproponował Abdiasza. Wiedział doskonale, że Grishan zrobił to celowo, żeby go drażnić, ale w końcu nie wytrzymał, wyrwał z rąk palacza papierosa i rzucił ją. I wtedy zaczął wylać wszystkie torby niebezpieczne dla zdrowia zawartości.

Opisanych palaczy reakcji Czyngis Ajtmatow? „Rusztowania” – powieść, gdzie wyraźnie przekazać emocje, nie tylko głównego bohatera, ale również tych, których próbuje pouczać na właściwej ścieżce. Młody człowiek w obliczu wszelkiej brutalności, które jedynie w stanie uzależnionych. To niemiłosiernie bity, nie szczędząc wysiłku. Grishan obserwował tę scenę, nie ukrywając przyjemność. Wreszcie, krwawy Obadyjasz został wyrzucony z pociągu. Obudził się z przepływów wody deszczowej.

Musiałem spędzić noc pod mostem, a rankiem, ujrzał, że jego dokumenty są włączone do mokrej zwitek pieniędzy jest mało, ale jego wygląd przypomina więzień wysypisk śmieci. Ale wracając do domu trzeba było jakoś dostać. Następna powieść „rusztowanie” Ajtmatow nadal opisywać przygody nieszczęsnego pracownika gazety.

W drodze do domu, lub choroba młodego dziennikarza

Ciężarówki dovezla młodego mężczyznę na stację i tam został niemal natychmiast widoczne na posterunku policji. Chcieli go aresztować, ale wzięty za wariata i wydany doradzał jak najszybciej wydostać się stąd. Ale dziennikarz staje się chory, a on trafia do szpitala, gdzie spotyka ponownie z brązowych oczach dziewczyny. Nazywa się Inga.

Powieść „rusztowanie” Ajtmatow wróci do tej postaci. A teraz wróćmy do naszego biedactwo. Obadyjasz odzyskane i wrócił do domu. Gdy przyszedł do biura prasowego, on przynosi więc mozolnie wydobytego materiału. Ale oni mu powiedzieć, że nie jest interesująca. Ponadto zauważył dziwną postawę ze strony kolegów. Wiele odwrócił się, i nikt nie patrzył w oczy.

„Rusztowania” (czingiz ajtmatow). Streszczenie rozdziałów, w których życie kończy gazeciarza

Inga, jak się okazuje, był to mały chłopiec, z którym chciała przedstawić Obadiasz. Jesień przyszła, a młody człowiek postanowił udać się do jej odwiedzenia. Ale ja go nie znaleźć. Zamiast tego znalazł list, w którym mówi, że jest zmuszony ukrywać się przed jej byłego męża z dzieckiem. Na stacji gazeciarz spełnia Kandalova i wysłał go do zaznajomieni z rezerwą czytnika.

Tak, to jest ciekawe i tajemnicze wydarzenia rozwijają się w powieści „rusztowanie”. Czyngis Ajtmatow (podsumowanie jego pracy, ostatecznie zjednoczył wszystkie zdarzenia) ponownie przechodzi do opisania pakiet Wolf. Jego los nie jest mniej tragiczne niż życie młodej Abdiasza. Dziennikarz chciał zatrzymać oszalałe myśliwych, ale przywiązali go i wyrzucił go w samochodzie i po polowaniu został ukrzyżowany na suchym drzewie.

Tam i znaleźć swoje młode wilki Tashchaynar i Akbar. Wędrowali w poszukiwaniu swoich młodych szczeniąt. Rano myśliwi postanowili powrócić do Abdiasza, ale on już umarł. Wilki zniknęły na zawsze z rezerwy i osiadł w trzcinach. Znowu urodziły się młode. Ale kiedy zaczął torować drogę, trzciny spalone, a dzieci zostały zabite. I znowu, wilki udał się znaleźć inne miejsce. Więc powieść Czyngis Ajtmatow „rusztowanie” opisuje życie biednych zwierząt.

Losy małych młode

Po Bazarbai poszedł do domu i usłyszał dziwne dźwięki w boksie, a jeśli dziecko płacze. Podszedł bliżej i okazało się, że małe młode, umieścić je w torbie i zabrał ze sobą. Ale Tashchaynar Akbar i poszedł za nim. Po drodze Bazarbai był dom rolnika w Bostonie, gdzie ukrywał się od wykonywania swoich zwierząt.

Czekaliśmy trochę, ciągnął, a wilki były blisko Boston domu, gdzie nadal wyć co noc, próbując znaleźć swoje młode. Powieść „rusztowanie”, którego podsumowanie zbliża się do końca, bardzo smutny opisuje ostatnie wydarzenia związane z parą wilków.

Co jest winne wilki

Boston oszczędził wilki, a nawet poszedł do Bazarbai kupić mu swoje młode potomstwo. Ale on odmówił. Wkrótce zwierzęta zaczęły atakować ludzi, a Boston sobie sprawę, że będzie miał do nich strzelać. Ale tylko udało się zabić wilka. Wilk czai. Czekała długo i wreszcie zemścił rolnika kradzież jego dziecko.

Boston długo wahał się strzelać Akbar, boi się skrzywdzić syna. A gdy przyszedł, było już za późno: chłopiec był martwy. Następnie udał się i strzelił Bazarbai który sprzedał młode i otrzymali pieniądze doskonała. A następnie rolnik dał policji w Bostonie. To kończy swoją powieść Czyngis Ajtmatow. „Rusztowania”, której streszczenie nie może transmitować całą tragedię produktu, nie obojętny na każdego czytelnika. Problemy, że autor nie wnosi w swej książce, i wyciągnąć analogie między stado wilków i ludzkiego społeczeństwa, są nadal aktualne. Postaraj się poświęcić czas, aby przeczytać powieść i całkowicie, to warto.