392 Shares 7215 views

Drukarka drukuje puste strony: przyczyny i rozwiązania

drukuje drukarka drukuje i następnie jeden „drobny” punkt zaczyna wysunąć puste arkusze. Nikt nie rozumie, co się stało, dlaczego i co zrobić. Awaria urządzenia do wykonywania swoich funkcji może być spowodowane przez różne przyczyny. Więc dlaczego drukarka drukuje puste strony?

roztargnienie użytkownik

Często jest to jego własny zaniedbania jest powodem, że drukarka drukuje puste strony.

  • Jeśli biały papier wsuwa przez 1-2 stron, to trzeba ponownie sprawdzić prawidłowość wykonania dokumentu. Być może nie jest nadmierne podziały stron, puste linie, pościel i tym podobne. D.
  • Gdy wkład nie jest usuwany z folią ochronną. Nie daje farbę natryskuje się na kartce.
  • Niewłaściwe lub luźne połączenia kablowe. Trzeba sprawdzić samemu, ciągnąć kabla do gniazda, tak aby kontakt był kompletny. Jest możliwe, że kabel nie jest używany.
  • Często w biurze, gdzie trzeba drukować dużej liczby dokumentów, korzystać z różnych rodzajów papieru. Niektóre drukarki odmówić drukowania przy stosowaniu niewłaściwych arkuszy.

Problemy z kaset

Jeśli drukarka drukuje puste strony, w niektórych przypadkach przyczyną staje się całkowite zużycie tuszu lub tonera. Jednakże, zanim staną się jaśniejsze drukuje paski iść itd. Itp. Więc co na temat zużycia tuszu użytkownika, zazwyczaj z wyprzedzeniem. W tym przypadku problem jest rozwiązany po prostu – pojemnik zastępczy lub napełniania. W przypadku urządzenia laserowego może wstrząsnąć pojemnik, aby równomiernie rozprowadzić toner.

Do drukarek atramentowych charakteryzuje jeszcze inny problem: zatkania dysz, przez który atrament jest rozpylana. Jeśli urządzenie przez dłuższy czas stoi wokół, trzeba uruchomić czystego systemu przed wydrukowaniem.

Ponadto, tusz mogą po prostu wysychają w kartridż. W tym przypadku wystarczy do zastąpienia go.

Bardzo częstym problemem – awaria głowicy drukującej. W takim przypadku należy podać jednostkę w służbie.

Problemy z drukarką

Najprostszym powodem – drukarka jest „zmęczony”. Głowice drukujące pracują w wysokich temperaturach, więc możliwe jest, że urządzenie po prostu przegrzany, a to było przyczyną awarii. Jeśli dasz maszynę na odpoczynek, a następnie kilka godzin później wróci do normy.

Może pęknąć bęben. Często nie jest to problem z kontaktami. Jeśli są one uszkodzone, a następnie obraz jest przesyłany do urządzenia laserowego.

Jeden wspólny powód HP Drukarka drukuje puste arkusze, – zerwanie wałek magnetyczny. On przestaje się obracać, a obraz jest przenoszony na papier.

Jeśli laser nie działa, bęben światłoczuły nie zostanie odebrany. Jeśli ten ostatni nie mają figury, drukarka drukuje puste strony.

Usterka urządzenia wysokiego napięcia prowadzi do tego, że opłaty nie są generowane, a więc nie „nośniki” obrazu.

W każdym z tych przypadków tylko jeden sposób – stosuje się do serwisu i wymienić zabrudzone części.

awaria ON

Pierwszą rzeczą, aby sprawdzić ustawienia drukarki. Można je oglądać w odpowiedniej sekcji menu. Albo jeszcze łatwiejsze, aby wydrukować stronę testową. W tym przypadku, wszystkie ustawienia zostaną zresetowane. Jeśli nic się nie stało, problem może być w sterownikach. Mogą one zostać ponownie zainstalowane lub zaktualizowane.

Jest możliwe, że drukarka drukuje puste strony z powodu niekompatybilności z systemem operacyjnym. Dzieje się tak zazwyczaj, gdy przy użyciu starych maszyn.

Inna opcja – wirus, anty-wirus lub inny druk blok oprogramowanie. Zdarza się. Ponadto, problem może powodować Zapora wyłączona.

Najbardziej oczywistym problemem – uszkodzony plik wydruku. W takim przypadku należy po prostu ponownie zapisać i wysłać do drukarki już z innego dokumentu.