710 Shares 9601 views

„Złoty Pierścień” z Rosji. atrakcje Tutaeva

W rejonie Jarosławia na obu brzegach rzeki Wołga miasta Tutaev znajduje. Od momentu powstania został ponad 700 lat, a w tym okresie miasto stało się jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Rosji. Po zabytków Tutaeva tak niezwykłe, że nit oczach wielu turystów.

Historia miasta

Pierwotnie miasto było nazywane Romanov-Borisoglebsk, a dopiero po rewolucji, to zawdzięcza swoją obecną nazwę. Jeśli chodzi o jego imię, że pochodzi od założyciela miasta – księcia Roman Vladimirovich, który postanowił zbudować twierdzę na jednym z brzegów Wołgi. Budowa trwała trzy lata, a w 1283 roku budynek został ukończony Romanowa. Na przeciwległym brzegu rzeki znajdowało się Borisoglebskaya Sloboda, który przez długi czas był traktowany jako oddzielny prowincji. Dopiero po 500 latach, czyli w 1822 roku, stały się jednym. Aw 1918 miasto zostało przemianowane na cześć poległych żołnierzy Armii Czerwonej IP Tutaeva. W czasie swojego istnienia, miasto udało się włączyć wiele niezwykłych tradycji. Muzea i kościoły Tutaeva tak ciekawe i fascynujące, że i kuszą turystów z całego kraju. Ponadto, miasto ma wiele parków, zabytkowych uliczek i przyjaznych ludzi.

muzea

Pierwszą rzeczą, która odróżnia zabytków Tutaeva ciekawych miejsc innych miast jest jego muzea. Niech tu nie tak bardzo jak w innych miastach, ale mają swój urok i styl, który odróżnia go od wszystkich innych. „Muzeum pączek” do odwiedzenia w pierwszej kolejności, bo gdzie nadal można zobaczyć ponad trzysta odmian słodyczy? Produkty wykonane w postaci monet, gwoździ, zwierząt, a nawet łodzi. Historia pieczenia Tutaev jest zakorzenione w bardzo dawnych czasach. Chociaż wiele receptur i nie zachowały się do dnia dzisiejszego, piekarze nie rozpaczaj. Za każdym razem starają się odtworzyć metodę, dzięki której wcześniej zrobił to słynne bułeczki Romanovo-Borisoglebskie. „Muzeum Sheep” poświęcona historii rasy owiec Romanowów. Jeśli wierzyć legendzie, był Piotr I nakazał przynieść tutaj pierwszy owce z Niemiec. Powodem tego była prowincja piękne łąki, która jest zawsze świeże i soczyste rośnie trawa. Sam muzeum włączono wiele wystawy owiec, które są wykonane z różnych materiałów. Wszyscy są bardzo mili wygląd i na pewno przyniesie wiele dobrego wrażenia podczas oglądania. Romanov kuźnia zawsze było znane ze swoich produktów, ale paznokcie zasługują na szczególną cześć, ponieważ, według legendy, były one używane do budowy floty królewskiej statków. Obecnie muzeum posiada w swoim arsenale ponad sto odmian paznokci. Oprócz tego, nie są narażone na wiele innych produktów wykonanych przez miejscowych kowali.

Katedry i kościoły Tutaeva

W obrębie miasta duża liczba cerkwie zbudowane w różnych epokach. Ich różnorodność i piękno nie pozostawi nikogo obojętnym osobę, która po raz kolejny udowadnia, że atrakcje Tutaeva może być zainteresowany w więcej niż jednej kategorii turystów.

  • Kościół Świętego Krzyża. Budowa tej świątyni rozpoczęła się od czasów Ivana Groznogo i trwała prawie wieku. Katedra jest znakomity struktura architektoniczna, której ściany zdobią twarze Princes Romana, Gleba i Borys.
  • Sobór. Tutaev powinien być wdzięczny za jego popularność wśród pielgrzymów prawosławnych jest do tej konstrukcji, ze względu na swoją wielkość i projektowania, to ma prawo do konkurowania z wielu katedr w Moskwie i Jarosławiu. Został on wzniesiony w 1678 roku jako jeden z najlepszych budynków prawosławia, on zachował całą swą wielkość i nieskazitelną urodę do dnia dzisiejszego.
  • Kościół wstawiennictwem. Jest to jeden z najstarszych budynków w mieście. Wcześniej nie było męski klasztor , a dopiero w 1771-m otrzymał status kościoła. Jedną z jego cech jest obecność ikony Matki Bożej , pod tytułem „The oprócz umysłu.”

Parki

Spokój, który króluje w parkach i placach, dobrze pomaga się zrelaksować po długim spacerze po mieście. Jakie inne atrakcje można znaleźć goście Tutaeva? „Park radziecki” zabierze Cię z powrotem do przeszłości, w czasach komunizmu i porządku. Teren parku jest ozdobiony rzeźbami wielkich przywódców, pionierów i znaków czasu przeszłego, to nieść uczucie trochę nostalgiczny podczas chodzenia. Innym ciekawym miejscem jest muzeum poświęcone świateł samochodów.

„City Park” znajduje się w samym sercu miasta, a przez wiele lat, aby zadowolić swoich gości z rzeźbą „Dziewczyna z szalikiem.” Istnieje kilka rzeźb, ale to jest postać dziewczynki zawsze przyciąga wzrok przechodniów.

Konkludując

Atrakcje Tutaev Jarosław region będzie zawsze przyciągają coraz więcej turystów. Oprócz swojej unikalnej i przyniosły radość swoim gościom. I życzliwość i sympatia mieszkańców miasta jeszcze więcej uroku i uzupełnia wrażenia z tego, co widzisz.