594 Shares 5780 views

Ciekawy Nauka: jak spędzić domu doświadczenie w chemii zainteresować dziecko?

W liceum zaczynają chemii aż do 8 klasy, zbyt trudne do podjęcia tej nauki dzieci. Ale przygotowanie studenta do tematu może być bardzo łatwy i przyjemny sposób – poprzez organizowanie doświadczenie w dziedzinie chemii w domu. Te mini-eksperymenty pomogą spojrzeć na naukę z drugiej strony, pokaz sztuczek „Chemia” na imprezie dla dzieci znacznie zwiększyć stopień zabawy.

ognioodporne rachunek

Przeprowadzenie niezwykle spektakularny, ale prosty trik, trzeba będzie:

 • rachunek;
 • Roztwór wodno-alkoholowy z zawartością alkoholu około 50%;
 • sól;
 • kleszcze lub pęseta.

Szczyptę soli należy dodać do roztworu. Następna w roztworze przy użyciu pęsety umieszczone rachunek. Ci, którzy są po raz pierwszy posiada takie doświadczenie w dziedzinie chemii, to lepiej wziąć mniejszy rachunek godności!

Gdy pieniędzy jest dobry vymoknut, powinny one ponownie podnieść pincety i delikatnie strząsnąć nadmiar płynu z papieru. Teraz jest to możliwe, aby podpalić! Ogień odbędzie się w całej ustawy, ale nikt krawędzi nawet brązy. To dlatego, że palenie alkohol zawarty w roztworze. Z kolei woda nasączone papier nie ma czasu, żeby odparować.

kryształowe kule

Kryształ wzrost – jeden z najbardziej popularnych hobby, które oferuje chemię rozrywkę. Eksperymenty z krystalizacji zwykle spędzają na cukier, ale kryształki cukru nie jest niczym nowym. Oferujemy nowe i niezwykły widok – kryształy hodowane na jajach!

kryształowe kule może zostać pobrane poprzez:

 • Ałun (sprzedawane w aptekach);
 • PVA kleju;
 • barwniki.

Kryształy na jajach rosną bardzo szybko, w ciągu zaledwie jednego dnia. Jest to konieczne, aby pranie wstępne skorupy i dokładnie je wysuszyć. Po którym jaja posmarowana klejem i posypać ałunu. Teraz muszą leżeć na kilka godzin do wyschnięcia ponownie.

Ponadto barwnik powinien być rozpuszczony w dwóch filiżanek czystej wody. Ilość barwnika może być niezależnie wybrany w tym przypadku tylko intensywność koloru zależy kryształy od niego. Jaja są umieszczone w barwnika dla dnia i nocy. Im dłużej jajko leży w roztworze, kryształy rosną. Przygotuj jajka kryształowe powinni uważnie – są dość kruche.

Balon na butelce

Jak można napompować balon bez helu bez podejmowania wysiłku fizycznego? Aby to zrobić, można użyć zwykłej sody oczyszczonej i octu, które stoją w szafce w kuchni na co mamy. Aby przeprowadzić ten eksperyment w chemii, będą musiały:

 • balon;
 • butelki;
 • 3-4 łyżeczki kaustycznej;
 • ocet.

Soda wylewa się bezpośrednio na kulę za pomocą lejka lub łyżką. Po której jest umieścić na butelce z niewielką ilością octu. Po soda spotkaniu zaczyna budzić się w butelce, zaczyna puchnąć, jakby przez hel. Jest to spowodowane tym, że poddaje się reakcji ocet sodą, uwalniając dwutlenek węgla. Piłka jest zawyżona ze względu na gaz w ciągu kilku sekund i tylko złapać!

Multi-kolorowe warstwy w butelce

Kolejny eksperyment w chemii dziecka wyjaśni wyraźnie pojęcie gęstości cieczy. Na tej potrzebie:

 • ćwierć filiżanki oleju słonecznikowego;
 • jedną czwartą szklanki wody, barwione w każdym jasnym kolorze;
 • jedną czwartą szklanki syropu cukrowego (dla skutecznego ostrości, konieczne jest również, aby dodać barwnik).

Dziecko może zakładać z góry, co się stanie, gdy mieszanie wszystkich tych cieczy. On jak wynik – Syrop osiada jak najbardziej zwarta, woda jest w środku, a olej pozostanie na wierzchu. Można eksperymentować z kolorami i płynów, co czyni kompozycję niewyobrażalne. Na przykład, dodając różne ilości cukru w syropie, będą mogli uzyskać pewne ciecze o różnych gęstościach.

Eksperymenty laboratoryjne w chemii może być dość non-nudne. Te spektakularne i jeszcze proste sztuczki, które pomogą zachęcić dziecko do nauki i badań po prostu się bawić w deszczowy dzień.

250 shares 3121 views
648 shares 9211 views