355 Shares 1686 views

laptop Apple MacBook Air 13: przegląd, opis, opinie użytkowników

programistom Apple wydają się zmienić niczego w aktualizacji tylko wtedy, gdy jest to niezbędne dla najlepszej funkcjonalności. Okoliczność ta może być wyjaśniona przez bieżących i bardzo imponującej modernizacji 13-calowy MacBook Air firmy Apple (dostępnej dla 999 $). Podczas gdy urządzenie wykorzystuje tę samą konstrukcję z aluminium unibody, a wiele z tych samych składników jak w jego poprzednik, nowy gadżet jest uzupełniana przez jedną z Intel Core i5 CPU najnowszych procesorów.


Jednak nawet z tym niewielka poprawa (i kosztów zeszłorocznego modelu bazowego) Apple MacBook Air 13 wyprzedza konkurencję pod względem wydajności i dotyka 17-18 godzin na bateriach. W ten sposób urządzenie to dzisiaj jest to najlepszy wybór dla codziennych wspólnych zadań pomiędzy wtórnym ultraportable.

Konstrukcja i cechy

13 cali MacBook ma następujące wymiary: długość 22 cm i 32 cm szerokości, a jego masa wynosi 1300 g. Korpus zwęża się grubości 1,7 cm w tylnej części do 0,5 cm, z przodu. Inne notebooki 13,3 cala (takie jak Acer Aspire S7-393-7451, LenovoYoga 3 Pro oraz Asus Zenbook UX305FA-Ośrodek Planowania Strategicznego ASM1) jest nieznacznie cieńsze i lżejsze, ale nie będzie miał żadnych trudności, jeśli masz zamiar nosić Apple MacBook Air 13 od siebie. Ultrabook jest nie tylko niewielki rozmiar i waga, ale także kompaktowe opływowy kształt. W ten sposób można łatwo umieścić go w dowolnym torbie lub plecaku.

Właściwości i rozdzielczość wyświetlacza

W porównaniu z typowymi dzisiaj, 1920×1080, lub nawet wyższą rozdzielczość, typowych dla średnich laptopów na Windows, parametry 1440×900 w MacBooku Air wydaje się stosunkowo niewielka, ale to tylko w teorii. W rzeczywistości, ekran wygląda jasno i kontrast podczas korzystania z gadżetu. Uchwała ta powinna wystarczyć do wykonywania codziennych zadań, takich jak tworzenie i edytowanie dokumentów biurowych i pracy w przeglądarce internetowej. Jeśli potrzebujesz większej rozdzielczości ekranu, ale wolisz tylko laptopy Mac, czy chcesz, aby zdecydować się na droższy devaysakh – parametry ekranu Apple MacBook 2,304h1,400 lub ostatnie 13-calowe modele MacBook Pro z Apple 2560×1600. Niestety, obecnie nie istnieje opcja, która pozwala na uzyskanie wysokiej rozdzielczości wyświetlacz Retina w Apple MacBook Air 13 – to zwiększy koszt i ciężar urządzenia i skracają żywotność baterii. Jednak w przypadku oglądania filmów i czytania dokumentów tekstowych wskaźnik mało, jak na ekranie wygląda bardzo jasne.

Możliwe połączenia i złącza są dostępne

porty wbudowane w nie różnią się od tych, które istniały w poprzednim modelu. Po lewej stronie jest devaysa gniazdo słuchawek, dwa mikrofony, port USB 3.0, a także złącze zasilania MagSafe 2. Po prawej stronie znajduje się kompaktowy gniazdo SDXC kart, port Thunderbolt 2, a inny port USB 3.0. Na pierwszy rzut oka, te możliwości, aby połączyć elementy wydają się małe, ale dziś jest to dość typowe dla ultraportable kategorii urządzeń, a to wystarczy dla wielu użytkowników. Trzeba użyć przejściówki do podłączenia kabla HDMI lub inne złącza, ale port Thunderbolt działa na wysokim poziomie z portem mini-reklamowej bez adaptera. Połączenie bezprzewodowe jest wykonany przy użyciu 802.11ac Wi-Fi i Bluetooth 4.0, i zapewnia wysoką jakość i bezproblemowe połączenie z Internetem lub innymi urządzeniami.

Funkcje klawiatury

Klawisze na klawiaturze są podświetlane, a wykończenie z gumy nadaje mu świetny wygląd i sprawia, że jest łatwy w użyciu. W ten sposób typowania prowadzi się płynnie i łagodnie, bez powodowania zmęczenia palców podczas długich operacji. Nie ma łatwych możliwości gładzik multi-touch. Niemniej jednak, gładzik nie jest wystarczająco opcje dodatkowe przyciski myszy, które są obecne w innych urządzeniach Apple – 12-calowy MacBook Pro i MacBook laptopów, ale wsparcie z tych ustawień można zobaczyć w większości zastosowań zewnętrznych. Podobnie jak wszystkie gadżety Mac, Apple MacBook Air 13 brak ekranu dotykowego.

parametry techniczne

Wielu użytkowników zgadza się ze stwierdzeniem, że Apple MacBook Air 13 Early nie uniemożliwiałby obecność większej ilości pamięci RAM oraz 4 GB domyślnie jest trochę niski dla ultrabook kosztuje 1000 $. Można uaktualnić RAM do 8 GB tylko podczas pierwszego zakupu, więc wskazane jest, aby wziąć pod uwagę wcześniej, czy należy wydać dodatkowe 100 $ dla projektów wielozadaniowych lub multimedialnych. Pamięć flash jest również stosunkowo niska – 128 GB, ale jest to mniejszy problem w tych dniach – przechowywanie chmura online jest dość tani. Na szczęście, system jest w pełni zabezpieczony przed wirusami.

RAM działa na podstawie PCIe, co czyni go szybciej niż działające w oparciu o technologię SATA Solid State Drive (SSD) i pamięć flash w starszych ultraprzenośne. Pomaga przeprowadzić systemów i aplikacji ładowanie w ciągu zaledwie kilku sekund. MacBook Air wyposażony jest gwarancją jednego roku, co stawia go na równi z urządzenia konkurentami, wyposażonych w system Windows.

Szybkość i wielozadaniowość

Gadżet wyposażony jest w procesor Intel Core i5-5250U (1,6 GHz) z Intel HD Graphics 6000. zintegrowaną grafiką jako testowania laptopa Apple MacBook Air 13 działa bardzo dobrze, gdy otwierasz program multimedialny. Ostatecznie, urządzenie zachowuje się jak dzieje się znacznie szybciej podczas wykonywania zadań multimedialnych, jeśli porównamy go z Apple MacBook.

Wyniki testów 3D-przewidywalny miernych, ze względu na zintegrowany układ graficzny. System operacyjny musi uruchomić wystarczająco szybko na te proste gry jak Diablo III, ale zaczynają wymagających wysokiej mocy GrandTheftAuto V w otoczeniu o wysokiej jakości nie będzie działać.

Żywotność baterii

Innym wskaźnikiem wysokiej wydajności Apple MacBook Air 13 i5 jest dziełem jego baterii. Dzięki ciągłej ultrabuka okres użytkowania akumulatora wynosi 17 godzin 36 minut. Jest to prawie dwie godziny dłużej niż w poprzednim modelu generacji. W przeciwieństwie do MacBooka Air, przenośny komputer najbardziej dolgorabotayuschy notebook Windows – Acer Aspire S7-393-7451 – nie wymaga ładowania około 10 godzin. Więc widać na tym urządzeniu zakończyć trylogię „Władcy Pierścieni” i ultrabook będzie wystarczająco nadal naładowania akumulatora, aby obejrzeć dwa pierwsze filmy z trylogii „Mroczny rycerz”. To jest po prostu szalony ilość energii dla tradycyjnego laptopa.

Wnioski i ostateczny werdykt

W 2015 roku, 13-calowy laptop Apple MacBook Air 13 wcześnie wyprzedził swoich głównych konkurentów zarówno na komputerach Mac, jak i Windows. Jest to przede wszystkim ze względu na jego długą żywotność baterii. Klasyczna konstrukcja z jego ciała i załączników jest jednym z elementów, które producenci innych urządzeń ultraprzenośnych próbują naśladować ostatnich 5 lat, z różnym powodzeniem.

Pomimo tego, oryginalna konstrukcja nadal wygląda świeżo. Jego wydajność jest znacznie wyższa niż standardowych ustawieniach notebooków. Tak więc, jego wysoki koszt usprawiedliwia się, zwłaszcza gdy trzeba pracować codziennie z różnych programów i surfować po Internecie.

Ma tylko 4 GB pamięci RAM, jednak zapłacić dodatkowe 100 $, można zwiększyć tę liczbę o połowę. Więc jeśli masz zamiar regularnie wielozadaniowe, to wskazane, aby dokonać dodatkowych kosztów.

Ze względu na wysoką wydajność, a szczególnie imponującą żywotność baterii, 13-calowy Apple MacBook Air 13 MD760ru można uznać gadżet, który oferuje więcej niż wystarczającą pojemność, to jest w stanie wyprzeć z rynku swojego poprzednika. Do tej pory jest to najlepszy wybór wśród ultraprzenośne, mimo że nie jest to tanie. W tym przypadku, można by argumentować, że płacisz za produkty doskonałej jakości.