397 Shares 9322 views

Jak zwiększyć rozdzielczość ekranu, a następnie wybierz urządzenie z optymalną rozdzielczością

Teraz postaramy się zrozumieć, w jaki sposób zwiększyć rozdzielczość ekranu, który reprezentuje tę koncepcję, zgodnie z definicją zawartą w konwencjonalnych telewizorach dla nas i na komputerach osobistych.


Co nazywa się rozdzielczość ekranu?

Rozdzielczość obrazu jest ważną cechą charakterystyczną każdego urządzenia cyfrowe wskazujące gęstość układ pikseli na jednostkę powierzchni ekranu. Aby dowiedzieć się, jak dostosować rozdzielczość ekranu, trzeba zacząć rozumieć, co kryje się za tą koncepcją, więc zacznijmy od teorii. na nośniku cyfrowym zawiera żadnych kropek obrazu – pikseli. Mogą one być widoczne z bliskiej oglądania na ekranie telewizora, telefonu i innych urządzeń. Ten mały żarówki – pikseli – i tworzą obraz, tak że wydaje się nienaruszona i nie ziarnisty lub fragment. Y pikseli w urządzeniu posiada indywidualne charakterystyki, jak i intensywności koloru.
Sygnał telewizyjny jest podzielony na linie. Są to standardowe ilości rzędów, na przykład system NTSC transmituje 525 linii dla każdego układu cyfrowego. Należy pamiętać, że niektóre linie pracują tylko do sygnalizacji.

Ekrany telewizyjne Głównym rozdzielczości

  • Pierwszy standardowa rozdzielczość – 720p. Ma szybkość klatek od 50 do 60 Hz, bez przeplotu skanowane format ramki i 16: 9.
  • Dla 720p 1080i następująco. Niniejsze upoważnienie wynika z przeplotem. 1920 x 1080 pikseli, i ma częstotliwość rośliny od 50 do 60, który umożliwia wyświetlanie ekranu o rozdzielczości 25 do 30 obrazów na sekundę.
  • A ostatni – 1080. Takie zatwierdzenie ma gęstość 1920 x 1080 pikseli, a przeplotu format ramki 16: 9, o częstotliwości ramki 60 Hz.

Standardowa rozdzielczość dla monitorów i notebooków

  • Zazwyczaj wyświetlacz 19-calowy stosunku pikseli 1280 x 1024.
  • ekranu 20 cali – 1600 x 1200 pikseli.
  • Szeroki ekran 22 zamocowana jest pod uwagę, jak to ma rozdzielczości 1680 x 1050 pikseli.
  • 24-calowy ekran jest również uważany widescreen.

Jak zwiększyć rozdzielczość ekranu na komputerze

Aby zmienić rozdzielczość w systemie Windows, należy najpierw zalogować się do „Rozdzielczość ekranu”. Aby to zrobić, trzeba kliknąć przycisk „Start”, a następnie wybrać komórkę „Panel sterowania”, wpisując „Wygląd i personalizacja” punkt, aktywować ustawienia polecenia. Jeśli jesteś zainteresowany w Windows 7 Rozdzielczość ekranu jest krokiem będzie podejścia opisanego powyżej. W innych systemach, algorytm może się nieznacznie zmienić. Jednakże, idziemy dalej. Drugim krokiem jest ustawienie – bezpośrednio wybrać żądaną rozdzielczość i zapisać ustawienia. Ważne Uwaga właściciele PC, którzy zastanawiają się, jak zwiększyć rozdzielczość ekranu w systemie Windows: po ustawieniu rozdzielczości ekranu, monitor gaśnie po kilku sekundach. Warto również zauważyć, że zastosowane zmiany są takie same dla wszystkich użytkowników komputerów PC.

O tych samych manipulacje dokonywane są na zwiększenie rozdzielczości do innych urządzeń elektronicznych. Na przykład, zwiększenie rozdzielczości ustawienie dla kamery. Wszyscy użytkownicy Skype'a pragną, aby mieć lepszą komunikację w trakcie negocjacji. Dlatego jakość obrazu przesyłanego kamery, to jest bardzo ważne. Po pierwsze, należy otworzyć menu ustawień aparatu. Musi on być montowany razem ze sterownikami urządzenia elektronicznego. W ustawieniach wybrać odpowiednie ustawienia aparatu i zapisać je.

Praktyczne wskazówki dotyczące wyboru telewizora z najlepszej rozdzielczości

Często klienci decydują się telewizor z dostępem do najniższej rozdzielczości w celu wyeliminowania ryzyka zakłóceń i każdego błędu sieci telewizyjnych, ponieważ uważa się, że w niskiej rozdzielczości wysokiej odporności na pękanie. W rzeczywistości, to rozumowanie jest błędne. Problemy z siecią telewizji może wystąpić, jeśli, na przykład, wykonanie części technicznej nie odpowiadają rozdzielczością matrycy. Przyczyną niskiej jakości obrazu jest często wewnętrzne funkcjonalne złożone ustawienia przetwarzania sygnałów. Więc omówiliśmy kwestię, jak zwiększyć rozdzielczość ekranu i opisał istotę tej koncepcji dla różnych urządzeń.