638 Shares 7336 views

Spocząć na Białorusi: opinie, motele, ośrodki. Domy wakacyjne w Białorusi. Najlepsze wakacje w Białorusi na jeziorach

Reszta na Białorusi … recenzji kolegę, krewny lub znajomy właśnie ty wydawało się tak ciepło i entuzjastycznie, jesteś gotowy do zatruwania stacji kupić bilety? W zasadzie, wszystko w porządku, kraj ten nie może przyjść do głowy. To naprawdę jest pełna tajemnic, niespodzianek i zaskoczeń.

Rozdział 1. Co się stanie z turystycznych w tym kraju

Białoruś – to międzynarodowa kraj, w którym przeplatają się i pokojowo współistnieć kulturę i tradycje wielu narodów. Ten stan w Europie Wschodniej ma starożytną historię i bogate dziedzictwo kulturowe, które ewoluowały w ciągu wielu stuleci.

Nowoczesny kraj rozwija się dynamicznie we wszystkich dziedzinach i branżach, w tym turystyki, dlatego letnich wakacji w Białorusi w ostatnich latach zaczęły się znaleźć coraz więcej fanów wśród mieszkańców, a wśród gości z zagranicy.

Trudno nie zauważyć faktu, że ma niesamowite możliwości dla przyjemnego pobytu. Dużo tu przypomina tak bliskiej i odległej przeszłości sowieckiej. Na budynkach administracyjnych jest nadal loga ZSRR, również zachowane pomniki Lenina.

Wycieczki na plażę na Białorusi mogą być łączone z historycznych wycieczek, które pomogą poznać przeszłość i zanurzyć się w świecie znane do bólu z przeszłości.

Wycieczka zwykle obejmuje wizyty w dawnych zamków, kościołów, chodzenie do nocy teatralnych i filmowych, barwnym show z ogniem.

Ale wycieczki ekologiczne pozwalają cieszyć się naturą i poczuć urok życia na wsi. Najpopularniejsze opcje powinny zawierać resztę na Białorusi na jeziorach.

Miłośnicy wypoczynku na świeżym powietrzu będą kochać łowiectwo, rybołówstwo czy kajakarstwa.

Sekcja 2: Jak dostać się do miejsca docelowego

można przyjechać na Białoruś drogą powietrzną, kolejowego i drogowego. „Aeroflot” i „Belavia” latać bezpośrednio z Moskwy Mińska trwający 1 godz. 20 min.

Istnieją również regularne loty z innych regionów Rosji, więc jeśli masz już zaplanowane wakacje w Białorusi, przegląd, który jesteś tak zainteresowany, problemy z transportem z nawet najbardziej odległych zakątków prostu nie będzie.

Kraj posiada międzynarodową obsługę kolejową. Codziennie od dworca Belorussky w kierunku „Moskwa – Mińsk” działa nie mniej niż 15 pociągów. Czas podróży wynosi około 10 godzin. Szybki pociąg „Slavic Express” zabierze Cię do stolicy przez 7 godz. 22 min.

Jedną z opcji transferu budżet jest jazda autobusem. Autobus jest dobrze rozwinięta z wielu rosyjskich regionach oraz regionach sąsiadujących z Białorusią. Długość ścieżki autostrady z Moskwy do Mińska – 690 km, z Saint-Petersburg – 901 km.

Można się tam dostać samochodem. Oczywiście, ten rodzaj transportu jest bardziej odpowiednia dla tych, którzy zaplanowali spocząć na Białorusi z dziećmi. Przekraczanie granicy przechodzi przez przejściach granicznych. Do zarządzania drogami wymaga prawo jazdy klasy międzynarodowej. Na głównych drogach istnieje ograniczenie ograniczenie prędkości – 120 km na godzinę. Wszystkie napisy na znakach drogowych są pisane cyrylicą lub łacińskim. Niektóre autostrady są płatne. Taryfy na tych drogach zależy od całkowitej masy pojazdu i liczbę osi.

Rozdział 3. Kontrola wiz i zwyczaje

Dla rosyjskich obywateli i turystów z większości krajów WNP mają bezwizowy. Aby wjechać na terytorium Białorusi jest wystarczająca do wykazania regularnego paszport i wypełnić deklarację celną. Nawiasem mówiąc, należy zwrócić uwagę, że reszta Białorusi z dziećmi zakłada istnienie specjalnych dokumentów.

Import obcej waluty nie jest ograniczona, ale kwota ponad 10 000 dolarów USA odpowiednik być zadeklarowane. Zabrania przewóz niebezpiecznych przedmiotów i substancji (broń, narkotyki, amunicji, sprzętu wojskowego, substancji radioaktywnych i wybuchowych, itp). Import i eksport roślin i zwierząt jest dozwolone tylko za specjalnym zezwoleniem kontroli fitosanitarnej i weterynaryjnej.

Istnieją ograniczenia dotyczące bagażu i towarów. Dozwolone do przewozu 50 kg bagażu w ilości nie więcej niż 1500 euro. W przypadku przekroczenia norm otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 30% jego wartości, ale nie mniej niż 2 euro za każdy dodatkowy kilogram.

Osoba dorosła może dokonywać bezcłowego przywozu nie więcej niż 3 litry alkoholu (w tym piwa). Dopuszcza się również do wykonywania papierosów, cygar, 200 50 lub 250 gramów tytoniu (lub tytoniu o masie 250 gramów).

Sekcja 4 miejsca do zapamiętania dla turystów

Jeśli szukasz organizować wielkie święto na Białorusi (kumple Przegląd należy wykonać kopię zapasową własnych faktów!), Należy zwrócić uwagę na kilka cech.

w walucie krajowej – białoruski rubel, które można kupić tylko w kraju. W obiegu są banknoty o wartości nominalnej 50 200 000 rubli, metalowe monety nie są wykorzystywane do obliczeń. Wymiana walut odbywa się we wszystkich bankach i kantorach, które znajdują się w wielu centrach handlowych i hotelach. Restauracje, supermarkety, hotele i domy letniskowe w Białoruś akceptuje płatności bezgotówkowych przez International Visa i MasterCard kart kredytowych. We wszystkich białoruskich miast są bankomaty.

Zwykle oddziały banków działać sześć dni w tygodniu (oprócz niedzieli) od godziny 9.00 do 18.00. Kantory na stacji kolejowej i sklepy są otwarte aż do północy.

Nawiasem mówiąc, prywatny urlop na Białorusi jest mile widziane, można mieć pewność co do jakości świadczonych usług. Jednak wycieczka nie jest zalecana do zmiany waluty obcej jest certyfikowany punktów. Zabronione jest przez ustawodawstwo Białorusi, pieniądze mogą zostać wycofane. Alternatywnie, można uruchomić na oszustwa i stracić wszystkie pieniądze. Przez policję, w tym przypadku nie ma sensu, ponieważ kontakt łamiesz prawo.

Stosunkowo wskazówka: nie są wymagane, ale mile widziane. Zazwyczaj końcówka jest około 10% całkowitych kosztów. Zdarza się, że w hotelach w kraju w rachunku noclegu wliczone jest dodatkowo do 15%, co wskazuje na osobną kwotę. Domki letniskowe w Białoruś praktyce, nawiasem mówiąc, jest dokładnie takie samo podejście. Jeśli pojedyncza linia nie jest obecny, można zostawić pracownika serwisu końcówka według własnego uznania. Zazwyczaj, portierów i tragarze w hotelach zostawić $ 1-2.

Rozdział 5. Transport lokalny

Główne rodzaje transportu długodystansowego na Białorusi – kolej i autobusy.

Trasa sieci kolejowej w kraju łączy ponad 2000 miejscowości. Problemy w celu dotrzeć do celu, co do zasady, nie powstaje, ponieważ bez wyjątku, kurortów, motele i kurorty na Białorusi zapewnić gościom ze szczegółowym schematem ruchów.

Najtańszym i najszybszym sposobem podróżowania jest autobus. Jednak podróż pociągiem bardziej komfortowe i przyjemne. Podróż przez kraj, można również wypożyczyć samochód. Trasy są w dość dobrym stanie, i zasady ruchu nie różnią się od rosyjskiego.

Nawiasem mówiąc, jeśli planuje się połączyć wypoczynek i leczenie w Białorusi ze zwiedzaniem miejscowych zabytków, należy zwrócić uwagę na fakt, że loty krajowe są ograniczone przez państwo i prowadzone bardzo rzadko. Wyloty są tylko do ośrodków regionalnych 1-2 razy w tygodniu.

Rozdział 6. Na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności

Reszta na Białorusi (przegląd i zalecenia krewnych nie będą leżeć) atrakcyjną możliwość odwiedzenia parków narodowych.

W północno-zachodniej części kraju znajduje się rezerwat przyrody „Braslav Jeziora”, którego duma jest, ściśle mówiąc, jeziora powstałe w czasie epoki lodowcowej. Wszystkie one są połączone kanałami, każdy z nich jest wyjątkowy i piękny. Czyste czystej wody zamieszkana przez wielu ryb. W tej części natury zamieszkałego przez ptaki i zwierząt rzadkich gatunków. W parku znajduje się w pobliżu starożytnego miasta Brasławiu. Reszta na Białorusi z dziećmi spędzonych w tym miejscu, na pewno na długo pozostanie w pamięci, jak w młodych i dorosłych podróżnych.

Słynny Puszcza Białowieska z reliktowego lasu ma status parku biosfery, a część na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Najstarsza długowieczność tego regionu są starożytne olbrzymie drzewa żyjące na 600 lat. Jest tu zachowana rzadkich flory i fauny. W lesie znajdują się żubry, których prawie nie można znaleźć w innych miejscach na świecie. Najbardziej popularne domy wakacyjne w Białorusi są bezpośrednio w terenie.

W północnej części stanu znajduje Berezinsky Rezerwat Biosfery. Gęste lasy iglaste z puszystym dywanem mchu rozciągnięta na wiele kilometrów, czyste jeziora ustąpić bagna, a powietrze wypełnione zapachem żywicy. Do zachód przepływa rzeka Berezyną, dał jej nazwę do rezerwy. Wiele gatunków zwierząt i roślin wymienionych w Czerwonej Księdze. Jest domem dla niedźwiedzie, żubry, bobry. Naturalny kompleks ma ogromne znaczenie nie tylko dla kraju, ale dla całej Europy.

Na Polesiu (z prądem rzeki Prypeć) „Prypeć” powstał park narodowy. Ulga z obszaru utworzonego przez powódź stałym, jest ona reprezentowana przez bagien, jezior, łąk i lasów łęgowych. Oprócz pięknej przyrody pomniki IX-XII stulecia Turov Księstwo zachowane tutaj.

Rozdział 7. Odpoczynek na świeżym powietrzu

Dziś kraj ten przyciąga turystów z wielu zakątków świata z jej dziewiczej przyrody. Dlatego, na przykład, reszta na Białorusi, nad jeziorami trzeba zaplanować z wyprzedzeniem, ponieważ w ostatniej chwili na łóżkach polowych w pensjonatach i sanatoriach nie może być po prostu tam.

Szczególnie popularny ekoturystyki. Zabiegi relaksacyjne mogą być łączone z wycieczki i wizyty do teatrów, muzeów i galerii sztuki.

Spotkaj się z kuchni narodowej jest możliwe w restauracji i kawiarni, gdzie wszystkie potrawy przygotowywane są z produktów ekologicznych.

Każda pora roku jest ciekawy na swój sposób. Wakacje letnie oferuje wycieczki na grzyby i jagody, łodzi i katamaranów, pływanie i opalanie. A stok powitać swoich gości w zimie.

Szybkie tempo rozwoju jest aktywny wypoczynek:

  • jazda na rowerze, jazda konna i turystyka;
  • stokach narciarskich i snowboarding;
  • polowanie na zwierzynę łowną (dziki, jelenie, zające, przepiórki, kuropatwy i jelenie);
  • wędkarstwo (węgorz, okoń, płoć, szczupak i sum), etc.

Coraz więcej turystów wolą pozostać na Białorusi w sektorze prywatnym, jak mówią, blisko natury.

Sekcja 8: Charakterystyka leczenia w kraju

medycyna białoruski jest uważana za jedną z najlepszych wśród krajów byłego Związku Radzieckiego, ma długofalowy rozwój. Zwiększone zainteresowanie jest Białoruś sanatorium. Urlop z dziećmi Oto zalecane zarówno przez ekspertów krajowych i zagranicznych. Okrągłe lekarze wykonywania zabiegów terapeutycznych, które pomagają przywrócić zdrowie i pozbyć się wielu chorób.

Należy zauważyć, że po upadku Związku Radzieckiego zostały zachowane i przywrócone wszystkie emerytury. Wśród najbardziej znany – „Biała Ruś”, „Belorusochka”, „Nalibokskaya Las” i „Silver Springs”. Do tej pory, ośrodki zdrowia wyposażone w nowoczesne urządzenia i bazy medycznej diagnostyki. Wykwalifikowani specjaliści są przeszkoleni w najlepszych klinikach na całym świecie.

Oprócz tradycyjnych ziołowych stosowanych terapii medycyny girudoterapii, kursy akupunktury i innych nowych metod poprawy ludzkiego ciała. Dzięki unikalnej warunków klimatycznych, wypoczynek na Białorusi, emerytura nie wymaga specjalnego aklimatyzację i promuje szybkiego powrotu do zdrowia. W leczeniu stosuje się sprężyny mineralnych i Sapropel błota, zdrowe powietrze. różne SPA-zabiegi przeprowadzane są aktywne.

Wszystkie ośrodki Białorusi wybudowane na terenach naturalnych – na brzegach jezior i rzek, w lasach iglastych lub rezerwatów chronionych obszarów. W kraju jezior zachować unikalną florę i faunę. Wielu przedstawicieli flory i fauny są chronione. Niezależnie od pory roku można odwiedzić słynne Białowieskiej i Polesia.

Wszystko to jest nie do pobicia zaletą odpoczynku w Białorusi.

Sekcja 9 a reszta z małym dzieckiem

W ogóle, Białorusi – jest idealnym miejscem do podróży z rodziną lub z dzieckiem. Możesz być pewien szczątków bezpieczeństwa.

Jest możliwe, aby wysłać dziecko do specjalistycznego ośrodka zdrowia z różnych profilach leczniczych ( „Kache”, „Rainbow”, „Romans”, „Chenki”, „Młodzież”). Bogaty program wycieczki zapoznają się z zabytków, wizyty zamków, muzeów i teatrów. Tam wiele możliwości. Na przykład, można udać się do ośrodka narciarskiego lub spędzić czas w pensjonacie nad jeziorem.

Ferie zimowe w towarzystwie Świętego Mikołaja w Białowieży pozostanie w pamięci dzieci na długie lata. Cały tydzień będzie trzymać dziecko w rezydencji ukochanego charakteru i wnuczką. Czekał na konkursach i grach, jazdy konnej, kuligi i inne rozrywki.

Wszystkie ośrodki wypoczynkowe znajdują się w malowniczych miejsc nad jeziorem lub w lesie w lesie. Czyste powietrze, wspaniałe naturalne otoczenie i przyjazny personel pomoże odciągnąć od zgiełku miasta i cieszyć się ciszą, która bez wątpienia przyniesie korzyści całej rodziny.

Rest in Białoruś … Braslavsky jezior, Prypeć National Park, Berezinsky Rezerwatu Biosfery – miejsca do odwiedzenia w pierwszej kolejności wybiera się na wakacje z całą rodziną. W ten sposób można nauczyć dziecko, aby kochać i dbać o przyrodę.

SEKCJA 10. Działania na jeziorach na Białorusi

Białoruscy jeziora polodowcowe – prawdziwa duma kraju. Najpiękniejsze zbiorniki wodne są uważane Sorochanskie i Braslavsky jezior.

Pierwszy apel do fanów kaniony, lasy i krajobrazy. Rezerwa pięć najczystszych akwenów: Tumskoe, Edi, wróble i Gubeza Kaymenskoe. W jeziorach i Gubeza Edi przejrzystości wody do 4 metrów. Poruszanie się po wodach tych jezior jest dozwolone tylko na specjalne transportu wodnego. łodzie motorowe są surowo zabronione.

Skład Braslav Lakes zawiera 50 stawów. Wśród nich są TSNO, Nedrovo, Voiso, Potseh, Boloyso, Drivyaty, Strusto. Zbudowany nad brzegiem domów wypoczynkowych, obozów i schronisk, pirsy do łodzi i jachtów. Zajęcia dla wszystkich smaków może dostarczyć Białoruś: basen rekreacyjny, wakacje z namiotem, tańsze i droższe – wybór jest naprawdę ogromny.

Prawie wszystkie motele, kempingi i luksusowe hotele położony na nabrzeżu, a następnie podziwiać krajobrazy będzie z okna pokoju.

Często odbywają się konkurencji żeglarskich. W takim regat będzie dużej liczby widzów. W tych miejscach są roi się od ponad 30 gatunków ryb, w tym okoń, szczupak, miętus i węgorz.

W pobliżu jeziora Narocz jest znanym centrum turystycznym „Blue Lake”. Na brzegu stawu jest wyjątkowym wakacje wieś o tej samej nazwie z domów wypoczynkowych, pensjonatach i ośrodkach zdrowia. Tu przychodzą ludzie z Białorusi, krajów WNP i za granicą. Jest to jedno z najlepszych miejsc wypoczynku w kraju. Każdy ośrodek ma własną plażę, gdzie można wynająć katamaran, łodzi lub łodzi.

Sekcja 11. wynajem domki na Białorusi

można wynająć domek w kraju miejsc do rekreacji na Białorusi. Ma to tę zaletę – za opłatą nie zostały usunięte z pokoju i wygodny dom z ogrodem i basenem. Większość z tych domów wynajmują ludzi biznesu na przyjęcia, spotkania czy konferencje. Ale także zwykli turyści, którzy cenią komfort, kupili również opcję na resztę majątku.

Wyjąć domu jednorodzinnego lub całości nieruchomości może być w każdej części kraju. Wybór jest szeroki i zróżnicowany, to wszystko zależy od preferencji turystycznych. Ktoś wybiera domku na brzegu jeziora lub rzeki, ktoś próbuje uciec od cywilizacji miejskiej. Koszt wynajmu mieszkań dla reszty zmienia się w zależności od lokalizacji, pojemności i sezonu.

Ceny domów w kurortach narciarskich strefy zwiększa się w okresie zimowym. W okresie od wiosny do połowy jesieni Drogie posiadłości w malowniczej miejscowości wypoczynkowej: w lesie, nad brzegiem rzeki lub jeziora, itd. Zazwyczaj domków średnio zawierać firmę od 10 do 20 osób. Dzierżawy dziennie waha się od 200-300 euro (w przeliczeniu na osobę – od 10 euro). W tego rodzaju pieniądze do oferty świadczonych basen, sauna lub sauna, parking, prywatny dostęp do jeziora i wiele więcej. Jest to bardzo dobra oferta, jeśli planujesz pobyt w towarzystwie przyjaciół.

Sekcja 12. Reszta na Białorusi w zimie

Ze względu na działanie czynników klimatycznych na Białorusi nie ma zimne wiatry i silne mrozy. Zima i miękki śnieg, średnia temperatura stycznia wynosi 6 stopni Celsjusza. W ostatniej dekadzie kraj miejsca popularnego narty i snowboard wakacje.

Na Białorusi nie ma szczytów górskich, ale są stoki i wzgórza, idealne do uprawiania narciarstwa zjazdowego. Otwarty dwóch dużych ośrodków narciarskich – „Silichi” i „Logoisk”. Każdy z nich dysponuje nowoczesną autostradą i posiada rozwiniętą infrastrukturę, która nie jest gorsza od znanych ośrodków europejskich.

Te ośrodki narciarskie są bardzo popularne wśród rosyjskich turystów. A korzyści z tego zimowego wypoczynku są oczywiste:

  • Droga do Białorusi zajmuje trochę czasu;
  • brak wizowych;
  • przystępne ceny dla reszty;
  • Stoki narciarskie poziomie europejskim;
  • Doskonałe warunki pogodowe.

To funkcji oferowanych przez stoki narciarskie, wyciągi, extreme uprawiania sportu, lodowisko i hala sportowa, restauracje i kawiarnie, wynajem sprzętu, etc.

Inne ośrodki narciarskie działają również w regionach, Mińsk, Witebsk i Homel „Yakut gór”, „Mozyr”, „Raubichi”. A w mieście Mińsku na brzegu zbiornika znajduje się kompleks „Solar Valley”.

Napływ turystów w sanatoriach i odpocząć tam w czasie świąt noworocznych. Każdy pensjonat oferuje program rozrywkowy i wiele różnych usług (w tym zabiegów leczniczych). Najczęściej czas trwania etapów – do 10 dni. W programie wycieczki do słynnych miast Białorusi (Mińsk, Grodno, Brześć, Gomel), zwiedzanie, jazda konna i lekcje jazdy konnej, jazda na łyżwach i nartach.

W dniach tradycyjnych wakacji w kurortach są imprezy rozrywkowe. Zwłaszcza zabawa spotkać tutaj Sylwester, Walentynki i Ostatki.