85 Shares 7724 views

Kura dom własnymi rękami na 50 kurczaków: urządzenie rysunek, sprzęt

Jeśli jesteś zapalonym hodowcą i zajmuje się hodowlą kur i zawartości, głównym zadaniem dla ciebie w tej sprawie będzie stworzenie odpowiednich warunków komfortu w których ptaki nie tylko nie tracą produkcję jaj, ale można bezpiecznie czekać na wiosnę, nie chory. Im bardziej dotkliwe klimat, gdzie zbudowano kurnik, tym więcej nacisk kładzie się na treści kurcząt. W normalnych ptaków lęgowych oznacza dostępność kurniku, gdzie światło i ciepło nawet w zimie. Jest całkiem możliwe, aby zbudować ten sam.

Układ i wielkość pomieszczeń

Jeśli zdecydujesz się utworzyć kurnik z rękami na 50 kurczaków, trzeba wybrać jedną z dwóch metod hodowli drobiu: na podłodze lub w komórkach. Szanują niektóre aspekty powinny być rozdzielone między nimi:

  • suchego mikroklimat w kurniku;
  • naturalne światło zima.

Jeżeli pomieszczenie jest wilgotny, całe ptaki mogą choroby górnych dróg oddechowych. W odniesieniu do naturalnego światła, stworzy korzystne warunki dla rozwoju witaminy D. Jeśli ptak chcesz zbudować kurnik z rękami na 50 kurczaków, może on dostarczyć drób odkryty, daje jej względną swobodę ruchów, a ptaki będą mogły spać na okonie. Jeśli zainstalujesz komórkę, można zmniejszyć pokój czas czyszczenia i oszczędność miejsca. Jednak nawet przy zawartości komórkowej kurcząt być produkowane na spacer w wolierze.

Kura dom własnymi rękami na 50 kurczaków powinny być budowane, gdzie światło słoneczne przenika do pokoju przez cały dzień. Podłoga zapewnia zawartość niezbędnych do zainstalowania grzędy 60 cm od podłogi. Aby zapewnić prawidłowe działanie kur na metr kwadratowy powinny stanowić około 5 warstw. Oznacza to, że kurnik własnymi rękami na 50 kurczaków powinny zostać wdrożone do jego powierzchni, która wynosi 10 m 2.

Rozmieszczenie kurniku dla 50 ptaków

50 ptaki – to jest dość imponująca liczba kur niosek. W tym przypadku, klatka, może mieć 4 m długości, podzielony na osobne odcinki. Drzwi każdego przedziału powinien iść do wspólnego korytarza. Jego długość wynosi zazwyczaj długość kurniku. Wejście do wnętrza powinny być przez ten korytarz.

Na ścianach, które są w sąsiedztwie korytarza, należy zainstalować komórkę z gniazd. Ułatwi to wyjęcie jaja, aw tym przypadku nie trzeba, aby otworzyć sekcję. Przeciwległa ściana może mieć miejsce w przypadku kąpieli z popiołem. Karmienie ptaków mogą być przeprowadzane w komórkach, ale często podajniki są zainstalowane na podłodze. Wydajność obudowy mogą być drzwi, które znajdują się w małej ściany. Jego długość może wynosić 2 m. Taki układ zapewnia ptactwa okazję do wypoczynku i spacerów w poszczególnych komórkach. Projekt może obejmować kurnik o powierzchni 10 m 2 lub więcej, w tym miejscu, ptak nie będzie tłoczno, a ludzie będą mogli opiekować się nią.

Zalecenia dla budownictwa

Przed rozpoczęciem pracy należy przestrzegać pewnych zaleceń. kurnik powinien być szeroki i długi. Ważne jest, aby dbać o tak wiele osób pijących, podajniki i okonie, aby były wystarczające dla wszystkich ptaków natychmiast. Coop jest ważne, aby zapewnić ogrzewanie, ogrzewanie podłogowe lub urządzenia grzewczego jest powszechnie stosowane do tych celów. Im dłuższy jest pokój, tym bardziej powinno to być lampy. Drzwi powinny być ustawione tak, że zimne powietrze podczas ich otwierania wykonane w minimalnej ilości.

Budowa fundamentu i pracy na podłodze

Rozwijanie kurnik projektami, z których jeden można pożyczyć z artykułu, powinien być gotowy do utworzenia fundacji. Opisana konstrukcja jest kapitał, a więc niezbędne jest przygotowanie fosy do podstawy, na głębokość 0,5 m. Po napełnieniu dolna beton utwardza się zaprawę, można przystąpić do układania pokrycia dachowego.

Podłogi są wykonane w jednym z dwóch sposobów. Pierwszy z nich ułożone podłoże, na szczycie, które powinny być zainstalowane rury do ogrzewania podłogowego. Cała konstrukcja jest wypełniona betonem do 3 cm. Takie podłogi osłonięto siana i słomy, które dostarczają ciepło przez kurniku. Opcja druga podłoga przewiduje układanie pokrycia dachowego na wierzchu fundamentu, jak również montaż lag na obwodzie. Są one rozłożone drewnianą pokrywę. W tym przypadku, podłoga będzie wystarczająco ciepło, ale ogrzewanie pomieszczenia trzeba będzie dostarczyć w inny sposób.

Rysunek kurnik na 50 kur nie jest czymś skomplikowane. Jeśli zdecydujesz się angażować w budowę takiego budynku, ważne jest, aby dbać o obecności źródła ogrzewania. Jest to konieczne z tego powodu, że kury jaja, zależy od tego jak dużo ciepła w pomieszczeniu. Jeśli ogrzewanie wody nie jest możliwe do zrobienia, możliwe jest zainstalowanie elektrycznego ogrzewania podłogowego. Przez obniżenie temperatury do +7 ° C kury zimno. Jednak temperatura system ogrzewania podłogowego nie powinna być wyższa niż 40 ° C

budując ścianę

Jeśli zdecydujesz się zbudować prosty kurnik z rękami, ważne jest, aby dbać o ścianach. Zazwyczaj są one wykonane z materiałów takich jak:

  • cegły;
  • Adobe;
  • drewna;
  • Blok żużel.

Każdy z tych materiałów jest zalecany do izolacji zewnętrznej. Pozwoli to zaoszczędzić energię i chronić konstrukcję przed wiatrem i zimnem. Ściany powinny być nieco powyżej ludzkiego wzrostu. – 2,2 m od strony zewnętrznej mogą być wykonywane dowolnym sposobem, natomiast wewnątrz wapna tynku do ścian i pokrywy.

Zalecenia dla murowe

Jeśli chcesz, aby najbardziej ciepłe woliera dla wznoszenia ścian najlepiej jest używać drewna, może to być dziennik lub drewna. Jeśli budynek jest tusza, zaleca się korzystanie z desek. Ten przykład wykonania, należy schować clapboard sklejki o grubości 10 mm lub strugane płytę. Taka dekoracja ma być na zewnątrz jak i wewnątrz budynków.

Rama może być umieszczony izolacji cieplnej, w którym zazwyczaj działa jak pianki lub wełny mineralnej. Przy wyborze drewna na ramie, to najlepiej używać kwadratowy przekrój z boku materiału wynosi 100 mm. Jest możliwe zastosowanie belki o przekroju poprzecznym, który wynosi 100 x 50 mm. Przed budową zewnętrznego poszycia, na ramie należy zabezpieczyć wiatroszczelną film. Na szczycie izolacji od wewnątrz, też mogą być przyłączone folii paroizolacyjnej, to nie będzie zbędne. Dekoder naturalnej osłonce według rodzaju drewnianych pryczach.

Trwalsze coop będzie, jeżeli jego ściany są wykonane z kamienia lub cegły. Pomimo faktu, że materiały tego rodzaju są trwałe, mają zdolność do wchłaniania wilgoci. Ogrzewanie kurnik w tym przypadku jest absolutnie niezbędna, co oznacza wyższe koszty energii. Ponadto, aby zbudować mur z takich materiałów jest bardziej trudne, czasochłonne prace będą, a mistrz mason musi mieć specjalnych umiejętności.

montaż dachu

Nawet proste kurnik musi mieć dach. To wzniesiony po wybudowaniu ścian. Przed położyć ostatni wiersz muru, konieczne jest zainstalowanie lag. Powyżej Blanketed drewna może mieć dowolną postać, na przykład płyty wiórowe lub płyty OSB. Dach jest zwykle wykonane opadający. W tym przypadku może to być zamontowane wewnątrz strychu, a ponadto na powierzchni nie będzie gromadzić się śnieg. W obecności dachu klatek jest tak ukształtowany, że co najmniej częściowo rozciąga się na nim. Woliera zazwyczaj znajduje się w pobliżu jednej ze ścian lub na obwodzie.

Dokonywanie grzędy

Dość często, hodowcy drobiu zastanawiasz się, jak zrobić okoń dla kurcząt z ich rąk. W lecie, są one zlokalizowane na zewnątrz. Odległość pomiędzy nimi powinna wynosić 0,5 m. Nie powinny one być wygięte, a podłogę powinna zostać usunięta w 0,6 m. Dobrze wykonane zdejmowane grzędy, a następnie można je usunąć i oczyścić. Rozwiązanie to jest zalecane 2 razy w roku.

Prace przy produkcji okonia można stosować belkę o przekroju kwadratowym o boku 40 mm. Drewno traktowana papierem ściernym i zaokrąglone. Na następnym krokiem jest ustalenie panele boczne, które będą pełnić rolę wsparcia. Że wycięte rowki, które mają być wstawione do wnętrza słupa. Odległość między nimi, a liczba biegunów należy określić na podstawie liczby kur i ich rasy.

Słupy nośne są przygotowane. Główną częścią projektu na to gotowy, można zbudować palety. W tym celu ściany na wysokości 40 cm należy rejestrować dodatkowe paski, w którym paleta zostanie umieszczony. Może być wykonany z dowolnego materiału, wypełnione adsorbentem. Ten projekt ułatwi czyszczenie. Końcowa dotykowy jest budowy schodów, które muszą być umieszczone sprężyste.

Budowa wstrzykiwacza

Obok kurniku trzeba zrobić stronę, która pozwoli kurczaki rosną w lecie. Corral nie powinien iść na południe i najgorętszych sposób, ale to nie powinno być stale zacienione. Ważne jest, aby zapewnić suchy padok, nie powinno być szkodliwe dla wzrostu roślin. Należy również chronić ją przed intruzami.

Siatka może być doskonałym materiałem do trwałego i trwały pióra. Ważne jest, aby korzystać z drobnego materiału mesh, który jest rozciągnięty, a następnie przytwierdzić do słupy wykopane w rogach. W celu uniknięcia spożyciu zwierząt domowych oraz do powstrzymania prób opuszczenia kurnika kury nioski, konieczne jest, aby ogrodzenie, którego wysokość wynosi 2 m. Metalowa siatka jest dobierana w zależności ciekawy ptak nie mógł utknąć w komórkach. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę różnicę w wielkości samców i samic, a także kurczaki.

wniosek

Innym, odpowiednim materiałem do budowy ścian kurniku służy sama. Produkty te są wytwarzane z cięcia słomy i gliny. Cegły mogą być wykonywane niezależnie. W tym przypadku, to będzie w stanie uzyskać woliera, który będzie wygodny i ciepły kurczaka. Jedyną trudność w budowie można wyrównanie powierzchni.