232 Shares 1616 views

Co to jest dźwięk, a w szczególności, dźwięk ciepły rury

Wielu z nas wielokrotnie myślał o tym, co dźwięk. Pod względem fizycznym, jest określane jako wartości formowania fali ciśnienia. Po prostu, bez powietrza, nie będziemy słyszeli niczego. Zdolność do postrzegania dźwięków odbywa się dzięki wrażliwości naszych uszu do fal dźwiękowych. Czujemy zmianę ciśnienia powietrza.


Jaki jest dźwięk, który może być zrozumiany przez mały eksperyment. Klaskać w dłonie przed twarzą. Oprócz dźwięku, poczujesz lekki powiew powietrza. Dystrybucja niniejszego przepływu powietrza wygląda i propagacji dźwięku. Dźwięk fal jest tworzony przez wydalenia powietrza przez bawełny w dłoniach.

Umiejętność słuchania i sprawia, że ludzie zainteresowani, aby zbadać akustykę. Niniejsze opracowanie opisuje prawa dźwięk i daje ogólne pojęcie tego, co dźwięk. Studiując literaturę, strony internetowe i różne artykuły, fani „dźwięk” nie jest po prostu do czynienia z różnymi koncepcjami. Jeden z nich – ciepły dźwięk rura.

Koncepcja ta została odkryta dawno temu, podczas otwarcia półprzewodników. Okazją do refleksji jest wysoka cena tranzystorów. Ludzie szukają pewnych alternatyw.

Dźwięk rurka jest tak nazwany ze względu na stosowanie wzmacniaczy tranzystorowych, które były bogate w nieparzystych harmonicznych, umożliwiając oznaczają tonalny jakości dźwięku. Efekt ten był spowodowany być odtwarzane na zaworów elektronicznych, stąd nazwa.

Ze względu na fakt, że melodie staraliśmy się grać na rurach radiowych, dźwięk charakteryzował się niewielką liczbę harmonicznych, w dużej mierze zdominowana przez czwartego, trzeciego i drugiego. Na wyjście dźwięku jest bardzo „miękkie”, był też nazywany „ciepłe”.

Z biegiem czasu, tranzystory aktywnie zaczął się spadek cen, aw kręgach amatorów radiowych, modne stało się mieć własne radio na baterie.

Koncepcja ciepłym dźwiękiem rury obrazowo do dziś istnieje wiele amatorskich klubów radiowych, które nadal odtwarza fale dźwiękowe na lamp elektronowych. Ale w przeciwieństwie do dawnych czasów, gdy tranzystory są w krótkich dostaw, dziś są w nadmiarze. Zasadniczo, to hobby jest typowe dla ludzi, którzy uważają się za fanów stylu vintage.

Warto zauważyć, że dźwięk na półprzewodnikach różni się znacząco od tego, co słyszymy, gdy odtwarzane na urządzeniach rury. Dlatego też zapalonym fanem muzyki, zbiera zabytkowe urządzenia audio można łatwo odróżnić radiogram podciśnieniowy od nowoczesnych technologii.

W Internecie ludzie, którzy mają pojęcie o tym, co dźwięk, bardzo często na swoich blogach powspominać starego ciepłego brzmienia. World Wide Web, można znaleźć wiele forów, które są dedykowane fanów tego dźwięku. Tak, oczywiście, wraz z rozwojem technologii ludzkiego, jest o wiele mniejsze niż to było wcześniej, ale jest to historia nie tylko muzyki, ale cała akustyka. Dźwięk na urządzeniu rury niezwykły i wyjątkowy, to zawsze będzie sferą zainteresowania każdego szanującego się miłośnika muzyki.