113 Shares 2291 views

Smaczne menu-letni dziecko

1 rok – to bardzo ważny okres dla każdego dziecka. On nie jest już uważane za bardzo małe, nadszedł czas, aby przyzwyczaić się do prawie dorosłego „życia”. W dużej mierze odnosi się to również do diety dziecka. Przez 10-12 miesięcy w menu dla dzieci składa się z wielu potraw dorosłych. Głównym pożywieniem – nie puree i stały pokarm, który wymaga pewnych umiejętności. Jeśli dziecko jest przyzwyczajone do płynnej żywności, nadszedł czas, aby odzwyczaić go od tego nawyku, aby oferować bardziej gęstą konsystencję posiłków i nauczyć go jeść łyżką zamiast sutków. W tym wieku dziecko już zęby i może jeść stałych pokarmów. Dlatego konieczne jest, aby wejść w menu-letniego dziecka. Ale najpierw musi być małe kawałki 2-3 cm, aby nauczyć się żuć łatwiej.


Jakie produkty powinny być zawarte w menu dla tego wieku dziecka?

Menu-letni dziecko musi zawierać owoce i warzywa. To niezbędne witaminy, błonnik, niezbędny dla prawidłowego rozwoju dziecka. Od roku wybór owoców oferowanych dziecka, stopniowo rozszerza. Spokojnie można podawać morele, brzoskwinie. Musimy zacząć powoli – norma wynosi około 100 ml soku owocowego dziennie.

Warto dodać owoce i warzywa w różnych owsianki – w tym samym czasie to urozmaica menu. Na przykład, na rysunku, można dodać jabłka i płatki owsiane – dynię. Zobacz, że dziecko bardziej do gustu.

Bardzo przydatne dla dziecka w tym wieku, wiśnie, agrest, porzeczki, żurawiny, borówki, maliny, jeżyny. Ale winogrona przeznaczone dla starszych dzieci, ponieważ że zawiera zbyt dużo węglowodanów i witamin w nim jest stosunkowo niewielka.

produkty mleczne powinny być również zawarte w menu-letniego dziecka, zawierają proteiny, witaminy, tłuszcze i minerały. Ale mleko dziecko jest jeszcze zbyt wcześnie, aby dać – ze względu na zwiększoną częstość występowania alergii, wiele dietetycy radzą, aby wprowadzić ją tylko dwa lata.

Kefir nie tylko poprawia trawienie dziecko, ale także mają pozytywny wpływ na jego układ odpornościowy. Zawiera bifidobakterii i bakterii kwasu mlekowego.

W tym wieku, że jest zbyt wcześnie, aby zaoferować dzieciom sklepu jogurt. Istnieje zbyt wiele konserwantów i barwników, które są może wystąpić alergia. Dlatego też, chociaż lepiej jest ograniczona do jogurtu specjalny dla dzieci z krótkim okresie trwałości.

Tylko w tym wieku, tempo produktów mlecznych nie powinno być więcej niż 200 ml dziennie. Cechują się wysoką kwasowością i ciało dziecka nie jest jeszcze w stanie poradzić sobie z dużą porcję.

Skrzep jest potrzebna jako źródło wapnia i białka. Ale zawiera dużo białka, bo z tego, co nie jest łatwo strawny produkt. spodziewać się także jego część, stawka za dziecko nie przekracza 50 gramów dziennie.

Śmietana, ser i śmietana najlepiej wprowadzane stopniowo i powoli.

Przydatność różnych zbóż zbóż jest niezaprzeczalna. Najcenniejszym z nich w menu dzieci-letniego – gryczana i płatki owsiane. Nie wszystkie zboża są sobie równe. Na przykład, taki popularny semoliny nie jest bogaty w witaminy, minerały i zawiera glutenu, które mogą powodować alergie. Dlatego nie należy się porwać przez nią. Ryż jest łatwo trawione i wchłaniane, a kukurydzy – źródło selenu, ale konieczne jest, aby dokładnie dobrze parę.

dziecko lat można już produkować kotlety parowe chudego mięsa, kurczak, indyk, mięso królicze. Całe kawałki mięsa to nadal trudne do gryzienia, więc preferowane potrawy z mięsa. Również mięso jest lepiej dać w pierwszej połowie dnia, aby przyswoić dziecko wymaga dłuższego okresu. Chude ryby można gotować raz lub dwa razy w tygodniu, a jedno jajko powinno być dla menu kid codziennie. Alergia na białko kurze nadaje jaj przepiórczych. 1-2 małe jajka całkowicie zastąpić kurczaka.

Nawet dzieci bardzo lubią gadżety, ale w ciągu roku jest jeszcze zbyt wcześnie, aby jeść czekoladki, ciastka, stłuszczenie wątroby. Lepiej zwrócić uwagę na galaretki owocowe, cukierki i dżem, które są wykonane z bardziej naturalnych produktów.

I jeść dziecko w tym wieku musi być 5 razy – śniadanie, obiad, kolacja, podwieczorek i kolacja.