721 Shares 1508 views

Zatrucie u dzieci: rodzaje, objawy, leczenie

Zatrucie u dzieci nie jest rzadkością i jest bardzo powszechne. Małe dziecko nie zawsze jest w stanie poradzić sobie z toksynami, które popadły w jego ciele z różnymi mikroorganizmami.


Tradycyjnie następujące rodzaje zatrucia

– chemikalia. Zatrucie następuje po spożyciu szkodliwych związków albo inhalacji toksycznych oparów. Mogą one być lekami, chemikalia domowe, materiałów budowlanych i różnych gazów.

– Zatrucie pokarmowe. Występuje po dziecko spożywane produkty przeterminowane. Mogą to być zarówno pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Najczęściej zatrucie pokarmowe u dzieci obserwuje się w okresie letnim.

– zatrucie. Występuje, gdy dziecko organizm z pożywienia wchodzą mikroby. Aktywatory takie są zatrucia Salmonella, Staphylococcus, Proteus, E. coli, Clostridium.

Zatrucie u dzieci towarzyszą następujące objawy

– Reakcja alergiczna. Występuje w łagodne zatrucia organizmu małego i przejawia się w postaci wysypki, lekkim obrzękiem i ospałość dziecka.

– nudności.

– Cięcie ból w brzuchu.

– Duża biegunka.

– Bóle głowy.

– temperaturę i w wyniku, dreszcze.

– wymioty.

– blada skóra.

– Zmniejszenie ciśnienia.

– Duszność.

– Suchość w ustach dziecka.

Objawy pojawiają się zwykle po kilku godzinach, ale może wystąpić natychmiast lub na następny dzień.

Zatrucie u dzieci ma kilka etapów

1. okres utajonego. To trwa od chwili otrzymania toksyn do organizmu przed dotarciem ich krew. Pomóc dziecku na tym etapie można naprawdę wyeliminować zatrucie.

2. Wpływ trucizny po wysysających jego krew. W leczeniu objawów usuwa się w trakcie tego okresu choroby i usuwa się z toksyn.

3. Później kliniczne objawy toksyczności. Na tym etapie, obrane i usuwa objawy, które zostały spowodowane przez toksyny, gdy uszkodzone narządy w ciele dziecka. Wszystkie uprzednio otrzymane trucizny zostały usunięte.

4. etap odzyskiwania. W tym czasie normalnej pracy uszkodzonych narządów. Czas jego trwania dla wszystkich indywidualnych i zależy od stopnia zatrucia organizmu.

Aby poradzić sobie z tym problemem, konieczne jest, aby udzielić pierwszej pomocy dziecku i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Jak leczyć zatrucie pokarmowe u dzieci?

W tej sytuacji wskazane jest, aby spróbować wypłukać żołądek i pić dużo płynów. Aż do przybycia lekarza powinien wywołać wymioty dziecięcą. Jednakże, jeśli dziecko jest nieprzytomny, to robi jest przeciwwskazane. W przeciwnym razie, może utopić jego wymiociny.

Po wejściu do szpitala promoyut Baby żołądka przez zgłębnik stosując roztwór NaCl 0,9%.

Jak leczyć zatrucia chemikaliami?

Do chwili przybycia karetkę należy wypłukać żołądka, otrzymując środek przeczyszczający i węgla aktywowanego.

Jeśli nastąpiło zatrucie lekami Należy zachować opakowanie leku. Pomoże to lekarze przepisują odpowiednie leczenie.

Przyjmowany chemia gospodarcza dziecko musi pić olej roślinny. Wymioty w tym przypadku może powodować tylko dodatkowe obrażenia i poparzenia.

Jak leczyć zatrucia mikrobiologicznego u dzieci?

Generalnie towarzyszy dużej utraty płynu z ciała dziecka. Konieczne jest zatem, aby dać dziecku więcej płynów i sorbentu, która będzie wiązać toksyny i pomaga usunąć je z organizmu. Ponadto, lekarz może przepisać leki, które posiadają elementy śladowe w jej skład, że w takiej sytuacji płynie przemyto z organizmu.

W podobnych sytuacjach nie powstać, konieczne jest, aby zwrócić większą uwagę na zapobieganie:

– wszystkie szkodliwe i toksyczne substancje i środki powinny być przechowywane w miejscu niedostępnym dla strefy dziecko;

– produkty wykorzystywane do przygotowywania żywności dla niemowląt powinny być świeże i dobrze umyte tylko;

– na ulicy iw miejscach publicznych ściśle powinna monitorować dzieci tak, aby nie dotknąć coś ekstra, zwłaszcza nie wkładać w usta.