117 Shares 1333 views

Zajęcia w przedszkolu. zajęcia edukacyjne dla dzieci

Każdy wie, że uczyć i rozwijać dziecko powinno być pielucha, t. E. Od bardzo młodego wieku. Ale wciąż najbardziej zabawa to zrobić z chłopakami, którzy są na co najmniej 3-5 lat. Dlatego w tym artykule chcę mówić o tym, jak można budować zajęcia w przedszkolu i jakie tematy można wybrać do tego celu.


ogólnie rzecz biorąc

Naucz dziecko powinno być zawsze wokół i – tej tezy, nikt nie będzie powodować wątpliwości. Jednak lepiej jest zrobić to wszystko w kompleksie, dając dzieciom jak wiele wiedzy, jak to możliwe, przy użyciu jednego motywu. Dlatego chcę powiedzieć, że najbardziej popularne są dziś tylko kompleksowe i zintegrowane zajęcia w przedszkolu, które są przeznaczone do natychmiastowego szkolić dziecku kilka ważnych aspektów życia, albo dać wiedzę z różnych dziedzin życia. Pacjenci w tym przypadku może być bardzo różny, ale zawsze zrozumiały i interesujący maluch.

pojęcia

Więc, co jest zintegrowane zajęcia w przedszkolu? Szkolenie to dzieci, które ma na celu ujawnienie całościowego charakteru tego tematu przez różnych działań. Zintegrowana sama działalność jest podobny cel, ale jego celem jest konsekwentnie badać niuanse jednego przedmiotu, który później rozwija się w jeden duży obraz nowej wiedzy. Ale nadal warto zwrócić uwagę na fakt, że pozytywny wynik z klas danych zostanie osiągnięty tylko wtedy, gdy ich struktura jest dobrze przemyślane, a materiał będzie dostępny do zrozumienia pewnego wieku dziecka.

niuanse

Trzeba powiedzieć, że kompleksowe i zintegrowane zajęcia w przedszkolu nie ma ograniczeń wiekowych i ograniczeń, są one dostępne do pracy zarówno z przedszkola i najstarszych, w wieku przedszkolnym. Jeśli opiekun jest w stanie sprawnie zorganizowany proces lekcji, dzieci w każdym wieku z przyjemnością przyjmie materiał w postaci gry otrzyma nową wiedzę dla siebie. Jednak podczas planowania lekcji, nauczyciel jest ważne, aby przestrzegać następujących zasad:

  1. Wstępnie trzeba dokładnie pracować z tematem: od każdej sferze życia dziecka, aby „wydobyć” niuanse danego przedmiotu.
  2. Pamiętaj, aby zidentyfikować i zapewnić dzieciom połączenia między różnymi obiektami, które odnoszą się do jednego tematu.
  3. Należy również być w stanie zmieniać kolejność tematów, jeśli to konieczne.
  4. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę specyficzne niuanse w niektórych przedmiotów (zdarza się, że niektóre punkty dla poszczególnych dzieci może być traumatyczne).
  5. Kiedy lekcje planujące pewno trzeba sformułować cel i ustawić sobie konkretne zadania (jest to istotne dla analiz już przeprowadzonych sesji).
  6. I, oczywiście, opiekun powinien symulować to obciążenie dla dziecka, więc nie była ciężarem, a nie zbyt zmęczony maluch.

Jak wybrać motyw?

Bardzo różne wątki mogą być lekcje w przedszkolu. I im zdecydować opiekuna po prostu musi myśleć o dokładnie to, co jest obecnie istotne lub zainteresowane dzieci najbardziej. Jeśli tej jesieni – liście mogą być badane, czy zimą – do wyboru Bożego Narodzenia. Jednak wybrany motyw może składać się z jednej rzeczy, która jest nazwą danego zwierzęcia lub towarów i uogólnione, takie jak „las” (która zawiera – .. drzew, zwierząt, itp) .. Albo „sklep” (produkty, kupujący, sprzedający, pieniądze, ceny, i tak dalej. zm.).

Temat 1: Różnorodność liści

Więc, co można uczyć dzieci studiujących ten temat. Pierwszy – kształt geometryczny. Ulotki są dostępne z narożników, okrągły, owalny. Można analizować grubości koniecznej – kolor. W tym przypadku można powiedzieć dziecku, że istnieją liści drzew, krzewów, roślin (różne gatunki flory). Dzieci mogą powiedzieć, i że nie jest rośliną-lekarzy, które mogą być stosowane bezpośrednio na spacer (np babki z krwawiącą ranę), jak również jako roślina-drapieżniki, które mogą szkodzić zdrowiu. Kiedy można zrobić aplikacja z zebranych liści na ulicy, lub narysować obraz liścia lubił.

2. Z zastrzeżeniem Drzewo

Jak już wspomniano powyżej, zajęcia edukacyjne dla dzieci może być sezonowe. Na przykład, dlaczego bliżej nowego roku, nie spędzają wielkie zintegrowane ćwiczenia o nazwie „Choinka”? Tak, tutaj w pierwszej kolejności zbadać, kształt, kolor roślin, w celu określenia cech szczególnych (zapach, kłujące igły). W tym przypadku można powiedzieć dzieciom, że istnieją różne rodzaje drzew iglastych – wszyscy krewni choinek. Zajęcia praktyczne: można zrobić choinkę z trzech stożków zielony papier, można rysować, rzeźbić. To z pewnością będzie punkt ekologiczny „Dlaczego smutne drzewo po Nowym Roku”

Temat 3. Ślimak

Co drugi temat możesz zaangażować się w przedszkolu? I dlaczego nie zwrócić uwagę na zwykłym ślimak? W pierwszej kolejności, ponownie jest to ciekawe rozważanie jego kształt, definicji koloru. Również tutaj można powiedzieć dzieciom o koncepcji prędkości: powolny ślimak, szybkiego zająca. Warsztaty: kreda na chodniku narysować ślimak. Dla dzieci starszych grupach przedszkolnych można zagrać w zależności od rodzaju klasyki, gdy ślimak kwadraty rysować, które muszą doprygat centrum bez natrafienia na malowanymi pasami.

zajęcia pokazowe

Trzeba powiedzieć, że otwarte zajęcia w przedszkolu – świetny pomysł, aby pokazać w praktyce, jak jest istotne i cenne są zintegrowane i kompleksowe lekcje. To może być ciekawy temat do myślenia, że w tej chwili jest pilna. Lepiej jest, jeśli zajęcia dotyczące konkretnych tematów odbędzie się w odpowiedniej atmosferze .. Badanie natury – na ulicy, ćwiczenia – w siłowni itp Trzeba powiedzieć, że niezbędne podczas tych sesji (zarówno proste i wykazanie) powinna być używany materiał wizualny, który będzie w pełni ilustrują wszystkie wyżej wychowawcy. Mimo wszystko, warto pamiętać, że dzieci pochłaniają informacje z różnych stron: słuchowe (słuchanie), wizualna (widzenie), dotykowe (dotykowych).