387 Shares 2844 views

Magia nalewki. Pospolity na każdą okazję

Motherwort – bardzo piękne rośliny, które można znaleźć na Kaukazie, w Azji Środkowej i Rosji, Syberii Zachodniej.


Trawa niekiedy sięga jeden i pół metra wysokości. Jej korzenie iść prosto do twardego, lekko owłosione łodygi. Liście Motherwort, ciemnozielone i lampka pod górę, podzielonych na kilka płatów. W lipcu można zobaczyć Motherwort kwiatów: liliowo-różowe kwiatostany w kształcie pierścienia, przytulanie łodygę.

Instalacja składa się z wielu kwasów, włącznie z kwasem jabłkowym, wanilii, cytryny, ursolowego. Jest bogaty w witaminy, minerały, garbniki, makro, glikozydy. Wartość zakładów jest tak wielka, że mamy to specjalnie hodowane na plantacjach.

W celu przygotowania preparatów medycznych skoszonej trawy górną część o długości 40 cm, a grubość nie większą niż polusantimetra.

Jest on używany do infuzji, leki, aby pomóc w bardzo szerokim zakresie chorób.

Najczęściej wykorzystywane do celów leczniczych nalewki. Pospolity w swoim działaniu podobnym do waleriany lub konwalii, ale o wiele silniejszy niż oni.

W przypadku leczenia chorób sercowo-naczyniowych, cardioneurosis, łagodzenie objawów klimakteryjnych, kolki jelitowej przydzielany pospolity nalewki. Jego stosowanie jest zalecane w leczeniu padaczki, bezsenność, trawa doskonale leczy rany, skaleczenia, drobne oparzenia.

Ponadto istnieje nalewka innej postaci dawkowania leku – ekstrakt Leonurus, który jest sprzedawany w tabletce lub w postaci ciekłej.

apteki oferują zwykle gotowych produktów roślinnych, ale jeśli chcesz je można przygotować samemu. Na przykład, od Leonurus i alkohol w domu łatwo przygotowania nalewki. Pospolity pięć sztuk wypełniony 70% alkoholu lekarskiej, nalegają na ciemnym naczyniu przez 11 dni, sączy.

Motherwort leczeniu nie tylko chorób serca i nerwicę. Jest to przydatne dla bolesnej kobiecej krwawienia, bolesne miesiączkowanie i innych schorzeń ginekologicznych. W tym celu, 2 łyżek suchej trawy nalegają wsypanie dwie filiżanki wrzącej wody, twierdzą, 8 godzin, a następnie pije przed posiłkiem. Zastąpienie takiego wlewu Preparat można wytwarzać z apteki, która po 30 kropli. W lecie można użyć soku z trawy rozcieńczony wodą.

Do użytku ogólnego, takie jak wywar sedacji lub infuzji. Pospolity w tym przypadku zaleca się pić cztery razy dziennie, 30 minut przed posiłkiem.

Kiedy jelit kolki, stłuczenia, neurastenii, jaskry, padaczki pospolity pomaga. Jednak samoleczenia nie jest zalecany do nich: jak dowolnego preparatu ziołowego, może powodować alergie.

Bez porady lekarza, być może, można jeść tylko herbata Leonurus, dziurawiec, mięta, rumianek, orzech. Pij raz dziennie, rano. Jest to doskonałe lekarstwo na dystonię naczyniowego.

również stosować nalewkę w kosmetologii. Motherwort, bogate w garbniki, alkaloidy i substancji barwiących, alkaloidy, pomaga uporać się z problemami włosów tłustych. W tym celu, 2 łyżek suchej trawy, najpierw moczy się w jednym litrze wody w ciągu 2 godzin, a następnie wlew jest doprowadzana do wrzenia, ostuzhivayut przemyć głowę.

Kąpiel Motherwort choroba dobry krostkowa uczta, oczyszczają skórę, koją nerwy, normalizuje sen. Ich wytwarzania trawie nalegać około godziny w litrze wody, a następnie zagotować, dodać kąpiel.

Jeśli nie można użyć suchego surowca, pomoc może przyjść nalewki. Pospolity, zakupione w farmacji w postaci nalewki lub ekstraktu dodaje się po prostu do wody.

Wyprysk, trawa pospolity może być mieszany z wywaru z korzenia łopianu. Podjęcia takiej kąpieli najlepiej w nocy, ponieważ mają silne działanie uspokajające.

Czas ich spożycie nie powinno przekraczać 20 minut w wodzie o temperaturze 37 ° C.

Pospolity jest przeciwwskazane dla osób indywidualnych nietolerancji i kobiet w ciąży.