155 Shares 6586 views

Podłóg drewnianych: mount technologie, urządzenia i sugestie

Podłogi drewniane deska jest produkowany głównie w domach zbudowanych z tego samego materiału, ale takie ubezpieczenie jest idealny do mieszkań i dom bloku, a także pomóc w tworzeniu normalnego klimatu. Stacking nie powoduje zbyt wiele trudności, ponieważ jest to łatwy proces, który nie wymaga specjalnych umiejętności. Przed rozpoczęciem pracy, pożądane jest, aby badać część teoretyczną i zwracać uwagę na istotnych aspektach.


Sex na bazie betonu

W domach prywatnych najczęściej nabył tę postać tworzącą powłokę. pokładów z drewna mogą być wykorzystywane do piwnicy lub na parterze z układem opartym na brud i na podłodze w drugim i kolejnych kondygnacji na belkach pokrywać. Zmiany konstrukcyjne znacząco jeżeli zasady działania jako płytami betonowymi lub betonowej wylewki, które mogą być modyfikowane w celu uproszczenia instalacji i zredukować koszty ogólne.

zasady ogólne

Przeprowadzenie działa optymalnie pod koniec sezonu grzewczego ze względu na wilgotność drewna połączenie i powietrza otoczenia. W tym czasie, to zmniejsza się prawdopodobieństwo pochłaniające wilgoć płyt. Jeśli chcesz drewno zespołu pomostowego w okresie letnim, trzeba wybrać moment, kiedy będzie sucha i słoneczna pogoda przez długi czas. Udział drewna, jak również drewno stosuje się w konstrukcji należy traktować ognioodporne i antyseptyczne.

Wilgoć najbardziej nadaje się do instalacji i użytkowania podłogi wynosi około 60%. Wraz ze wzrostem tego drewna indeksu zaczyna się odkształcać i syret, przy zbyt niskiej wilgotności – pęknięcia. Optymalna temperatura pomieszczenia jest nie mniejsza niż 8 °.

Przestrzeń pod ziemią musi być odpowiednio wentylowana, dla przewiduje on specjalne otwory w podstawie. W momencie kontaktu z Polakami jest zamknięty lag podwójną warstwę pokrycia dachowego, co możliwe, aby uniknąć gnicia materiału.

tworzywo

Płeć może być utworzone z następujących materiałów:

  • Płyta pofałdowany;
  • klejony fornir;
  • Materiał w postaci arkusza (sklejka, płyty wiórowe);
  • surowcowa.

Dwie ostatnie opcje służą do podłoża, która wiąże się układanie warstwy nawierzchniowej. Tworzenie wykończenie wykonane z laminowanego drewna i okleiny założonymi desek. Są one poddawane lakierowania lub malowania, stając się fundamentem. Pożądane jest, aby płyta była solidna i są zgodne z szerokością pomieszczenia. Najszerzej zakupione cedr, modrzew i sosna, twardego drewna nie są tak popularne. Przeciętnie ceny Podłogi z drewna litego są w zakresie od 300 do 1600 rubli za metr kwadratowy.

prace przygotowawcze

Podczas układania na podstawie gruntu na konieczność zapewnienia dogodnego lag. Ponadto, ze względu wagę przywiązuje się do izolacji i uszczelniania przestrzeni podziemnej. W celu przygotowania podłoża na całym obwodzie pomieszczenia jest czyszczony grubości warstwy gleby musi być na wartość, która umożliwia, aby otwór poniżej poziomu gruntu w pobliżu domu w 25 cm. Następnie wylewa żwiru i piasku rzecznego. Każda warstwa z kolei jest zwilżana wodą i ugniatać mocno.

Skonstruowany na podstawie kilku piasku ceglane filary pozostają w tyle podpór. To szerokość filarów są w zasadzie dwie cegły. Są one umieszczone w konstrukcji w roztworze i są umieszczone na tym samym poziomie co górna krawędź. Stałe i rozciągane siatki na ścianach lub urządzenia laserowego stosowanych do sprawdzania poziomu. Dla każdego lag wymaga co najmniej dwa bieguny, powinno być brane pod uwagę przy ich alokacji. Jeśli znaczna długość możliwe jest dodanie dodatkowej kolumny. Oblicza odległość między podporami w zależności od wielkości płyty oraz obliczony ciężar przenoszony przez nich. Obliczenia można wykonać samodzielnie, postępując od gości na imprezy pomogą złożoności projektu budowlanego lub wyspecjalizowanej organizacji.

W budynkach mieszkalnych jak płyty męskie opóźnienie o wymiarach 50 x 100 mm, które są ustawione w odstępach 60 cm. Z mocującymi biegunów po każdej stronie, związek pośredni stosowany, gdy długość opóźnienia jest większa niż 3 metry.

Płyty betonowe belki

Nie ma potrzeby w pracach przygotowawczych do montażu na wewnętrznej wyściółki belki, więc możemy natychmiast rozpocząć Podłogi desce. Na nich umieszczona warstwa hydroizolacji, który działa jako arkuszy filcu. Belek są umieszczone na talerzyki o szerokości 3-4 cm i zabezpieczona kotew na słupkach. Ze względu na możliwość usuwania zużytych miski zmierzały we wspólnej płaszczyźnie. Początkowo na przeciwległych końcach w pomieszczeniu wyposażonym w dwa występy na każdym wspornikiem końcowym. Pojawiają się one w wymaganym poziomem wyrafinowania z prawidłowej instalacji przy użyciu poziomu wody, pęcherzyków lub typ lasera.

Określenie poziomu: szczegóły

Najlepszym rozwiązaniem jest wstępna linia usuwanie całym obwodzie metr od przyszłego podłodze i lag pozycjonuje późniejsze porównanie z danego poziomu. W takich dziełach ma niższy poziom bubble niezawodność, a często ze względu na mała precyzja daje błędny wynik. Linia powinna rozciągać w jednej płaszczyźnie z legarów, rozmieszczonych wzdłuż krawędzi. Wychodząc z niego, pozostałe elementy są montowane. Aby utworzyć powłokę szorstką nadziewane identyczne paski na dole lag. Jeśli są na słupach i mają podstawy brud, dołączony barów na nich całym powierzchni w pewnej odległości od siebie w 50-70 cm. Aby naprawić paski przy użyciu śrub lub gwoździ.

Po powleczeniu surowca elementów wyciętych z arkusza materiału, albo krawędzi deski typu. Znajdują się one na prętach między legarami.

technologia DPI

Ostatnio, nowa technika, która upraszcza konstrukcję podłóg drewnianych został stworzony. Ze względu rozwiązuje również problemy, takie jak odkształceń skurczowych i pęknięć.

Główną częścią tej technologii jest jednostką typu wydrążonego, zmontowany z elementów, które otstrugivayutsya różnych materiałów o małej średnicy. Stanowi on konstrukcję bloków składający się z dwóch płyt przegrody ściśle ustalone. Jest wolna przestrzeń między częściami konstrukcji.

grzanie

Podłóg drewnianych wymagają materiału izolacyjnego o wysokiej przepuszczalności pary wodnej. Może stosowanie płyt z wełny mineralnej i bazaltowych. Izolacja cieplna nie powoduje to trudności podczas umieszczania log przy odległości 600 mm. Niedopuszczalne jest precyzyjne cięcie materiału na wielkość luki. Konieczne jest mocno włóż taśmę, tak aby nie pojawiają się wolne przedziały. Aby zapewnić prawidłową wentylację, a izolatorem ciepła między prętami powinna być niewielka przestrzeń. Funkcję materiału termoizolacyjnego również izolację dźwiękową. Przed dokonaniem parkietu, układane na legarach pary izolacją. Rozłożone taśmy do zakrycia co najmniej 25 cm. Za pomocą taśmy klejącej sklejane. Paroizolacja, w zależności od wariantu lub nawiasach stałe szyn. Podłogowego dotyczy metody mocowania.

Specjalna Deska podłogowa drewno z odbytu nie wymaga opakowania pasków.

Betonowa podstawa: prace przygotowawcze

W rzeczywistości, aby zbudować drewniany pokład z rękami na konstrukcji betonowej, zajmuje znacznie mniej czasu i wysiłku, ponieważ fundacja jest gotowa i dzienniki mogą być ustalone tak często jak to jest konieczne, co zmniejsza wagę przez zginanie. Tak więc, nie ma sensu w stosowaniu lag z dużym przekroju. 50 x belka 50 optymalnie nadaje się jako materiał podstawowy. Pozostaje stałe kołki budowlanych o średnicy 10 mm. Spinki do włosów w dolnej części nakrętki jest ograniczona, to jest wspólnie z poziomem końcowego podkładkę z dolnej strony belek.

Otwory wierci się w barach do kołków, które są obsługiwane przez co 60 cm na poziomie zespołu opóźnienia. Otwory w górnej części powinny mieć wystarczającą ekspansji pomieścić nakrętkę i podkładkę do mocowania.

Na przeciwległych końcach pomieszczenia i zamontowane dwa rejestry są umieszczone za pomocą kołków w poziomie. Montaż pozostałych jest określana przez żyłka znajduje się pomiędzy nimi. szlifierki kątowej oczyszczone dodatkowych wystających części szpilki. Następnie można rozpocząć podłogi drewniane podłogi z ich rąk, przy użyciu arkuszy lub deski podłogowej. Jeśli jest to pośredni element wyrównywania powłoki wykończeniowej, będzie to racjonalne stosowanie sklejki.

r

płyt wykonanych na przygotowane do montażu z góry LGD. Pierwsza płyta jest zamocowana równolegle do wejścia pod oknem. Tam musi być wolna przestrzeń pomiędzy polem a ścianą. Mocowania możliwe za pomocą gwoździ, o długości wielokrotnie większej od szerokości desek i śruby, które zawierają grubość dwóch wymiarach. Gwoździe są prowadzone pod kątem do szczeliny na końcach. Po kilku rzędach zamontowanych płyt. Kłodach nieznaczne odchylenie jest włożona do konwencjonalnego wspornika stalowego.

Między drewna i wspornik położył drewnianych klinów są stosowane w celu zwiększenia gęstości stawów. Materiał jest przymocowany za pomocą gwoździ. Ponieważ dno pokryto do końca, a także drewnianych desek mostków.

Jeśli podłoga jest szersza niż długość tablicy, muszą zostać pocięte, tak że końce są w tym samym wierszu były w centrum legarów. Założona przez Zarząd w sąsiadujących rzędach rozłożone.

Wybór sąsiednich płyt odbywa się przy uwzględnieniu kierunek słojów rocznych – muszą iść w różnych kierunkach. Od ściany w odległości 15 mm Zestaw ostatnią deskę. Aby wypełnić lukę po zakończeniu prac wykorzystywane cokołu. Aby zwiększyć przewietrzanie pod cokołem podłogi jest zamocowany na jednej ściance jest wcięcie co najmniej 10 mm. Po kilku tygodniach, może on zostać zastąpiony w sposób regularny. Desek ochrony przed wnikaniem wilgoci, zgodnie z nich podczas mycia jest możliwe za pomocą niskich stojaków zainstalowanych wzdłuż obwodu Prostokątne otwory w obu rogach pokoju.

zawieranie przedmiotów

Do układania arkusza materiału wymaga dodatkowych taśm mocujących między legarami, aby zwiększyć siłę całego obszaru instalacji. Nie istnieją żadne inne różnice w instalacji bez seksu. Na końcu drewnianych pokładów poddano szlifowanie, polerowanie i powłoki farby lub lakieru. Może być stosowane na drewno kit do uszczelniania istniejących pęknięć, ze względu na zawartość oleju lnianego w kompozycji, to nie podlegają pękaniu. Rzadkie gatunki drewna mogą być naśladowane przez technologię barwienia. Możliwe jest również ze specjalnym woskiem lub olejem, dodać piękny połysk powierzchni mat. Po wyschnięciu powłoki, podłoga jest gotowa do pracy.