498 Shares 2876 views

Anturium kwiat. Jak dbać?

W wielu domach i mieszkaniach można zobaczyć wiele różnych kolorach, w tym Flamingo kwiat – anturium. Jest to piękny kwiat zimozielone, przychodzą do nas z tropików Ameryki Południowej. Naturalnie, i do pielęgnacji na kwiat anturium konkretnego. A jeśli jest on poprawny, to roślina zakwitnie od wczesnej wiosny aż do jesieni. Ale nie wiele gospodyń domowych, co jest wymagane i jakie warunki trzeba anturium kwiat, jak dbać o nich. Dziś postaramy się ujawnić tajemnicę pielęgnacji roślin w zależności od gatunku.


Roślina jest dość ciepłolubne. W okresie letnim, to lepiej, aby zapewnić ciepłe warunki umiarkowany, a zimą temperatura nie powinna być niższa niż 18 0C.

Ja, jako osoba, która kocha kwiaty, wydaje się, że nie ma idealnie zadbane, zdrowe rośliny niż anturium kwiat. Jak dbać, aby osiągnąć najlepsze rezultaty, chcę dać kilka zaleceń:

  • Kwiat boi się przeciągów: Wybierz miejsce jest ciche i spokojne;
  • jeśli czubki liści zwrócił brązowy, powodem może być ukryte w powietrzu jest zbyt sucha i twarda woda;
  • Podawanie powinno się zmieniać w rozsądnych granicach, ponieważ anturium czasem bolesny i reaguje niekorzystnie zbyt dużej ilości środków chemicznych;
  • postanowił przeszczepić roślinę, należy pamiętać, że pula należy dodać dużą ilość torfu; wzbogacić mech sphagnum ziemia;
  • podlewanie kwiatów, należy uważać, aby nie przesadzić, ponieważ anturium nie lubi stagnacji wody w korzeniach;
  • Roślina preferuje kwaśne środowisko: łzawienie, dodać zmiękczacza;
  • Ważne! Anturium trująca roślina, tak, że poprzez zdefiniowanie mu miejsce w mieszkaniu, przestrzegać środków ostrożności, aby kwiat nie zaszkodzi dzieci i zwierząt.

Jak widać z powyższych, anturium kwiaty, opieki, która jest przeprowadzona poprawnie iw całości, wyda właścicielom zdrowe zadbane rośliny, kwitnienia prawie cały rok. Żyjących roślin w domu 2-3 lat, a następnie może odrzucić liści. Anturium rośnie w mieszkaniu, należy pamiętać, że roślina preferuje jasne rozproszone światło (może Penumbra). W zimie, światło powinno być wystarczające, aby zapewnić dalszy rozkwit.

Wiele roślin, takie jak opieki i konserwacji, nie stała się kwiat wyjątek i anturium. Jak dbać o niego? Bardzo proste. Zapewnić wilgotność wewnątrz jest nie mniejsza niż 60%, nie zapomnij posypać listowie, strzeżcie się, że woda spada na kwiatostan, ponieważ jest pokryta plamami, a może zniknąć. Podlewanie kwiatów potrzebne co trzy do czterech dni, a zimą – tylko raz w tygodniu. Anturium przeszczepione wiosną w małym naczyniu. Dzięki temu dokładnie skonsultować z liści i korzeni, więc nie są one uszkodzone. Gdy anturium przeszczepu, leżała ona powinna być nieco niższa niż była przed przeszczepem. A kiedy na powierzchni korzeni zaczynają się pojawiać, muszą pokryć mchem, który jest stale zwilżoną aby zapobiec wysychaniu kwiatu.

Dla anturium doskonałą mieszankę włóknistej ziemi liściastego, światło sod ziemi i małą ilością mchu torfowiska. Podczas przesadzania ziemi nie powinna być zbyt staranował do garnka. Będzie to stanowić dodatkowy przepływ tlenu do korzeni. Kwiat można rozmnażać przez podział krzew lub nasiona.

W okresie wzrostu Anturium aktywnego podawana raz na dwa tygodnie z organicznymi i mineralne i nawozów. Robią to na wiosnę lub jesienią.

W zimie, roślina jest w stanie spoczynku, więc cały nawóz i pojenia powinna zostać zmniejszona, ale ziemia w doniczce nie wysycha. Średnio wody zaleca się roślin raz w tygodniu.

Piękny, delikatny i szlachetny kwiat anturium. Jak dbać, my wam powiedział. Mamy nadzieję, że nasze zalecenia nie będą zbędne i pomagać w opiece nad roślinami.