546 Shares 2988 views

Łokcie: jak zapobiegać zapaleniu stawów

Łokieć jest skrzyżowanie z kości ramiennej i kości przedramienia i kości łokciowej (promień), który ma wiele funkcji ludzkiej dłoni. Najbardziej powszechne są zgięcia-extension, rotacja.
Bardzo często stawu łokciowego jest narażony na uszkodzenie mechaniczne. Ponadto, proces ten towarzyszy silny ból. To dlatego, że pnie nerwowe znajdują się wystarczająco blisko do stawu. Bardzo często w tego typu uszkodzeń występuje nie tylko ostry ból i zaczerwienienie, ale również tworzą obrzęk, guz na łokciu.
Inną chorobą, która wpływa na łokieć, zapalenie stawów. Często okazuje się, po uszkodzeniu mechanicznym, choroby zakaźne (gruźlica, odra, rzeżączki, itd.), z zakażeniami ropne tkanek uszkodzonych w wyniku procesów metabolicznych w ciele, choroby tkanki łącznej (łuszczyca, reumatyczne, układowy toczeń rumieniowaty).
Należy zauważyć, że ropne zapalenie stawu łokciowego w postaci ostrej rozwija się wystarczająco szybko. Pacjent zaczyna gwałtownie zwiększyć temperaturę ciała, objawy zatrucia pojawiają się (bóle głowy, nudności ogólnie osłabienie mięśni), uszkodzoną część strony jest opuchnięte i gorące. Oczywiście towarzyszy silny ból, który musi zostać rozwiązany natychmiast. Głównym leczenie uszkodzeń stawu łokciowego jest otwarcie naciskiem ropne i dokładne oczyszczanie zawartości.
Jeśli łokieć uderzył łuszczycowe lub reumatoidalne zapalenie stawów, objawy pojawiają się stopniowo (nie w pierwszym przypadku). Oczywiście, ból zaczyna się pojawiać, które jest wzmocnione poprzez ruchy rąk. Przyczyną bólu jest obrzęk torebki stawowej, która prowadzi do nacisku na zakończeniach nerwowych. Często szkoda towarzyszy obrzęk i uczucie sztywności po długim spoczynku stawów.
Głównym błędem samoleczenia stawów stawu łokciowego jest ograniczenie ruchu, który podobno zmniejsza ból. Ale to rozwiązanie może doprowadzić do zesztywnienia, co staje się przyczyną wykroczenie drogowe w przyszłości. Wskazane jest, aby szukać profesjonalnej pomocy w instytucji medycznej, ze względu na skuteczność leczenia zależy od wyniku końcowego.
Co do zasady, używane Sposób konserwatywne, która posiada unieruchomienie łokcia, biorąc leki przeciwzapalne i chondropatią. Chondropatią przyczyniają się do polepszenia procesów metabolicznych tkanek stawu łokciowego, pobudza regenerację komórek, tkanek, opóźniają proces niszczenia stawów, zapobiegają rozwojowi zanik kości, itp procesów

Przede wszystkim, trzeba zastosować znieczulenie i zmniejszyć stan zapalny. Po pierwszym etapie obróbki i zmniejsza stopień intensywności bólu przypisany masażu leczniczego terapeutycznych ćwiczeń i fizjoterapii mające na celu przywrócenie funkcji strony silnika. Terapia obejmuje wykonywanie się ćwiczenia aerobowe, kompleks wytrzymałość, ćwiczenia ruchu, dostosowanego specjalnie dla określonej grupy mięśni.
Tylko w przypadku, gdy leczenie zachowawcze nie przynosi żadnych pozytywnych rezultatów, może zostać podjęta decyzja o interwencji chirurgicznej. Zazwyczaj chirurdzy rozpocząć operację tylko w najcięższych przypadkach. Na przykład, jeśli jest to konieczne, dostosować do kształtu łokcia lub całkowite zastąpienie uszkodzonych obszarów. Ale to często prowadzi do ograniczonej sprawności ruchowej dłoni, więc wskazane jest, aby rozpocząć leczenie we wczesnych stadiach choroby.