471 Shares 1824 views

Jakie są kategorie prawa jazdy na Ukrainie

Przez dwadzieścia pięć lat niepodległości, ukraińskiego prawa jazdy przeszedł znaczące zmiany, zarówno w wyglądzie i wielu kategoriach. Wiele osób, które zajęły pierwsze w rękach „prawami” nowej próbki, początkowo stracił w otrzymanej różnorodności. W rzeczywistości, wszystko jest proste, trzeba tylko zrozumieć.

Dziedzictwo i nowoczesność

zasady ruchu Ukraina odziedziczyła po upadku Związku Radzieckiego. Związek Radziecki stał się członkiem międzynarodowej konwencji genewskiej niemal natychmiast po podpisaniu w 1973 roku.

Kategoria prawa jazdy były niezmienione aż do 1991 roku. To właśnie w ich zwykłej formie „książeczki” i były dziedziczone przez Ukrainę już jako niezależne państwo. Dwa lata po upadku radzieckiego aktywnie wykorzystywane licencję, a w 1993 roku, pierwsi szczęśliwcy kierowców zaczął się skorupę na plastikowej podstawie.

Kategorie było tylko pięć. A, B, C, D i E. Można je otrzymać w NOK, przeszły badanie. Certyfikat dla jazdy tramwajów, ciągniki, wózki i innych urządzeń dano specjalistycznych ośrodków szkoleniowych.

W 2008 roku Rada Najwyższa zdecydowano o harmonizacji krajowych przepisów ruchu drogowego na poziomie europejskim, tak było kilka nowych kategorii, z których każda zostanie omówione poniżej.

A1

Kategoria jazdy typ licencji „A1” na Ukrainie wydane chcących zarządzać pojazdów dwukołowych, pojemność silnika nie przekraczającej pięćdziesięciu centymetrów sześciennych lub moc do czterech kilowatów.

Wprowadzenie tej innowacji pozwoliło z ulgą dla wielu użytkowników dróg. Fakt, że wcześniejsze skutery, motorowery i inne podobne technika może kontrolować każdy, bez wystarczającego wieku czy znajomości przepisów ruchu drogowego. To jest aktywnie wykorzystywana przez nastolatków. Liczba wypadków na drogach wzrosła alarmująco. Po wprowadzeniu kategorii zaledwie kilku miesięcy sytuacja uległa poprawie

Kategoria jazdy Licencja typu „A” na Ukrainie wydane chcących zarządzać pojazdów dwukołowych (albo motocykli z przyczepą), pojemność silnika ponad pięćdziesięciu centymetrów sześciennych lub mocy ponad czterech kilowatów.

Pod jej spadek motocykle, skutery i motorowery potężny.

Posiadacze świadectw uzyskanych przed rokiem 2008, można uaktualnić do nowoczesnego skorupy z automatycznym odkrycia zarówno kategorii „A” i „A1”, bez konieczności wpłaty dodatkowych egzaminów praktycznych.

B1

Kategoria prawa jazdy w „B1” typu wydany przez Ukrainę, które chcą działać terenowe, pojazdy trójkołowe, cykl i innych podobnych pojazdów. Jedyna różnica od zwykłej „B” polega na tym, że masa samochodu nie może przekroczyć 400 kg.

Na ulicach wielkich miast posiadaczy tych urządzeń można znaleźć bardzo rzadko. Jednostki te są bardzo popularne w lasach, na polach, na drogach.

Najbardziej znanym i popularnym kategoria prawa jazdy na Ukrainie, takich jak „B” uprawnia do prowadzenia pojazdów o masie do trzech i pół tony i liczbie pasażerów oprócz kierowcy, w wysokości ośmiu osób.

Wchodzi w kategorii ogromnej liczby samochodów.

Posiadacze świadectw uzyskanych przed rokiem 2008, można uaktualnić do nowoczesnego skorupy, z automatycznym wykrywaniem jako kategoria „B” i kategorii „B1”, bez konieczności wpłaty dodatkowych egzaminów praktycznych.

C1

Następne będą opisane kategorie towarowe prawa na Ukrainie. Wyjaśnienie ma dwa znaczenia: „C1” i „C”.

Pierwsza kategoria umożliwia kontrolę pojazdów od 3500 kg do 7500 kg.

C

Kategoria praw w grupie Ukraina „C” pozwala na zarządzanie wszystkimi pojazdami ponad 7500 kg.

To gdzie wiele głównym paradoks.

Dlaczego nie można zarządzać małych ciężarówek, tylko z kategorii „C”, i muszą być uzyskane „C1”, ponieważ ten sam zarząd, pozostaje tajemnicą.

Posiadacze świadectw uzyskanych przed rokiem 2008, można uaktualnić do nowoczesnego skorupy, z automatycznym wykrywaniem jako kategoria „C” i kategorii „C1”, bez konieczności wpłaty dodatkowych egzaminów praktycznych.

D1

Nośniki tego typu może kontrolować pojazdy autobusowe z liczbą miejsc dla pasażerów nieprzekraczającej szesnaście. Raczej rzadko kategorii na Ukrainie. Producenci minibusy zainstalować w swoich kreacjach częściej niż osiem miejsc dla pasażerów. Najbardziej popularny „sprinter” osiemnaście miejsc.

D

Nośniki tego typu może kontrolować pojazdy autobusowe z liczbą miejsc dla pasażerów ponad szesnastu jednostek.

BE, C1A CE, D1 + DE

Kierowcy są wymagane, aby otworzyć dodatkową kategorię do istniejącego, jeśli masz zamiar przewieźć ładunek o wadze ponad 750 kg za pomocą przyczepy.

wiek kwalifikacje

Prawo jazdy z otwartym kategorii „A” i „A1” można otrzymać w dniu szesnastu. "B", "B1", "C" i "C1" – w wieku osiemnastu lat. «D» i «D1» – z dwudziestu jeden lat.

ważność

Ważność praw jazdy z rąk do rąk kilka razy w ciągu ostatnich siedmiu lat. W momencie pojawienia się nowych kategorii wszystkie z nich otworzyć na czas nieokreślony. Później, prawa przyznane przez pięćdziesiąt lat, a następnie trzydziestu.

Do tej pory, nowe problemy „brąz” na nieco inny wzór. „A” i „A1” – dwadzieścia lat, wszystkie inne kategorie – dziesięć.

Kategorie praw na ciągniku na Ukrainie

Od roku 2009, w kategorii praw do ciągnika znacząco zmodyfikowana. Więcej z nich tak samo jak 7 sztuk. Kategorie praw na ciągniku w obecnym brzmieniu w następujący sposób:

A1 – jednostka mocy silnika do 73,5 kW;

A2 – jednostka mocy silnika ponad 73,5 kW;

B – samobieżnych maszyn rolniczych;

C – napędzane pojazdy drogowe;

D1 – koparki, czerpak mający do czterech metrów sześciennych;
D2 – koparki o pojemności łyżki ponad czterech metrów sześciennych;
E1 – ładowarki o pojemności skokowej silnika jest mniejsza niż 142 kW;
E2 – ciężarówka, o objętości ponad 142 kW silnika;
F1 – równiarki o masie całkowitej do 18 ton;
F2 – równiarki całkowitej masie ponad 18 ton;
G1 – spychacze, moc silnika mającego do 73,5 kW;
G2 – spychacze, moc silnika mającego do 73,5 kW;
H – inne urządzenia, które nie są zawarte w powyższej klasyfikacji.