337 Shares 4025 views

Makovsky i jego słynny obraz „Dzieci uciekają z piorunami”

Artysta Vladimir Egorovich Makovsky urodził się w 1846 roku, w dniu 26 stycznia. Malarz stworzył wiele interesujących obrazów. Jest autorem i obraz „Dzieci uciekają z burzy”.


O artyście

Wydaje się, że chłopiec był przeznaczony, aby stać się artystą, ponieważ jego ojciec był jednym z założycieli Moskiewska Szkoła Malarstwa, Rzeźby i Architektury. Makovsky domu często odwiedzane znanych ludzi: Tropinin, Shchepkin, Bryullov Gogol. Rodzina miała partie, które grał muzykę, rysowanie, czytanie. Dlatego też, od dzieciństwa przyszły artysta był w atmosferze sztuki.

starsza siostra i bracia Vladimir, jak on, stał malarzy. Pierwsze lekcje dziecko dał V. A. Tropinin. W wieku 15 lat, V. Makovsky napisał obrazek gatunek „Chłopiec sprzedaje Kvas”.

W 1861 roku młody artysta wszedł do moskiewskiej szkoły Malarstwa, Rzeźby i Architektury, gdzie ukończył w 1866 roku, który przyniósł sukcesy srebrny medal.

Malowanie „Chłopskie chłopcy strzec konie” Vladimir E. utworzony w 1869 roku. Do tej pracy otrzymał złoty medal Vigee-Lebrun. W tym samym roku, syn artysty. To przyczyniło się do powstania wielu obrazów o tematyce dziecięcej. „Pasterka”, „Chłopskie Boys”, „powrót do nocy”

Obraz „Dzieci uciekają z piorunami” został namalowany przez artystę podczas tego okresu – w 1872 roku.

Co jest przedstawione na płótnie

Szybki rzut oka na zdjęcie, aby zrozumieć – to narysować dziewczynkę i chłopca. Najprawdopodobniej to brat i siostra. Dziewczynka nosi dziecko w pośpiechu z nim schronienia przed burzą. W takiej złej pogody w lesie i na polu nie może być, jak to może zostać uderzony przez piorun. Zła pogoda, stres małych bohaterów odzwierciedla obraz. Dzieci biegną od burzy i próbuje dostać się do domu przed deszczem jeszcze nie rozpoczął, bo jeśli moczyć można zachorować.

Dziewczyna zdaje sobie sprawę, że musimy się spieszyć do domu. Tam, pod dachem, deszcz nie może do nich dotrzeć. Dobrze leżeć w cieple piecu, gdy okno jest deszcz. Jednak aby szybko osiągnąć, trzeba w pośpiechu.

Dlatego siostra ramionach młodszego brata na plecach i szybko idzie z nim. Własne dziecko będzie trudno uciec. Jest zrozumiałe i V. E. Makovsky.

Obraz „Dzieci uciekają z piorunami”: opis brat i siostra

Artystka zdołała dokładnie przekazać poglądy bohaterów, nawet najdrobniejsze szczegóły ich odzieży. Burza ma rację, a mianowicie w tym kierunku szuka dziewczyny. Jej wzrok skupiony i czujny. Próbuje zrozumieć, byłoby to możliwe, aby uzyskać przewagę nad elementem.

Chociaż sama dziewczyna nie jest bardzo duży, ale jest oczywiste, że jest to poważna i najmądrzejszy, wie, jak wrócić do domu szybciej. Dlatego właśnie w ramionach brata na plecy i w pośpiechu, bo rozumie, że żart ze był w niebezpieczeństwie, trzeba mieć czas, aby uruchomić do schronu. Wszystkie te myśli wyczarowuje obraz. Dzieci biegną od pogody, i tak długo, jak to zrobić z wyprzedzeniem element.

Wyposażyć w internecie bohaterka w typowym chłopskich ubrania – lekką koszulę i płócienną sukienkę. Na głowie szal. Choć pojawiają się publicznie gołą głową było nieprzyzwoite, więc dziewczyna ubrana w tradycji tamtych lat.

Jego brat – koszulę i spodnie, że listwy w dół, widać jego bose stopy. Podobnie jak jej siostra, nie mają butów. Chłopi poszedł boso w lecie, jak buty, buty były luksusem. But noszone tylko w święta i przed pójściem do kościoła.

Dziewczynka ma brązowe włosy. Są trochę rozczochrana i stracił chusteczkę. Ale gdy dziecko wszystko jest w porządku. Chłopiec ma blond włosy, patrzy na nas z jej duże przebicia oczy i łączy się ze swą siostrą. Wszystko to przeszedł na zdjęciu Makovský. „Dzieci uciekają z piorunami” – utworzenie powoduje wiele sympatii i współczucia.

natura

Dzieci poszły do lasu na grzyby. Dziewczyna nie porzucić swoje ofiary, i owinął je w jej fartuch. Po grzybami – dobre wsparcie dla stole chłopskiej.

Deska chwiejny most zapięta pod łagodnym chodu dziewczynę na dole – mały staw. Autor malowane trzciny, lilia podkładki.

Na płótnie „Dzieci się przed burzą”, autor mógł uchodzić za kołysząc w elektrowni wiatrowej. Na pierwszym planie są pomalowane na ciemne kolory zielony. W tle widzimy żółte pole. To dojrzewające zboża, a uszy są takiego odcienia. Dlatego możemy powiedzieć, że obraz „Dzieci uciekają z piorunami” odzwierciedla okres do końca lata.

Skąd pochodzi burzę

Wiatr wieje w plecy i trochę w prawo facetów, ponieważ ich włosy, trawa łodygi, kwiaty skierowane tylko w przeciwnym kierunku.

Ale nie wszyscy tak smutno na płótnie. Okazuje się, że po drugiej stronie słońca przebijała. Oznacza to jedna z dwóch rzeczy: burza przeszła i dzieci mają wielką szansę, aby dostać się do domu, ponieważ element dopiero się rozpoczął, a ciężkie chmury jeszcze nie udało się zamknąć całe niebo.

To jest to, co jest przedstawione na płótnie „Dzieci się przed burzą”. Opis obrazu pomoże czytelnikowi psychicznie podróżować w czasie. Patrząc na płótnie, na pewno chcą być rodzeństwem szybko wrócił do domu i schroniła się w cieple pogody.