640 Shares 9258 views

Uprawianych drzew: nazwa. Nazwy drzew należących do kulturowego

Uprawianych drzew osoba wartości dla smaku i korzystne właściwości owoców i walory dekoracyjne korony. Dla formy kulturowej dzikich drzew, naukowcy skorzystać z wyboru, hybrydyzację lub inżynierii genetycznej. W celu uniknięcia nieporozumień, drzewa, podobnie jak wszystkie rośliny, mają nazwy. Są ludowa, łacińskie i wspólne. Przy ostatnim z nich wprowadza ten artykuł.


Nazwy neplodovyh kulturowe drzew liściastych

Drzewa tego typu cieszą się dużym zainteresowaniem wśród hodowców, którzy korzystają liściastych neplodovye kulturę stworzyć konstrukcję poziomą. Drzew różnią się wielkością, strukturę korony, kolor, kształt liści i kwiatów. Uprawianych drzew, których nazwy są różne, różne, i wiele innych funkcji.

 • Birch – karta rosyjskiej natury. To drzewo ma wiele odmian, ale przede wszystkim do dekoracji parków, ogrodów i trawników stosując brzozę płaczącą. Dorasta do dziewięciu metrów wysokości. Nazwy drzew należących do rodzaju kulturowego, szerokiej gamie. Ale płacz brzoza z białymi pniu i gałęziach opadanie kotek żółtawym szczególnie piękne.

 • Topola, biały lub srebrny – najczęściej kultura. Drewno jest klejnotem ulicach miasta, ogrodów, parków, terenów domów. Te dwa gatunki dorastają do dziesięciu metrów wysokości. Dolna część korony jest obniżona i jest niska z ziemi. Topola macrophylla różne barwne liście i czarna piramida – wąski kolumnowy kształt korony.
 • Klon ma wiele odmian, jak również wiele drzew kulturalnych. Nazwy formy ogrodowe są zróżnicowane. klon Ash liściach dorasta do pięciu metrów wysokości. Brzegi liści są białe. Klon trochę wyżej, jego wysokość – sześć metrów, a liście – fioletowy.
 • Olcha jest bardzo szybko rośnie, więc jest on powszechnie używany do tworzenia żywopłotów w bagnistej części działki. Jest to wysokie drzewo – 10-12 metrów wysokości. Korony ma kształt stożkowy. Uprawianych drzew, których nazwy są różne, mają charakterystyczne cechy. Tak, olcha pozostawia błyszczący, natomiast szary – dolnej części skrzydła odpowiedniego Nazwa koloru płytki.

Nazwy iglaki kulturalnych

W przyrodzie istnieją sześćset gatunków iglastych. Większość z nich są cenione ze względu na walory dekoracyjne. Ale niektóre rasy są cenne iglastych użyteczne właściwości jego owoce – orzechy. Wiele gatunków zimozielonych drzew uprawianych przez długi czas iz powodzeniem rosnąć w obszarach ogrodowych i parków. Jest to niemożliwe, aby wymienić wszystkie nazwiska, ale niektóre z nich można spotkać.

 • Kosodrzewiny – evergreen urody, dorasta do dziesięciu metrów wysokości, a w środowisku naturalnym dla niego – dwukrotnie wyższa. Zaczyna kwitnąć i owocować dziesięć lat życia, lub nieco wcześniej. Ta kultura od dawna znaleźć zastosowanie w projektowaniu krajobrazu. Jego korzystne właściwości są wykorzystywane do celów leczniczych. W lasach sosnowych budynku sanatoryjnego. Pojedyncze lub grupowe nasadzenia sosny zdobią ogrody i parki.

 • Pinia, i cedru syberyjskiego – nie powoduje trudności w uprawie. Orzechy cenione właściwości lecznicze i dekoracyjności. Jest to duże drzewo posadzone w większych obszarach, gdzie mogą rosnąć i owocować do 30-40 lat.
 • Świerk – mile widzianym gościem na świąt noworocznych. Ta kultura ma do 50 gatunków, ale nie wszystkie są wykorzystywane w kształtowaniu krajobrazu. Cenione walory dekoracyjne i drewna.

Nazwy uprawianych drzew owocowych

Te drzewa zaczęły uprawiać tysiące lat temu. Starożytni ludzie doceniają smak i właściwości lecznicze owoców. Obecnie istnieją nazwy ogromnej liczby drzew owocowych. Wszystko niemożliwe do listy, oto niektóre z nich.

 • Jabłoń – najpopularniejszy owoc plon. Istnieje ogromna różnorodność jego odmian „białego napełniania”, „Moskwa Perry”, „Antonówki zwyczajne”, „Anis paski”, „Ziguli”, „Mantet” i wiele innych. Drewno zapewnia smaczne i zdrowe owoce – jabłka.
 • Plum – najbardziej uderzające atrakcją ogrodzie wiosną. Kwitnienie drzew kultura niezwykle piękne. Są nie mniej cenne i jesień, kiedy przynosząc obfity plon owoców – śliwek. W zależności od warunków dojrzewania, warunki klimatyczne i inne znaki są różne odmiany uprawianych drzew, nazwy niektórych z nich są oferowane uwagę, „Alenka”, „Amersi”, „Vision”, „ogólny”, „Comet wcześnie”, „Prezydent” „podróżny” i inne.
 • Gruszka jest owocem, jak i wartość dekoracyjną. Jego smaczne, soczyste owoce są kochane przez dzieci i dorosłych. Uważa się, że słodkie i duże gruszki są uprawiane jedynie w obszarach o ciepłym klimacie. Ale to nie jest przypadek. Oto niektóre nazwy odmian, które rosną w regionach połowy szerokości, „Lada”, „Chizhovski”, „Rogneda”, „Otradnoe”.

Nazwy uprawianych drzew Krasnodar Territory

Krasnodar region zwany rosyjskich podzwrotnikowej, które są w sąsiedztwie lasów górskich i ośnieżone szczyty. Rośnie ogromny wybór różnych kultur. Najbardziej interesująca jest roślinność południowej części wybrzeża Morza Czarnego, w szczególności subtropikalnych Soczi. Uprawianych drzew Krasnodar Territory ma wiele imion. Niektóre z nich można znaleźć.

 • dąb korkowy – wiecznie zielone drzewo z liści, grubym pniu i gałęziach, które mają zdolność do 3-5 roku życia, pokryte warstwą korka. 15-20 lat wyjmowana rura osiągnie dojrzałość, usuń go raz na dziesięć lat. Jest to cenny surowiec dla przemysłu.
 • Peach – typowy przedstawiciel subtropikalnym klimacie Terytorium Krasnodar. To drzewo ma tysiące odmian i jest ceniona za smak i korzystne właściwości owoców.

 • Tulipan drzewa – to cud natury. Olbrzymie drzewa na sorokametrovoy wysokości tulipana. W kwiatach Terytorium Krasnodar w maju i nigdy nie przestaje zadziwiać swoją bujne kwitnienie i wielkości.

Nazwy kultury Japonii drzew

 • Sakura wiele wieków, jest narodowym symbolem Japonii. Docenione to drzewo na piękno kwiatów i ich niepowtarzalny urok. Kwiat wiśni jest znakiem przebudzenia natury i nadejściem wiosny.
 • Plum „ume”, jak Sakura, jest to drzewo-symbol kosmicznego znaczenia. Dorasta do 5-7 m wysokości. Różni się od zapachu kwiatów wiśni. Jej owoce są jadalne. Termin kwitnienia Sakura naprzód przez cały miesiąc.

 • Japoński Judasz drzewo jest piękne drzewo z nietypowym kształcie korony i liści. Ceniona za swoje wysokie walory dekoracyjne. Jest on używany do krajobrazu ulic, parków i ogrodów, tworzą się trawniki. Nazwy japońskie są różne drzewa. Na przykład japoński Judasz drzewo ma inną nazwę – „płaczącą drzewo” „Pendula” lub Interesujący fakt: drzewo wysokości 4-6 metrów, korony – ten sam rozmiar. Oddziały z dużych liściach spadnie na ziemię, a liście zmieniają kolor w procesie wzrostu.