356 Shares 9090 views

Anturium: zmiany dla dobra

Anturium – tropikalna gość, który jest mocno zakorzenione w oknach mieszkań miejskich. Z należytą starannością staje się prawdziwą perłą każdej kolekcji, rozkoszując właścicielowi błyszczące w kształcie serca liści i kapryśny jak wosk, kwiaty. Ale często jest odwrotnie: egzotyczne przystojny traci zanika farby, uciskanych i ostatecznie umiera całkowicie. Nieszczęsny Kwiaciarnia obwinia kłótliwych charakter holenderskim zakładzie, choć z reguły przyczyną takich uszkodzeń są błędy w pielęgnacji.

W centrach ogrodniczych i roślin kwiatowych sklepy żyją w tzw ziemia transport – substrat torfowy, który nie jest przeznaczony do długotrwałego stosowania. To nie jest wyjątkiem i anturium. Przesadzanie po zakupie każdej kulturze jest koniecznością, ale konieczne jest, aby wydać mądrze. Po pierwsze, należy poczekać kilka tygodni, tak, że zakład został dostosowany do nowych warunków. Po drugie, trzeba dowiedzieć się, jaki rodzaj gleby „lubi” są nowe. Jest to bardzo ważny etap, od którego zależy los fabryki – czy to będzie się rozwijać, przynosząc radość do właściciela lub więdną i iść do kosza. W tej sprawie, nie należy polegać na druhny porady lub forach kwiat jak to, delikatnie mówiąc, nie jest to najbardziej wiarygodnych źródeł. Po prostu trzeba zobaczyć jak roślina żyje w naturze.

I rodzi się naturalnie anturium przedstawiony epifityczne lub poluepifitnymi rzadko gatunków lądowych zamieszkujących tropikalne i subtropikalne wilgotne lasy Nowego Świata. Oznacza to, że rośliny znajdują się w gęstych zarośli z drewna i mają korzenie powietrzne , przez które woda i ekstrahowano i rozpuszczone substancje odżywcze. Osiedlili się w upadłego kory, wypełniona cząstkami gleby i liści humus widelców starych drzew, na opadłych pni drzew i innych sypkich podłoży o dobrej wentylacji i przepuszczalności wody.

Teraz jest jasne, co musi pochvosmesi anturium. Przesadzanie powinno odbywać się z uwzględnieniem charakterystyki przyrostu naturalnego, w przeciwnym razie roślina jest skazany. Tak więc, aby tropikalnych czu gości w domu, trzeba umieścić go w mieszaninie, w miarę możliwości jak tropikalnej dnie lasu. Podłoże musi być kruche, łatwe zgrubne włókna, a także przepuszczalną dla cieczy napowietrzone, o słabo kwaśnym (pH reakcji nie wyższej niż 6). Można to zrobić samemu, używając grubej torfu włóknistego, rozdrobnionej kory sosny, posiekane mchu i ziemi darń (proporcja 1: 1: 1: 2). Wielu hodowców biorą za podstawę grunt dla bromeliads i orchidee, rozcieńczając go z blachy lub torf ziemi. Odpowiednie i komponentów, takich jak włókno kokosowe, wermikulit, węgiel drzewny, ekspandowana glinka, pumeks, kruszona – nadają kruchego podłoża, zwiększenie zawartości wilgoci i przepuszczalność powietrza, która musi więc anturium.

Przesadzania roślin zapewnia również dobrą warstwę drenażową, jak stagnacji wody w korzeniach dla wszystkich członków rodzaju jest katastrofalny. Pula powinna być wysoka, ze względu na szczególne cechy struktury systemu korzeniowego anturium. Ogólnie doniczka szanse zakwaszania, niewykorzystany gleby. Dotyczy to również zbyt duże w stosunku do wielkości pojemnika.

Teraz bezpośrednio w kwestii jak przeszczep anturium. To bardzo proste. Aby rozpocząć wypełnianie na nowej warstwie drenażowej garnek (trzecia wysokość) i dystrybucji małą warstwę podłoża przygotowane z góry na górze. Następnie należy usunąć ze starego zakładu garnka, ustawić go dokładnie w nowe moce, a wolna przestrzeń wypełniona jest mieszaniną torfu. Należy być bardzo ostrożnym, aby traktować młodych liści i kruchych korzeni. W końcu jest to niezbędne do anturium wody. Przeszczep przeprowadzona prawidłowo, stymuluje wzrost roślin i pozytywnie wpływa na jej kwiat.

Niedawno zakupione przedmioty przeszczepione po okresie adaptacyjnym (około 2 tygodnie), a reszta – na wiosnę, na początku sezonu wegetacyjnego. Młode rośliny trzeba roczne spotkania tej procedury, a dorosły tylko jeden raz w ciągu 2-3 lat. W tym przypadku, za każdym razem powinien być lekko lufa zakopać substratu obejmują nowe korzenie powietrzne. Jeśli zastosujemy się do wszystkich zasad, wynik jest spektakularny i zdrowe anturium. Przeszczep, w rzeczywistości nie jest tak skomplikowana procedura, jeśli mamy zrozumieć naturę zakładu i czuć, że on potrzebuje.