175 Shares 7407 views

Zmień termostat Toyota własnymi rękami

Toyota uszkodzony termostat może spowodować poważne zaburzenia w układzie chłodzenia silnika. Oznaki tego błędu może być dłuższy ogrzewania pojazdu i wrzącej usterki zamarzaniu piec. Dlatego też, w przypadku wykrycia awarii, natychmiast zastąpić starą częścią nowego. Co jest dodatni, proces nie jest bardzo trudne i nie wymaga specjalnych umiejętności, więc dzisiaj omówimy jak zmienić „toyotovskie” termostat z ich rąk.

instrumenty

Wszystko, co trzeba wymienić – to śrubokręt Phillips, głowa i klucz do 10 milimetrów. Ponadto, przed wymianą należy przygotować nowy 1,5-2 litrów płynu chłodzącego i, oczywiście, nowy termostat.

Gdzie szukać termostatu?

Toyota posiada stoper w tej pozycji, więc się do niego nie jest bardzo trudne.

Proces montażu i demontażu: kroki proceduralne

Aby móc zmienić termostat, Toyota powinny być chłodzone (czyli temperatura silnika nie powinno działać). W przeciwnym razie, można palić palcami. Więc kiedy nasz silnik ostygnie, należy otworzyć pokrywę i zdjąć obudowę filtra powietrza. Aby to zrobić, trzeba zdjąć pokrywę, odkręcić klipsy, klip i odpoczynek z koroną odkręcić kilka śrub. Ważne jest, aby pamiętać, że przed tym etapem czujnika powietrza musi być odłączony.

Następnie przy użyciu klucza, aby poluzować dwie śruby 10 i odłączyć końcówkę czujnika temperatury. Jest możliwe, że obecnie płynie przeciw zamarzaniu, więc po zmianie termostatu, Toyota będzie nowy czynnik chłodzący. Więc mamy do głównej części. Usunięcie go z uchwytów i zainstalować w jego miejsce nowy.

Zbierz termostat elektroniczny może być w tej samej kolejności, ale tutaj trzeba pamiętać o kilku niuansów. Raz ta część jest całkowicie zabezpieczone i podłączone wszystkie czujniki potrzebne do uruchomienia silnika i sprawdzić szczelność. Po 1-2 minutach wyłączeniu zapłonu i wlać nowego środka przeciw zamarzaniu do chłodnicy (nie więcej niż jeden litr). Wciąż o tym samym, musimy wypełniać zbiornika wzbiorczego. Wylewanie potrzebę odkąd chłodziwo nie osiągnie poziomu Full. Kilka minut po tym jak silnik jest uruchomiony, liczba ta jest znormalizowana i strzałka spadnie do połowy. Nie wypełniaj niczego nie powinien być grzejnik lub w zbiorniku wyrównawczym.

Po wymianie urządzenia, takiego jak termostat, Toyota w końcu odnaleźć starą jakość. Urządzenie szybko rozgrzać, a silnik nie będzie wrzeć. Wewnątrz, aby zapewnić prawidłowy przepływ ciepłego i gorącego powietrza. Nawiasem mówiąc, wszystkie „japoński” z kuchenką dobrym stanie tak produktywny, że w ciągu 15 minut pracy, można bezpiecznie otworzyć okno i przejść na dobrej drodze, nawet jeśli za minus 20.

W sumie, termostat wymiana , spędziliśmy 500 rubli i 15 minut czasu. Temperatura pracy silnika nie przekracza 95 stopni Celsjusza i nie mniejsze niż 83 stopni. Jak widać, poczucie zmianę – jest nie tylko proste, ale również ekonomicznie (w odniesieniu do cen jednostkowych usług).