197 Shares 6519 views

2 litry wody – to ilu kubki? Powinienem winić siebie za niedokończone stopy

Nowoczesne dietetycy zalecamy stosować się do podstawowych zasad żywienia i zdrowego stylu życia – pić dziennie 2 litry wody. To ile kubki do picia, można się zastanawiać? Skąd taką zasadę, i czy jest to konieczne do zastosowania się do niej w pełnym zakresie, zarzucając sobie na każdej połowie pełna szkła?


2 litry wody – to ilu kubki?

Aby rozpocząć, aby odpowiedzieć na główne pytanie: 2 litry wody – 8 szklanek niego. Wyliczenie jest konwencjonalnym szlifowane szkło, wypełnione po brzegi. W dietetyki, ten wskaźnik zużycia wody i nazywa – „Zazwyczaj 8 szklanek”, ale nikt nie zna przyczyny swojego wyglądu.

Skąd „Zasada 8 szklanek”?

Po pytaniu „2 litry wody – to ilu szklanki” wybitnego neurologa zainteresowanych ze Stanów Zjednoczonych w imieniu Haynts Valtin. Zainteresował się tym przepisie, i postanowił przeprowadzić szereg badań w celu wspierania „reguły 8 szklanek.”

Doszedł do wniosku, że to zalecenie przyszedł w wyniku nieporozumienia naukowej. Nawet w czasie II wojny światowej, wydział rządu USA odpowiedzialna za standardy żywności, zaleca się stosowanie wody do absorpcji kalorii. Obliczenia wykonano następująco: kcal dzienny wskaźnik – około 1900 kcal kilokaloriach wynosi co najmniej 1 ml wody, otrzymujemy łącznie prawie 2 litrów dziennie.

Ale wtedy nie brane pod uwagę szereg czynników, które ostatecznie musiał dokonać zmian w szybkości zużycia wody.

Wszyscy – norma

Okazuje się, stawka może być ściśle indywidualne i zależy od następujących punktach:

  • Warunki klimatyczne – w zbyt gorącej pogody ciało pozbywa się większej ilości płynu w postaci potu.
  • Jedzenie i napoje reżim zużywana – połowa dziennej normy wilgoci można uzyskać z produktów spożywczych, a kawa lub herbata ma działanie moczopędne i promowania odwodnienia.
  • Sposób życia – fizycznego lub ciężkiego wysiłku fizycznego organizm traci więcej wilgoci. Wiadomo również, że dzień matki karmiące organizm stracił 1,5 razy więcej wody i kalorii niż organizm przeciętnego człowieka.

Zasada okulary dzisiaj zaczyna topnieć z dnia na dzień, ponieważ jest oczywiste, że krucha dziewczyna w biurze potrzebuje mniej wody niż sportowca lub ładowarki. Jest w stanie opanować przynajmniej jedną szklankę z dzieckiem?

Jak zrozumieć, że woda nie wystarczy?

W 2004 roku, wszystkie tego samego wydziału przyznał swoją wieloletnią błąd i wydała nowe dane – osoba każdy dzień zaleca się pić więcej niż 2 litry wody. To ile kubki do picia, można zapytać? To nie ma znaczenia!

Ani pół wykończone szkła doskonale bez względu na to, co bez efektu, trzeba pić tyle wody, ile chcesz. Istnieją badania, które dowodzą, że zdrowa osoba bez żadnego dodatkowego wysiłku potrzebnego do spożywania szybkości podawania cieczy się z jedzeniem i napojami. Dlatego nie jest konieczne, aby wiedzieć, ile wody jest w szkle. Zaleca się, aby tylko nie zapomnij, aby uzupełnić zapasy wilgoci w czasie upałów i energetycznych ładunku, aby zapobiec odwodnieniu. A najlepsze jest to po prostu pić kiedy chcesz.