692 Shares 8802 views

Święty Nataliya Nikomidiyskaya: życie

Jako symbol miłości i wierności małżeńskiej czczonego prawosławnego św Early Christian Nataliya Nikomidiyskaya. Ikona z jej wizerunku pod godnej i szczerej modlitwy i wiary, pomoże wzmocnić relacje rodzinne i chronić kogoś bliskiego z różnych opresji i kłopotów. Obchodzi św Natalię i jej mąż Adrian jest obchodzony w dniu 8 września. Relikwie świętego przechowywane są dzisiaj w Mediolanie, bazylika San Lorenzo Maggiore.


życie

Święty Męczennik Nataliya Nikomidiyskaya z mężem, Adrian żył na początku IV wieku, Nikodema, w Azji Mniejszej. Adrian był poganinem i służył jako oficer z cesarzem Maksymian Galeriusza, który nienawidził prześladowcę chrześcijan. Ta linijka jest szczególnie surowo ukarani ci, którzy ukrywali chrześcijan i tych, którzy na nich poinformowany, obiecane nagrody i wyróżnienia. Dlatego niekończące wypowiedzeniach zaczęło. Po występnych przyniosły do dowódcy, że jedna z jaskiń są ukryte chrześcijan, którzy spędzają noc na modlitwie do Boga swego śpiewu.

nieustraszony chrześcijanie

Żołnierze natychmiast złapany każdy jest w nim chrześcijan, którzy ponumerowanych dwadzieścia trzy. Wsadzili żelazne kajdany i wysłany na przesłuchanie do cesarza. Maksymian nakazał bezlitośnie bili kijami, kamieniami, a potem w usta. Jednak kaci nie są tak bardzo uderzyło przez chrześcijan jak siebie kruszone w szczękę. Saints powiedział niegodziwy cesarz, że spodziewałem się znacznie więcej mąki niż oni. A wszystko dlatego, że oczywiście nie myślę, że ciało wszystkich ludzi są takie same, tylko z jednym tylko różnicą: – brudny i brzydki, a ich – zdaje się do chrztu świętego.

święty Adrian

Wtedy król kazał jarzmo więźniów w żelazne łańcuchy i wysłany do więzienia. Ich nazwy i mowy zostały zarejestrowane w księgach sądowych. Gdy zostały one wprowadzone do Trybunału Sprawiedliwości, jeden z szlachetnych mężczyzn (Adrian), obserwując straszliwe cierpienia chrześcijan zapytał ich, co nagroda oni oczekują od swojego Boga dla takiego bólu? Rzekli do niego słowa Pisma, które mówi, że oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, a serce nie przychodzi do człowieka, że Bóg przygotował dla tych, którzy Go miłują. Kiedy Adrian usłyszał te słowa, wyszedł do uczonych w Piśmie, i powiedział, że nagrali swoje nazwisko obok nazw tych męczenników dla Chrystusa i gotowy umrzeć razem z nimi.

Król usłyszał, rozgniewał i chciał, że od razu pożałował. Ale Adrian powiedział, że będzie żałował przed prawdziwego Boga za grzechy przygotowania, kiedy był poganinem. Adrian przykuty łańcuchami żelaznymi i wysłany do więzienia tych męczenników.

Jej mąż w więzieniu

Kiedy powiedział o tym, co stało się z jego żoną, Natalia, ona rozdarł swoje szaty. Ale kiedy dowiedział się, że stał się chrześcijaninem, potem radował w duchu. Nataliya Nikomidiyskaya był chrześcijaninem długo jak jej świętych rodziców, ale trzymała to w tajemnicy, ale teraz mocno postanowił go ogłosić. Ona włożyła najlepsze ubrania i poszła do męża w więzieniu. Tam jego żona Adriana spadła pod nogi, pocałowała go w kajdany i błagać go, że nie bał się cierpienia, bo wszystko będzie się szybko, a Chrystus jest w niebie, otrzyma wieczną nagrodę.

Święty Nataliya Nikomidiyskaya

Poszła do domu, a kilka dni później, Adrian poproszony, aby przejść do domu, aby zadzwonić do realizacji jego Natalia. Widząc na dziedzińcu domu Adrian, Natalia zamknąć wszystkie drzwi i gorzko zapłakał. Myślała, że jest niewierny i wyparł się wiary w Chrystusa, a więc pozwolić mu odejść.

Adrian uspokoił i powiedział, że przyszedł pożegnać się z nią, że poręczył za świętych w więzieniu, a teraz on musi wrócić wkrótce. Słysząc takie słowa, otworzyła drzwi i objęła męża. A potem oboje poszedł do więzienia. Nie Nataliya Nikomidiyskaya pocałował łańcuchy męczenników które festered rany, a z nich spadły robaki. Potem wysłał do pokojówki, więc przyniosła bandaż tkanina.

tortura

Adrian był nadal silny, a jego pierwsza ołowiu na kary. Nataliya Nikomidiyskaya zachęca się go. On Maksymian również obowiązek składać ofiary bogom pogańskim. A potem zaczął bić męczennika brzuchu, tak bardzo, że zaczął spadać jego wnętrzności. Adrian był młody, miał zaledwie 28 lat po torturach został ponownie wysłany do więzienia. Natalia była zawsze tam, zachęciła męża do wycierania je krwią i ranami. Z nią były inne żony kto opiekować świętych męczenników i stosować zioła do swoich ran. Dowiedziawszy się o tym, władze zabroniły kobietom wejść do niewoli. Potem Natalia ogoloną głową i umieścić na męskich ubrań i nadal dbać o świętych, a jej mąż, który modlił się do wstawiali kiedy stanąć przed Bogiem w jej czystej nieuchronnego upadku. Pobożne kobiety wziął również przykład Natalii obrilis, ubrana w męskie ubrania i zadbał o męczennikach.

święci męczennicy

Niegodziwy król, uczenie się tego, kazał zabić męczenników nogę i ramię. natychmiast zaczął im się Adrian. Natalia obawiali się, że Adrian nie przeżył, był w pobliżu i pocieszał go, a następnie uniósł ręce i nogi i umieścić go na kowadle. Takie cierpienie Adrian zepsuł i oddał duszę Panu. Tylko on był brutalnie torturowany i innych więźniów, a następnie ich ciała wrzucono do pieca. Natalia chciała również, aby rzucić męża do niej, ale błyskawice, deszcz i piec wyszedł, a wiele oprawcy padł martwy. Ciała męczenników nie wziął ogień. Pobożny człowiek i jego żona wzięli święte ciało statku wziąć je do Bizancjum.

statek ratowniczy

Natalia przebywał w domu, zostawiła w ręku świętego małżonka i namaścił jej świat i rzucił porfir. Wkrótce zaczął zalecać się kapitanem, więc to był jeszcze młody i piękny jest. Natalia zwróciła się także do trzech dni, aby uciec w tym czasie do Bizancjum. Raz płaczliwie modlił się do Pana i wyczerpany zasnąłem. W tym śnie Natalia widział jednego z świętych męczenników. On kazał jej natychmiast iść na łodzi i płyniemy tam, gdzie ich mocy, – gdzie będzie Pan i dostosowania go do niego. W tym czasie, diabeł był na statku, chciał doprowadzić ich na manowce, i zniszczyć. Wiele statków zostały utracone z tego powodu, ale statek z Natalią uciekł bez szwanku jak święty Adrian świeciły w ubrania i ostrzegł ich o zagrożeniach.

świętość

Oni pływaliśmy bezpiecznie do miejsca. Męczennik Nataliya Nikomidiyskaya przyszedł do świątyni, do ciał męczenników, ukląkł i położyła dłoń St. Adrian do jego ciała i nadal modlić. Zmęczony drodze, zasnęła i miał sen, w którym była jej Mistrz Saint Adrian i ostrzegł o zbliżającej się nagrody. Natalia obudził się i powiedział, jego marzeniem jest usytuowany obok chrześcijan i poprosił ich, aby modlić się o niego. A potem znowu zasnęłam i nie obudzić. Nieco później okazało się zmarły. W ten sposób zakończył swoją martyrologię bez rozlania krwi św Nataliya Nikomidiyskaya iw obliczu męczenników pojawił się przed Chrystusem.