259 Shares 7631 views

Malaria. Objawy zakażenia

gorączka bagno, tak zwany uprzednio malarii, odnosi się do grupy chorób zakaźnych. Zarejestruj się, co do zasady, w południowych krajach kontynentu afrykańskiego. Zakażenie jest ukąszenia malarię komarów.


Dlatego w krajach europejskich choroba jest zwykle importowane. Każdego roku, według statystyk medycznych, fatalne zakończenie ponad milion przypadków malarii. Źródło zakażenia może służyć jako pasożyta, a chorego.

Malaria. objawy

Charakterystyczną cechą malarii jest gorączka. Okazuje się wówczas, gdy stężenie pasożytów we krwi osiągnie określony poziom. Istnieją cztery główne postacie choroby. Są one spowodowane przez różne czynniki chorobotwórcze. Są trzy- i cztero-dniowe, ovale-, jak tropikalny malaria. Objawy te wszystkie formy są takie same. Pacjent ma ataki gorączka, niedokrwistość i istnieje zwiększone śledziona. Tak więc, każda postać choroby powodowanej przez szczególny typ środka.

okresy choroby

zakażenia malarią nadana wielopierścieniowych typu. Jest to charakterystyczne dla czterech okresów:

– podstawowe utajone (inkubacja);
– okres, który charakteryzuje się ostrymi objawami podstawowej;
– wtórny opóźnienia;
– okres nawrotu.

Pierwszym z nich jest okres inkubacji. Czas jego trwania jest całkowicie zależne od rodzaju patogenu, które jest spowodowane przez malarię. Objawy, które występują pod koniec okresu inkubacji choroby Herald. W tym przypadku, osoba skarży się na bóle głowy, dreszcze i bóle w tkance mięśniowej.

Ostrym okresie, który zastępuje inkubacji charakterystyczny z nawracającymi atakami gorączki. Jeśli tak się stanie, istnieje wyraźna zmiana stanu. gorączka dreszcze zastępuje. Otrzymuje stan pocenia.
Podczas ostrego okresu trzydziestu minut do godziny u pacjenta drżenie można zaobserwować. Ten człowiek, mimo wzrostu temperatury ciała, nie można się ogrzać. Sinica kończyn występuje. Powszechne jest również stosowanie do takich chorób jak malaria. Objawy pojawiają się w ostrym okresie zwiększonej częstości akcji serca i ciśnienia krwi, wzrost. W tym pacjenta oddech staje się płytki.

Po chłodzie nadchodzi stan gorączki. Pacjent ogrzewa. jego temperatura ciała wzrasta do 40-41 ° C. Okres ten charakteryzuje się zaczerwienienie twarzy pacjenta. W ten sposób skóra staje się gorące i suche. Zauważ również ulepszoną pobudliwość psycho-emocjonalny w tym stadium choroby, która jest malaria. Objawy tej choroby: lęk, pobudzenie, splątanie, bóle głowy i drgawki pojawiają.

Okres gorączką otrzymuje stan zwiększonej potliwości. Pacjent uspokoił się i szybko zasnął. Po tym następuje etap apraksja. Podczas tego okresu, pacjent pozostaje zadowalający i normalnej temperaturze. Jednak pewna cykliczność powtarzania ataków będzie.
U pacjentów z malarią i niedokrwistość obserwowano wzrost w wątrobie i śledzionie. Wpływ na układ sercowo-naczyniowy zakażenie krwi, układu moczowo-płciowego i układu nerwowego. Drugorzędowe (utajone) okres występuje po dziesięć lub dwanaście ostrych ataków.

Powyżej mamy wymienione są typowe dla takich chorób jak objawy malarii. Leczenie w przypadku błędnie wybranego leczenia lub jego nieskuteczność może całkowicie wyeliminować zakażenie. W ten sposób po pewnym okresie czasu (kilka tygodni a może miesięcy) nawrotom.

leczenie chorób

Sposoby na pozbycie się malarii, trochę. Najbardziej sprawdzony i niezawodny lek jest „Quinine”. Skuteczne i wyodrębnić roczny piołun. Zawiera ona leczniczy składnik, artemizyny. Jednak to narzędzie jest rzadko stosowane ze względu na jego wysoki koszt.