160 Shares 3120 views

Produkty zawierające jod

Według naukowców, jod – ten jeden element, który jest odpowiedzialny za normalnego wzrostu i rozwoju ssaków, w tym ludzi. Jod jest bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania wszystkich ludzkich organów i układów ciała, zwłaszcza w tarczycy. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jakie produkty zawierają jod stale włączyć je do swojej diety.


Przed izolowania zawierający jod-spożywczego dostaw, konieczne jest, aby dowiedzieć się, jaką ilość jodu niezbędnego dla osoby dziennie. Niemowlęta (dzieci w wieku poniżej jednego roku) jest to konieczne do uzyskania pięćdziesięciu mikrogramów jodu dziennie. Dzieci w wieku od dwóch do sześciu lat niezbędne do dziewięćdziesięciu mikrogramów jodu dziennie jest. dzieci w wieku szkolnym (dzieci od siedmiu do dwunastu lat) – sto dwadzieścia mikrogramów jodu. Dorośli powinni sto pięćdziesiąt mikrogramów jodu dziennie. Największą ilość potrzebna do niej w ciąży lub karmiących piersią – Dwieście mikrogramów jodu dziennie. Jeśli przeznaczyć produkty zawierające jod, pierwszą rzeczą, jaką należy zwrócić uwagę na czystą wodą. W jednym litrze wody do picia może zawierać do 15 mikrogramów jodu.

Część problem można rozwiązać przy braku tego ważnego pierwiastka za pomocą soli jodowej, ale oczywiście, nie jest panaceum. Osoba dorosła powinna jeść w ciągu dnia przez około sześć gramów soli. Ale musimy pamiętać, że jeśli pakiet jest otwarty i sól od ponad dwóch miesięcy, traci ponad połowę jodu zawartego w soli.

Może być spożywane codziennie w produktach żywnościowych zawierających jod. Należą do nich przede wszystkim owoce morza.

1. wodorostów lub kelp – jest jednym z najbardziej bogatych żywności jodu żywienia. To owoce morza wynosi od pięćdziesięciu do siedemdziesięciu mcg jodu. Oprócz jodu, to jest bogaty w białko, substancje bioaktywne, w których znajdują się 23 aminokwasów. W celu uzyskania dzienne zapotrzebowanie na jod, trzeba jeść o sto, dwieście gramów wodorostów codziennie.

2. Ryby: tuńczyk, halibut, śledź, dorsz, łosoś, flądra, okoń morski. Około siedemdziesiąt mikrogramów jodu wynosi 100 gramów surowego ryb morskich. W wątrobie dorsza znacznie większy – do 800 mikrogramów. Wiele jod i oleju rybnego – około 770 mikrogramów. Jeśli jeść 180 gram dorsza na co dzień, to będzie na tyle, aby zapewnić, że ciało ludzkie niezbędna ilość jodu nim.

3. Ostrygi, małże, kalmary, małże, krewetki, kraby. Te przysmaki są nie tylko bardzo smaczne, ale także użyteczne. Mogą mu niezbędne do nasycenia organizmu jodem, ponieważ zawierają one około 100 mikrogramów jodu.

4. ryby słodkowodne zawiera jod. Mimo że jego zawartość jest znacznie mniej niż w rybach morskich – od pięciu do ośmiu mikrogramów na 100 g surowej ryby.

5. Ponadto owoce, są inne produkty zawierające jod. Zboża, jaja, wołowina, mleko, masło, warzywa (bakłażan, czosnek, szpinak, buraki, pomidory, cebula, sałata, cebula, szparagi zielone, rzodkiewki, ziemniaki). Ponadto jod znaleźć w niektórych jagód i owoców, w tym banany, pomarańcze, winogrona, truskawki, persimmons, cytryny, melony, ananasy. Jeśli jeść codziennie, 1,5 kg pieczarek, to również będzie wystarczające, aby nasycić organizmowi niezbędnej dawki jodu. Kluczowymi elementami niedoboru jodu w organizmie to: przyrost masy ciała, senność, opóźnienie procesów psychicznych, przewlekłe osłabienie, zmęczenie. Jeśli nie jedzą produktów zawierających jod, oprócz powyższych objawów może zmniejszać pamięć wydaje się drażliwość zakłócają cykl menstruacyjny. Wiele chorób dróg oddechowych i serca jest również spowodowane brakiem jodu. Jeśli mówimy o układzie rozrodczym, to ze względu na brak jodu obserwowano martwo urodzonych dzieci, poronienia, bezpłodność, impotencja, nieprawidłowości płodu. Oto niektóre ważne i konieczne dla jodu w organizmie!