511 Shares 8822 views

Postacie Harry Potter wszechświat: Igor Karkarow. Biografia i ciekawostki

Odkąd Dzhoan Rouling opublikowała swoją pierwszą książkę, Garri Pottera magiczny świat i jego mieszkańcy stają się uważnie studiował nie tylko fanów, ale również krytyków. Miłośnicy epicki interesuje się losem bohaterów i postaci drugoplanowych, naprawdę nie wpływają na historię. Wśród tych ludzi – przebiegły dyrektor Durmstrangu – Igor Karkarow. Niestety, epicka biografia tej postaci jest podana bardzo mało czasu na ekranie. Należy naprawić błąd i zapoznania się z bohaterem bliżej.


Cykl „Harry Potter”: Igor Karkarow (foto i biografia)

Pierwszy znajomy z charakterem czytelników dzieje się w książce „Harry Potter i Czara Ognia”, jeśli chodzi o Hogwarcie ze swoimi uczniami na Turnieju Trójmagicznego.

W całej powieści, Harry i jego przyjaciele stopniowo dowiedzieć się prawdy o tym, kim był również wcześniej Igor Karkarow.

O wczesnych latach charakter niemal nieznane: ani kiedy i gdzie się urodził, ani dlaczego wstąpił do Lorda Voldemorta. Wiemy tylko, że pochodził z Europy Północnej i jest czarodziejem czystej krwi.

Podczas dojściu do władzy Mrocznego Lorda Karkarow wstąpił jego towarzyszy, stając Śmierciożercą. Jednak, jak pokazuje praktyka, to nie było zrobione z powodów ideologicznych, ale ze względu na chęć ratowania własnej skóry.

Będąc w elitarnych szeregach Voldemorta Igor Karkarow uczestniczył w torturowaniu i zamordowaniu przykre swoich magów mistrzowskich.

Szczęście Karkarow kiedy wytropił i zdobył słynny aurora Alastora Moody'ego. Raz w Azkabanie, mag, w zamian za wolność, dał wszystkie zwolenników Czarnego Pana, z czego był świadomy. Chociaż niektóre z nich wspomniano ciemne czarodzieje dawna zatrzymany dzięki Karkarow udało się odsłonić jedną z najbardziej zręcznych szpiegów w Ministerstwie Magii – sierpień Rookwood.

Krótko po wydaniu Igor Karkarow dostaje stanowisko dyrektora w szkole magii Durmstang. W książkach Rowling nie dały jasne wyjaśnienie, w jaki sposób były więzień był w stanie uzyskać tak ważną wiadomość. Jednak ze względu na opinie o tej instytucji staje się jasne, z drugiej strony. Durmstrangu Szkoła zawsze wyróżnia znany z miłości do swoich nauczycieli do czarnej magii. Ponadto, w północnych krainach, gdzie to było, to był bardzo surowy klimat, a szkoła była bardzo skromne fundusze, więc większość durmstrangtsev były w strasznych warunkach. Ponadto w Durmstrangu były bardzo ścisłe reguły dla studentów, a główną metodą edukacji był przytłaczający. Dzięki takiej cechy instytucji staje się jasne, że nie każdy mag gotów uczyć tutaj, tym bardziej, że w magicznym otoczeniu zawodu nauczyciela nie była szczególnie popularna. Należy również zauważyć, że Karkarow obawiali się zemsty innych Śmierciożerców o jego zdradzie i Durmstrangu był w tajnym miejscu, które nie było znane wielu – stał się zatem idealnym schronieniem dla zbiegłego maga.

Staje reżysera, tylko Igor Karkarow pogarsza ponurą reputację Durmstrangu. Pod jego okrucieństwa nauczycieli osiągnęła swój punkt kulminacyjny.

Turniej Trójmagiczny i powrotu Czarnego Pana

Podczas turnieju dyrektora Durmstrangu wszystkie siły starają się osiągnąć zwycięstwo Viktora Krama. W tym roku został oszukiwanie z szacunków zawyżanie jego punktów mistrz i niedocenianie innych ich uczestników. Poza tym, on skróty próbuje dowiedzieć się szczegółów zadań.

Pobyt w Hogwarcie dla Karkarow został przyćmiony przez obecność tam Moody, upekshego go kiedyś w Azkabanie. Ponadto profesor to było nieprzyjemne do komunikowania się z Severusa Snape'a. W tym przypadku, każdy czuł, że znak Eater na ramieniu zaczął się palić, Igor zwrócił się o poradę do Severusa, próbując zrozumieć, co się dzieje, ale pogardliwie machnął ręką.

Po Czarny Pan był w stanie odzyskać swoją formę fizyczną i zaczął ponownie zmontować armia współpracowników, Karkarow wiedział, że został skazany. Więc uciekł w nieznanym kierunku i na przestrzeni lat udało się ukrywa. Jednak w lecie 1996 Śmierciożercy byli w stanie go odnaleźć i zabić go.

charakter Karkarow

Postać ta – jedna z najbardziej haniebne w książce. On jest całkowicie pozbawiony pojęcia honoru. Jej główną zasadą – aby przetrwać. Przestrzeganie go dyrektorem Durmstrangu gotowa kłamać, zdradzi, zabić i zrobić wszystko, co chcesz.

On jest osobą, odkrywczy i bardzo zaradny, tylko w chwilach słabości Karkarov w stanie pokazać swoje prawdziwe ja – pochlebne Rascal przyzwyczajeni do curry przychylność mocny i słaby, aby deptać w błocie.

Inną charakterystyczną cechą tej postaci miał skłonność do sadyzmu. Kochał dręczyć innych. Bycie Śmierciożercą, pomógł torturować wrogów Mrocznego Pana i reżysera staje, uciskanych swoich uczniów. Nawiasem mówiąc, z nim w Durmstrangu zaprzestania przyjmowania mugolskie kreatorów.

Igor Karkarow – aktor Predrag Bjelac

Ekran tego nieprzyjemnego charakteru granej przez serbski aktor Predrag Bjelac (Predrag Bjelac).

Który rozpoczął swoją karierę jeszcze w połowie lat osiemdziesiątych, w amerykańskim kinie jest aktor był w stanie dostać się do pierwszej dekady dwutysięcznej.

Jego pierwszym dużym osiągnięciem był udział w serialu „Dzieci Diuny”, po którym grał włoskiego turystę w filmie „Eurotrip”.

W 2005 roku, Predrag Bjelac pojawiła się na ekranie w roli bohatera o imieniu Igor Karkarow. Aktor (jego biografia do tej roli, bardzo niewiele osób interesuje) natychmiast stał się sławny na całym świecie. W ślad za role w „The Omen” i „Opowieści z Narnii”. Następnie Belatsa kariera udał się ku upadkowi. Dzisiaj, jest on usuwany, ale nie tak często i nie bardzo dobrze znane projekty.

Ciekawostki

  • Książka nie jest dokładnie mówić krajowego dyrektora Durmstrangu, ale wielu uważa go Rosjanin ze względu na nazwę, Igor, a przyrostek „s” charakterystycznym nazwisk słowiańskich.
  • Nawiasem mówiąc, inna teoria o pochodzeniu imienia bohatera. Jako twórca Harry Potter jest bardzo dba o dziele Tolkiena, wiele osób uważa, że jest to nazwany na cześć Karkarow wilkołak z „Silmarillion”.
  • W filmie Igor Karkarow – brązowych oczach brunetka, często wykorzystuje ciemne kolory w ubraniu. Ale w książce, ma niebieskie oczy i nosi go w jasnych barwach, preferuje białym i srebrnym.
  • Film pokazuje tylko jedną rozprawę, w którym dyrektor wydał Durmstrangu Barti Kraucha Junior. W oryginalnym dziele tym charakterze byłem obecny w sądzie 3, z których jeden zeznawał przeciwko Belatrisy Lestrange i jej braci.

Pomimo faktu, że Igor Karkarow sprawia czytelnikom jedynie pogardę, warto zauważyć, że Dzhoan Rouling na jego twarzy były w stanie wykazać swoją zdolność do tworzenia różnych znaków. Więc Karkarow jest jak nikt inny ze świata Harry'ego Pottera, jako wyjątkowy i po raz kolejny udowadniając, że w książkach Rowling każdego znaku i jego charakterze jest starannie rozważyć.