544 Shares 4655 views

Z tego, co działa Ochumelov? funkcja obrazu

A. P. Chehov jest znany w literaturze jako mistrz satyrycznej noweli, która została oparta na anegdotycznych sytuacji życia codziennego, a bohaterami są zwykli ludzie, wyrwał z tłumu. Poprzez zastosowanie różnych środków graficznych, autor był w stanie jednego lub dwóch stronach pokazać wulgarność i niemoralność współczesnym społeczeństwie. Czechow wszystko odegrało dużą rolę, a dokładnej nazwy i nazwiska mówców oraz funkcje mowy i przedmiotów, które należały do bohaterów. Wszystkie obrazy stworzone przez pisarza na początku opowieści, niezwykle pamiętnych: wystarczy wymienić jedną lub dwie części lub fraz, a czytelnik natychmiast odwołany z co działa Ochumelov, robaki lub non Prishibeyev.


Analiza napisany w 1884 roku, historia „Chameleon” pozwala nam zrozumieć, dlaczego dzieła pisarza, a wiek później nie straciły znaczenie i popularność.

Fabuła i bohaterowie

Lokalizacja – na rynku na którym ważnymi krokami Ochumelov policji kuratora. Obok niego Eldyrin, policjant. Ich ruch jest niezgodny wymiarowej krzyk – Khryukin to ugryziony na palcu nieznanego psa. Ta komplikacja prisshestvie staje się działanie, podczas którego strażnik, jako przedstawiciel władz, to będzie konieczne, aby zdecydować o losie psa. Wydawałoby się, że to, co może być prostsze? Ale nie w tym przypadku. Czesi buduje w ten sposób historię, która opisana sytuacja staje się okazją, aby pokazać, kto jest Ochumelov.

„Chameleon” kontynuuje wyjaśnienia okoliczności sprawy. Khriukin skarżył się, że był, nikt nie dotknął, nagle ten pies chwycił palec, a on, złotnik, nie jest już w stanie pracować. Wydaje się, że wszystko jasne dla Ochumelova – konieczność sporządzenia raportu i zniszczyć psa. Ale wtedy ktoś z tłumu powiedział, że to szczeniak, General Zhigalov. Opuszczony fraza natychmiast wpłynęły na decyzję. A przyczyną wypadku wyjaśnić: Khriukin on szturchnął psa w twarz z papierosa, więc ugryzła go. Ponadto, bardzo zachowanie bohatera opowiada o produkcie Ochumelov. On zachowuje się jak kameleon. W zależności od zawartości przechodniów Repliki – pies warunkiem generałów, The Stray – Warden wciąż nie mógł się zdecydować, kto jest prawdziwym sprawcą incydentu. Trudno jest przekazać to, co stało się z nim w tym czasie. Od razu, bez wahania był, niech nieprzyjemne sygnały w adresie przestraszony pies, to adres Khryukin. Tak też się stało, że los psa tylko stał się całkowicie zależny od tego, kto jej szefa. To wszystko skończyło się tak, że „tsutsyk rodzaj” – nie Doggie Zhigalova, ale … Brat Ogólne – został wydany na świat.

Charakterystyczną mowy bohaterów

Osobliwością tej historii jest to, że jest praktycznie pewne dialogi. I w większości powiedział Ochumelov kameleon. Czechow zawsze przywiązywał szczególną wagę do wypowiedzi bohaterów. Więc w tym przypadku, dialog pomaga ujawnić swoje obrazy, a także ujawnić istotę takich pojęć jak służalczości – że to jest podstawą zachowania przełożonego. Obfituje Ochumelova kantselyarizmami – pozycje fabularne, potocznych i wulgarnych słów „papka”, „zdrowie”, „każdą świnię” i inne – symbol jego mocy i szybkości niskiej kultury .. Na jego osobiste znaczenie w społeczeństwie wskazuje zaimka „ja”, którego używa się w połączeniu z czasownikami „show”, „nie zostawiaj”. I tylko wtedy, gdy okazuje się, że pies nadal ma do czynienia z ogólnym czytnika jest zaskoczony tym, że nie jest zdrobnieniem słowa w leksykonie naczelnika „psa.” A jego ton z urzędnikiem i oficjalne zmiany do służalczy i płaszczenie.

szczegóły artystyczne

Czechow, co do zasady, nie odgrywają dużą rolę opisy portret bohatera i autora wskazują na jego pozycję w społeczeństwie. To było lepsze niż jakiekolwiek słowa wypowiedziane części w swoim wyglądzie. Ochumelov – osoba, która często korzysta z jego oficjalnego stanowiska. Informuje o tym już na obszarze jego promocji: jest powolny i ważne jest, aby właściciel rozgląda. Jadalnia widząc tłum, po czym bezceremonialnie „odcina” prawo do niego. Wyraźny ruch mówić o jego zaufania. Wbrew temu, co wydarzyło się podczas zamieszania próby, będzie kontynuować swoją podróż w tym samym etapie mierzonego i jędrna.

Ważnym szczegółem jest wiązka w dłoniach i sito z agrestu – autor nie jest nieumyślnie podkreśla: „skonfiskowane” – co niesie policjanta. To jest ich „produkcja”, symbolizujący władzę.

I, oczywiście, nie wspominając o nowej osłonowej nadzorcę. Nawiasem mówiąc, przypomniała sobie czytelnika najbardziej, a tylko jedno słowo, natychmiast sugeruje niektórych prac Ochumelov. Na ulicy lato, ale jest on w płaszczu – wskazanie jego pozycji i pozycji. Podczas rozmowy, naczelnik trwa kilka razy, a następnie umieścić na niej, jak rzuca się w ciepło i zimno. W końcu, po wszystkich badaniach Ochumelov pewnie zaorać kurtkę i idzie dalej. Zatem opisy szczegół najlepszy portret oddaje charakter i uczucia bohatera.

Dlaczego Ochumelov?

Inną cechą odbiór opowiadań Czechowa – mówiąc rodzinę. Po pierwsze, należy zauważyć, że w produkcie nie brzmi imię i nazwisko bohatera. Nie jest konieczne, ponieważ wszystko, co miał „ważne osoby”, które po prostu nie zapłacić. Nazwisko jest synonimem słowa „ochumet” i „plaga”, co może oznaczać, że typowości bohatera. Nawet w tej historii jest to, że nie tylko Ochumelov. Charakterystyczne zachowanie bohatera i tłum jest taka sama. szybko i łatwo montowane pod wpływem nadzorca podniósł punktu widzenia, ponownie, z chęci proszę. Zjawisko to, jak infekcja, obejmując coraz więcej osób nauczyło się przystosować i umiejętnie wykorzystywać swoją pozycję.

Znaczenie imienia historia

W przyrodzie kameleon – gada, łatwo zmienić ich kolor, i dostosowuje się do środowiska. To ratuje mu życie.

Story Tytuł w pełni oddaje istotę bohatera. Chameleon – osoba, która jest dość łatwe do przystosowania się do tego, co się dzieje. Tutaj tylko nie mówimy o życiu i śmierci, i chęć ustatkować i mieć dobry korzyści dla siebie (nie publicznie!) W każdej sytuacji.

Rola historii „Chameleon”

Po pierwsze, produkt jest śmieszny. Jednak pomimo pozornej nieistotności „Chameleon” stał się dość poważny parodia pod koniec 19 wieku zarządzania. I to nie jest tak ważne, od tego, co działa Ochumelov. W umysłach czytelników, zawsze pozostawał stały personifikację podziwu dla tych, którzy stoją wyżej. A jeśli zacznie się płaszczyć przed, nawet generałów, ale nadal jest pies, to historia sugeruje bardzo ponure myśli o błędnym urządzenia na terenie całego kraju.