476 Shares 6815 views

„Tsiklomed”: instrukcje użytkowania. opis produktu, opinie, cena, analogi

Ile jest lekiem „Tsiklomed”? Cena tego narzędzia jest wymienione na końcu tego artykułu. Ponadto, zawiera informacje na temat tego, czy istnieją w analogi tego leku, jeśli może on być stosowany w leczeniu dzieci, co to ma właściwości, który zawiera w swojej przynależności, i tak dalej. D.


Skład, kształt i pakowania opis leku

W jakiej formie jest lekarstwo „Tsiklomed”? Instrukcje użytkowania informuje, że aktywny lek jest sprzedawany w postaci kropli do oczu. Składnik aktywny według środkiem jest chlorowodorek cyklopentolanu. Ponadto, wyrób może zawierać dodatkowe składniki w postaci soli disodowej kwasu etylenodiaminotetraoctowego, woda, chlorek sodu i chlorek benzalkonium.

Krople do oczu analogi „Tsiklomed”, które są opisane poniżej, jest bezbarwny i przezroczysty roztwór. może on pozyskać kroplomierzem fiolki 5 ml zawartego w opakowaniu kartonowym.

Właściwości farmakologiczne funduszy lokalnych

Jakie właściwości miejscowej leku „Tsiklomed”? Instrukcje użytkowania donosi, że główne efekty tego środka są holinolitichesky i poszerzający źrenice.

Aktywny lek może blokować receptory M-cholinergiczne, w wyniku rozszerzania się i rozluźnienia mięśni źrenicy oka.

Zwiększenie źrenica występuje około 18-22 minutach od wkroplenia preparatu i utrzymywano przez 8-11 godzin (czasami dłużej). Nawiasem mówiąc, skutki szczątkowe mogą wystąpić u pacjentów nawet po kilku dniach.

Jak działa lek „Tsiklomed”? Instrukcje dotyczące stanów aplikacyjnych, że lek może mieć niewielki wpływ przeciwskurczowe. Zmniejsza tonus nerwu błędnego i zwiększa się (nieznacznie) ciśnienia śródgałkowego, a także prowadzi do wzrostu częstości akcji serca.

Na tle stosowania tego narzędzia jest pogarszająca wydzielniczą pracę ślinianek, żołądka, trzustki i gruczołów oskrzeli. Lek przenika przez barierę krew-mózg. Typowe dawki to jest działanie stymulujące na mózg przez aktywację środka do oddychania.

Lek ten jest często stosowany jako lek, krople do oczu kopanie pod nosem.

Farmakokinetyki środka miejscowo

To może być wchłaniany z lokalnym lek „Tsiklomed” (krople do oczu)? Liczba specjalistów zgłosić, że ten lek jest dobrze wchłaniany przez spojówki. Najwyższa zawartość podstawowej substancji leku OUN obserwuje się po 40-60 minut.

To wiąże się z białkami osocza w preparacie umiarkowanym i okres półtrwania 110 minut.

wskazania

Krople do oczu „Tsiklomed”, którego cena jest dość wysoka, może być stosowany w następujących przypadkach:

  • procedurach diagnostycznych w celu określenia załamania ocznej;
  • w leczeniu chorób oczu, które są przedniej zapalnych w przyrodzie (to jest, na przykład, sklerytach, zapalenie nadtwardówki, zapalenie rogówki, zapalenie ciała rzęskowego, zapalenie błony naczyniowej oka i);
  • w chirurgii okulistycznej (przygotowanie do zabiegu w celu zwiększenia źrenicy podczas zaćmy).

Przeciwwskazania

Lek „Tsiklomed” dla dzieci poniżej trzech lat użytkowania jest zabronione. Ponadto, nie jest przewidziany do:

  • jaskra, a także jego podejrzenie istnienia;
  • nadwrażliwość na cyklopentolan pacjenta i innych środków komponenty
  • pourazowe niedowład tęczówki.

Z wielką starannością leki zalecane dla osób z przerostem prostaty i niedrożności jelit, a także osób starszych.

Lek „Tsiklomed”: instrukcje użytkowania

Zgodnie z instrukcjami, uważany krople do oczu należy stosować tylko zewnętrznie. Muszą kopać za powieki 1-2 kropli dziennie.

W celu przeprowadzenia badań diagnostycznych w celu wykrycia uszkodzeń dna użycie 3 kropli dziennie z przerwą 10 minut.

W procesie badania refrakcji u dzieci stosuje się 2 krople leku z ekspozycją 15 minut (do trzech razy dziennie).

W leczeniu chorób zapalnych oka jest zazwyczaj podaje jedną kroplę trzy razy dziennie sposób.

skutki uboczne

Według specjalistów, lek rzadko powoduje skutki uboczne. Najczęściej objawia reakcje oka są: zmniejszenie ostrości wzroku (przejściowe), przekrwienia spojówek, nieprzyjemne odczucia po zastosowaniu kropli, zwiększone ciśnienie śródgałkowe, szczególnie u pacjentów z jaskrą pierwotną.

W odniesieniu do ogólnych działań niepożądanych, podejrzani obejmują nudności, osłabienie, zawroty głowy i tachykardia.

Objawy przedawkowania

Stosuje się krople do oczu „Tsiklomed” powinien tylko lekarz zalecił dawki. Jest to spowodowane tym, że duża ilość leku może prowadzić do niepożądanych objawów, takich jak tachykardia, suchość skóry i błon śluzowych, reakcje psychicznych (dezorientacji, zmęczenie, zmiany statusu emocjonalnej niespójne mowy), a także śpiączki i zatrzymaniem oddechu.

W leczeniu takich stanów za pomocą wstrzyknięć dożylnych fizostygminy (dzieci – 500 mg, a dla osoby dorosłej – 2 mg).

Interakcje z innymi lekami

Efekt może zwiększyć raportowania oznacza sympatykomimetyki (na przykład „Mezaton”) oraz osłabienie – m-cholinomimetyczne (na przykład „pilokarpinę”).

Połączenie „Tsiklomeda” z lekami, które antycholinergiczne m- właściwości mogą zwiększyć efekty uboczne pierwszego.

konkretne zalecenia

Akcja „Tsiklomeda” najbardziej skuteczny u pacjentów z ciemnymi barwionych tęczówki. Takie osoby korzystające z resztkową zakwaterowania narkotyków może sięgnąć 2,0-4,0 D.

W procesie stosowania kropli do oczu u osób starszych wymaga starannej kontroli ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Ciąża i karmienie piersią

Do tej pory dane dotyczące bezpieczeństwa oka „Tsiklomed” spada u kobiet w ciąży i matek podczas karmienia piersią, nie jest wystarczające. W związku z tym należy stosować leku w pytaniu może być tylko w przypadkach, gdy spodziewane korzyści z leczenia dla pacjenta jest znacznie wyższe niż ryzyko wad u płodu lub noworodka.

Warunki przechowywania

Zgodnie z zaleceniami, krople do oczu „Tsiklomed” powinien być przechowywany w miejscu niedostępnym dla dzieci, bez dostępu światła, w temperaturze nie przekraczającej 25 stopni (przechłodzenia). Trwałość produktu wynosi 2 lata. Jednak po otwarciu butelki z kroplomierzem, okres ten jest skrócony do jednego miesiąca.

Krople do oczu „Tsiklomed”: odpowiedniki i koszty

Cena tego leku jest dość wysoki. Kup w aptece może być za 380-400 rubli. Jak dla odpowiedników, ich koszt może być zarówno powyżej i poniżej.

Następujące narzędzia są zdecydowanie najbardziej popularnych i skutecznych substytutów narkotyków za „Midriatsil”, „Appamin Plus”, „Tropikamid”, „atropina” „Irifrin”.

„Tsiklomed” może być zastąpione przez inne leki tylko po konsultacji z okulistą.

Recenzje kropli do oczu

Najczęściej, opinii o tym preparacie jest pozostawiony w tych pacjentów, którzy stosowali ją do przeprowadzenia działań diagnostycznych przed badaniem. Według ich doniesień, lek jest prawie nigdy nie powodują niepożądanych efektów i jest stosunkowo dobrze tolerowany. Jednakże istnieją również te opinie, które mówią o pochodzeniu zaczerwienienie i pieczenie oczu. W tym przypadku zaleca się, aby zwrócić się do specjalisty.

Bardzo wielu pacjentów zainteresowanych na pytanie, co by się stało, gdyby kroplówki lek w zatok nosowych. Zakropleniu może zatem prowadzić do nieprzewidywalnych następstw (z halucynacjami i chwiejność emocjonalna do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu psychicznym). Dlatego z takim wykorzystaniem leków lepiej jest wstrzymać.