348 Shares 3398 views

Miguel Cotto i jego życie

Jeśli mówimy o prawdziwych gwiazd współczesnego świata boksu, nie mówiąc już o nazwę, jak Miguel Cotto, będzie co najmniej zaniedbania i złe. Ta jednostka jest jego sportowe osiągnięcia zasługują na naukę w grupie najlepszych zawodników w świecie.


Puerto Rico samorodek

Miguel Cotto jest rodem z miasta Caguas, znajduje się w Puerto Rico. Dzień fighter urodzenia: 29 października 1980.

Utalentowany Miguel została ustalona z dzieciństwa się bokser. Cóż, jak inaczej? Wszakże w jego rodziny ojca i brata były bokserki, a jego wuj – słynny trener w tym sporcie.

Walki na poziomie amatorskim

Miguel Cotto mieszkaliśmy amatorów tylko kilka sezonów. W tym czasie udało mu się dostać część olimpijskiej drużynie swojego kraju i rozmawiać na igrzyskach w Sydney w 2000 roku. W prestiżowym międzynarodowym konkursie złoty medal odebrał uzbecki bojownika o nazwie Mahamadkadir Abdullayev.

Osiągnięcia sportowe jak profesjonalista

Pierwszy mecz w profesjonalistów Miguel Cotto która odbyła się w lutym 2001 roku. To było po długiej serii zwycięstw, które logicznie doprowadziły boksera do walki o tytuł przeciwko Kelson Pinto. Pokonując go w szóstej rundzie TKO Cotto staje WBO mistrz 1-ci półśredniej.

Przez dwa lata, Miguel, nazywany Hunito broni swojego tytułu przed atakami rywali, wszyscy walczą dopełnia wcześnie. I wreszcie, po zwycięstwie nad Malignaggi, wstaje do kolejnej kategorii wagowej.

Zacznij mówić w nowym podziałem był również udany. Już w swojej pierwszej walce w tej wadze 2 grudnia 2006 Cotto pokonał Carlos Quintana i bierze swój mistrzowski pas WBA. Ten pas myśliwski z Puerto Rico był w stanie chronić się 4 razy, dopóki nie spotkał się z Antonio Margarito, który stracił przez TKO. Była to pierwsza porażka od Cotto w pro ringu.

Po dwóch udanych walka po walce z Margarito, Miguel spotkał się z filipińskiego Manny Pacquiao w dramatycznej walce, traci przez TKO.

W czerwcu 2010 roku Miguel zdobywa pas mistrza wagi średniej w juniorów, pokonując Yuriya Formana. A pod koniec 2011 roku, biorąc przekonujące zemsty na Margarito, po spędzeniu udaną obronę tytułu dla siebie.

W 2012 roku, Puerto Rico połowa idzie na ring i obu czasów jakość boks widać. Miguel Cotto boksu z Austin Trout i Floyd Mayweather, i oba razy pokonany.

W latach 2013-2014 Cotto spotkać się w ringu z Rodriguez Martinez. Wreszcie wygrywa pas WBC, a szósty w czerwcu 2015 prowadzi ochronę w pojedynku z australijskiego Gil i wysyła go do nokautu.

21 listopada 2015 oczekuje się super-walki między Miguel i meksykańskiej Saul Alvarez, który określi najlepszy bokser w kategorii średniej.