423 Shares 4531 views

Miasto Uzbekistan – Kokand

Terytorium współczesnej Uzbekistanie znajduje się na skrzyżowaniu dawnych szlaków handlowych łączących Daleki Wschód i Bliskiego Wschodu i Europy. Nie jest zaskakujące, że wśród swoich miastach tak wiele starożytnych zabytków, które są znane nawet w starożytnym Rzymie. Dziś Kokand w Uzbekistanie jest jednym z tych osiedli, którego historia sięga starożytności. Po tym mieście miał nawet statusu metropolii.

Kokand w Uzbekistanie

W czasach Związku Radzieckiego na terytorium Kokand kilku sezonach prac archeologicznych została przeprowadzona, w wyniku którego starożytne mury i fundamenty zabytkowych budynków należących do grup wiekowych l-ll n znalazła. e.

Ale naukowcy nie ograniczają historii miasta tylko tego okresu, że spadnie jeszcze bardziej. Biorąc pod uwagę fakt, że osada pojawiła się w centrum tzw Sokh oazie, możemy założyć, że w VII wieku pne. e na terytorium Kokand było stałe osady starożytnych rolników, budowa specjalnej wodnych do nawadniania swoich dziedzinach.

Później wspomina miasta znajdują się w zapisach arabskich turystów, którzy opisują miasta, położenie, które jest mniej więcej porównywalna Kokand. Arabsku nazywa rekordów lub Hovakendom Hokandom.

Emiraty podróżnych i handlowcy nie mogło zabraknąć tego miasta, gdyż znajdowała się na szlaku handlowym między Indii, Chin i Persji.

Region Fergany

Klimat całym Uzbekistanie i Kokand w szczególności różni wymawiane wahań sezonowych i ostro kontynentalne. W takich okolicznościach, brak nawadniania naturalnego wymaga nieustannych wysiłków na rzecz podlewanie, bez której żaden naród nie może przetrwać.

Ze względu na to specjalne miejsce na mapie Uzbekistan zajmuje obszar Fergańskiej, największe miasto, które jest Kokand. Jednak centrum administracyjnym jest miasto Fergana.

Region Fergany różni się od innych regionów Uzbekistan łagodny klimat, czyste zdrowe powietrze. Pomimo tej samej małej ilości opadów, podobnie jak w innych regionach kraju, Kotliny Fergańskiej oferuje łącznie bardziej korzystnych warunków dla rolnictwa, gdyż jest osłonięta od wiatrów zimowych, takich jak te, które drenażu gleby w oazie Taszkiencie.

Ponadto region posiada bogate zasoby wody rzeki Syr-daria, Isfayramsay, Isfara i SOH, który przez wieki umożliwić lokalnych rolników do uprawy bawełny i różne warzywa.

gospodarka Kokand

Uzbekistan zajmuje czwarte miejsce na świecie pod względem rezerw złota, a liczba rocznej produkcji metali szlachetnych – siódmy. Jednak prawdziwe wsparcie uzbeckiej gospodarki tradycyjnie uważane rolnictwa, który rozkwita w tym kraju, mimo złożoności klimatu.

Od gospodarki planowej ZSRR Uzbekistan odziedziczył raczej monotonny rolnictwa, specjalizujący się głównie w produkcji bawełny, która w czasie reżimu sowieckiego stała się niemal monokultura.

Jednak po upadku Związku Radzieckiego w rolnictwie szybko widocznej tendencji do wprowadzenia różnorodności do produkcji. Wiele obszarów zaczął siać pszenicę, co daje poprzez odpowiednie agronomii roku znacznie wzrasta przez rok.

I oczywiście, od czasu uzyskania niepodległości wzrosła liczba niezależnych producentów, którzy poszukują maksymalnego zadowolenia wśród istnieje popyt na rynku Uzbekistanu. Kokand, na przykład, specjalizuje się w przetwórstwie spożywczym i produkcji bawełny.

Długa historia kolonizacji

Przed być częścią Imperium Rosyjskiego, terytorium współczesnego Uzbekistanu i Kokand był niezależny i miał silny opór wojskom rosyjskim. Pierwszy zderzenie Kokand chanatu, który był politycznym centrum miasta Kokand i imperium rosyjskiego miała miejsce w 1850 roku, kiedy terytorium chanatu najechał dwa oddział wojskowy.

Wojna z Rosją usunięta z centrum stanu, składający się z łańcucha zbrojne starcia trwały przez osiemnaście lat, a wynikiem tego było podpisanie umowy handlowej, która okazała Chanat, a wraz z nim Buchara Emirat, w stanie uzależnienia od Rosji.

Kokand w Uzbekistanie nadal ma specjalny status, który wyraża się przede wszystkim w znacznym rozwojem przemysłu i wielu firm usługowych. Na przykład, w Kokand jest administracja kolejowa regionu Fergańskiej, pomimo tego, co uważane jest za centrum administracyjne Fergana.

nowoczesny Uzbekistan

Kokand, jest jednym z najstarszych miast w kraju, przyciąga wielu turystów z Europy, Rosji i na Dalekim Wschodzie, a zwłaszcza w Chinach. Jednak w pierwszej kolejności turyści nie są zainteresowani archeologicznego starożytnych osad i dziedzictwa architektury późnego okresu Chanat kokandzki i okresu sowieckiego, od okresu kolonialnego w architekturze uzbeckiej mało interesujące.

Jedną z największych atrakcji miasta jest pałac Khudoyar Khan, człowiek, który podpisał jednostronnie umowę z imperium rosyjskiego, a tym samym kładącej kres niezależności państwa.

Pałac ten jest wizytówką luksusu i samouwielbienia, i pomyślał przerastają jej piękno do niego zbudowany pałac chana. Jednak jego budowa została zakończona pięć lat po podboju Kokand, a pałac zamienił się pomnik minionej epoki.