338 Shares 2217 views

Gogol Biblioteka: spojrzenie w przeszłość i teraźniejszość

Niewątpliwie nazwa Nikolaya Vasilevicha Gogolya znane wszystkim jeszcze w szkole. Napisał wiele dzieł literackich odnoszących się do różnych gatunków. Wielu uważa go komik drwi z jego własnej rzeczywistości, na przykład, w „inspektor” i „Martwych dusz”, ale większość badaczy jego twórczości są zgodni, że osobista biblioteka Gogola w swoim czasie włączone wiele książek na temat okultyzmu, o którym pisał wiele z jego dzieł (niektóre jednak nie ukończył).


Trochę o biografii i preferencji literackich

Jak wiecie, Nikolai Gogol został nazwany przez jego nazwę na cześć świętego Mikołaja z Miry. Jego matka przed ikoną ślubował, że nowonarodzony syn wyrośnie bogobojnych. Jednak, jak mówi historia, to nie miało być.

Teraz dzieła wielkiego pisarza związana jest głównie z dzieł „Wii”, „Konotop czarownice”, „Wieczory na farmie w pobliżu Dikanka” i innych. Jak sama nazwa wskazuje, jest to czysta mistyka i przerażenie, które znacznie później zasłynął tym samym Stiven Króla. Ale jak Gogol rangi klasyków takich jak, powiedzmy, Edgar Allan Poe. Nic dziwnego. Chociaż nie udowodniono, ale, jak widać, Gogol biblioteka we wczesnym okresie zawiera pewne prace związane z okultyzmem, lub tam, gdzie nie wszystkie te prace? Historia, przynajmniej oficjalnie, milczy na ten temat.

Jaka była osobista biblioteka Gogola

Nawiasem mówiąc, chociaż niektórzy krytycy i uważa się, że książka „Necronomicon”, napisany, jak się powszechnie uważa, szalony pisarz sprzedaje swoją duszę diabłu we własnej krwi, pojawia się jedynie w twórczości HP Lovecrafta w przybliżeniu w latach 1919-1920, czyli po stu latach życia Gogol, widocznie (choć jest to oficjalna religia i nie jest rozpoznawany), książka około dwóch tysięcy lat.

Cóż, sędzia dla siebie, nie mógł wziąć te same historie Gogol jego „horror”, jak mówią, z sufitu? Palacz, jak wiadomo, jest ogień. Może Gogol biblioteka, położony w jego domu zawierał znaczną liczbę prac to na okultyzm. Niestety, aby w pełni odtworzyć wszystko, co czytać przyszły klasyk niemożliwe.

Muzeum-biblioteka „Gogol House” w naszych czasach

Pomimo faktu, że współcześni Gogola byli tacy ludzie jak Puszkina i Żukowskiego, to tak jakby oprócz nich, choć uważany jest za klasyka literatury rosyjskiej.

Ale oto wspomnienie wielkiego pisarza uwiecznione. Gogol Biblioteka jest teraz dokładnie w budynku, w którym pisarz mieszkał w 1832 roku. Stając się sławny po opublikowaniu print „Wieczory na farmie w pobliżu Dikanka”, był gospodarzem takich znamienitych gości jak hrabia i hrabina gruby i rangi poniżej – Davydov, Lermontowa, Turgieniewa, Czaadajewa, Ogariew, Vyazemsky, Aivazovsky itp

Teraz dom jest odtworzony dokładnie sytuację, która była pod życiu Gogola. Pomimo zawieszonych portrety pisarza (który, nawiasem mówiąc, absolutnie nie widoczną), można zobaczyć samą atmosferę, w której mieszkał i pracował geniusz.

Ta sama biblioteka. N. V. Gogolya, który jest w Moskwie Nikitsky Boulevard, 7a, jest uważana za jedną z najbardziej odwiedzanych miejsc wśród młodzieży i studentów-filologów.

U osób, biblioteka otrzymała nieoficjalną nick „gogolevka” (podobny do sposobu mieszkań w domach budowanych pod Chruszczowa Chruszczow nazywa).

Obecnie uważa się, że frekwencja wśród swoich studentów całkowicie różne obszary badań co najmniej 80% ogólnej liczby muzeów w Moskwie.

godziny

Gogol Biblioteka czynna jest codziennie. Od poniedziałku do piątku można tu od 12.00 do 21.00, ale w czwartek zamknięcie czasu – 22,00. W soboty i niedziele – Wydaje się, że weekend, ale mimo wszystko, odwiedzający bibliotekę otwarte od 12.00 do 18.00. Więc każdy, kto chce odwiedzić to wyjątkowe miejsce należy myśleć z wyprzedzeniem o harmonogramie.

Zamiast epilogu

Należy zauważyć, że obecny „gogolevka” ma ciekawą strukturę. W prawej części domu ekspozycja pisarza Gogola, a po lewej – Gogola, czytanie własne prace. Takie kontrastowe i pomógł nie tylko do tworzenia obrazu jednego z największych pisarzy, ale również w celu zachowania jego artystyczną spuściznę.

Oczywiście, każdy użytkownik oczekuje tutaj pisarza-mistyka. Konieczne jest, aby natychmiast zawieść wszystkich gości: nic takiego nie znajdziesz tutaj. W najlepszym wypadku, biblioteka będzie oferować do zapoznania się z biografii i dzieła literackie o wielkim pisarzem, ale nie więcej. Po tym wszystkim, można chodzić po pokojach, gdzie nietknięte od Mikołaja. Nawiasem mówiąc, Gogol zagroda muzeum tam i na Ukrainie. Ta wieś Gogol Str. 2 października Połtawa jest uważany niemal domem dla wszystkich znaków pisarza.

Ale mistycyzm zainwestował w utworach prozatorskich, należy wziąć swój własny sposób. A jeśli spojrzeć na to z Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata” nie jest prześledzić bezpośrednie połączenie z bohaterów Gogola?