351 Shares 4881 views

Skuteczne ćwiczenia, aby poprawić dykcję. do ćwiczeń słów głównie tips

Dobra dykcja, jasne wymowa dźwięków i przyjemny ton głosu są kluczem do sukcesu w wielu dziedzinach współczesnego życia. Unikalne dane głos jest bardzo rzadko dana człowiekowi przez naturę. Jednak ta umiejętność może się nauczyć w każdym wieku, jeśli regularnie wykonywać ćwiczenia, aby poprawić dykcję. Kiedy można wyeliminować wady mowy, nie będziesz martwić się o wystąpień publicznych i będzie bardziej swobodnie komunikować się w nieformalnej atmosferze. Być może potem pójdzie w górę i swojej karierze. Pamiętaj, że w każdym miejscu iw każdym zawodzie odróżnić ludzi, którzy są w stanie wyrazić swoje myśli w pięknej i zwięzły sposób. W tym artykule przedstawiamy proste, ale skuteczne ćwiczenia, które pomogą poprawić mowę dykcji.


ćwiczenia artykulacyjne

Często słyszymy o korzyściach płynących z ćwiczeń dla zdrowia. Jednak niewielu ludzi myśli, że urządzenie wymaga również przegub stały trening. Podczas ćwiczeń, aby poprawić dykcję, tylko 10-15 minut dziennie, można osiągnąć bardzo dobre rezultaty. Zacznij dzień z tej gimnastyki – i bardzo szybko można zauważyć, w jaki sposób system mięśniowy wzmocniony język, wargi i policzki. Artykulacji urządzenie będzie bardziej elastyczny, a my – wyraźnie.

 • „Ogrodzenia” – somknite zęby i uśmiech szeroko. Sprawował tę funkcję przez dziesięć sekund i wróć do pozycji wyjściowej. Zadbać, aby były wyraźnie widoczne górny i dolny rząd zębów. Powtórz kilka razy.
 • „Tube” – bez otwierania zęby, usta pociągnąć do przodu. Można jednocześnie wyciągnąć dźwięk „oo-oo-oo-oo” dziesięć sekund. Powtórz ćwiczenie.
 • „Igły” – Otwórz usta i pociągnąć w miarę możliwości ostrym językiem. Sprawował tę funkcję przez pięć sekund i rozluźnia mięśnie. Powtórz kilka razy.
 • „Cholera” – pokazać jej język odbicie, stawiając go na dolną wargę i podejmowania jak najwięcej. Powtarzać.
 • „Oblizując” – rozluźnij szczękę i starają się trzymać go w jednej pozycji. Obliznite górna warga, wyciągając język jak najwięcej. Powtórz to samo działanie z dolną wargą.
 • „Swing” – dotknąć językiem na przemian górne i dolne wargi. Wykonać ćwiczenia w powolnym tempie i staraj się nie poruszać się po brodzie.
 • „Hamster” – Zamknąć usta i przesunąć wewnątrz przymrużeniem oka przez około pięć sekund. Powtórz manipulacji, a na drugim policzku.

prawidłowe oddychanie

Niewiele osób zwrócić uwagę na ich postawy, częstość oddechów i wydycha podczas interakcji z innymi ludźmi. A szkoda! Czynniki te odgrywają ważną rolę w podnoszeniu piękny głos i wyraźne wymawianie słów. Wykonaj to ćwiczenie codziennie, aby poprawić dykcję.

Ćwiczenia dla oddechów

 • Pozycja wyjściowa: Stań prosto, połóż ręce na pasie i nogi ramię szerokość od siebie. Nieco lekko rozchylone usta i wziął powolny oddech, jakby pokonując opór. Kiedy zaczną się, co komplikuje zadanie. Na przykład, podczas wydechu czytać każdą zwrotkę. Następnie spróbuj tego ćwiczenia w połączeniu z chodzeniem lub w kucki.
 • Wróć do pozycji wyjściowej, wziąć relaksującą oddech powoli pochylony do przodu. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na plecach, który powinien być linią prostą. Na wydechu, zaczynają rosnąć i przeciągnąć dźwięk „th-th-th”.

10 ćwiczeń, aby poprawić dykcję, a ton głosu

 1. Obniż podbródek do klatki piersiowej i zacznij przesuwać żuchwę w lewo i prawo. Ćwiczenie odbywa się powoli i bez gwałtownych ruchów.
 2. Pozycja wyjściowa: plecy proste, głowa jest również obniżona. Powoli pociągnąć szczękę do przodu, a odzyskane jak najwięcej plecach.
 3. Krotnie ręce na piersi i powoli pochylić się do przodu, wydając jednocześnie dźwięk „oo-oo-oo-oo” cicho.
 4. Rozciągnąć usta w szerokim uśmiechu i otwórz zębów. Zacząć jeździć odpowiedniego języka, zrelaksować mięśnie twarzy.
 5. Pociągnąć za język i przesunąć go po zewnętrznej stronie zębów górnych i dolnych. Powtórz kilka razy.
 6. Pociągnąć za język do przodu tak, że wyglądał jak miskę. Powtarzać.
 7. Nie zapomnieć o roli pięknej postawy w produkcji mowy. Zawsze upewnij się, że sytuacja, w której jest twój powrót. Ci zrozumieć, jak trudno umieścić na głowie kilka książek i chodzić z nimi po pokoju. Spróbować będąc w tej pozycji, odczytać tekst lub wiersz.
 8. Czytaj teksty, trzymając w ustach długopisu lub ołówka. Spróbuj powiedzieć jak najdokładniej poszczególne słowa i dźwięki. Powtórz to ćwiczenie codziennie przez 15 minut.
 9. Czytaj w szybkim i wolnym tempie, głośno i cicho.
 10. Komplikować poprzednim ćwiczeniu. Czytać wiersze kiedy skakanka , czy podczas spaceru. Należy uważać, aby nie zestrzelić oddech i przechowywane intonacji pauzę.

chistogovorki

wymowa dziełem pojedynczych dźwięków przy użyciu specjalnych zwrotów lub chistogovorok rymowane. Odkryli kilka razy te same spółgłoski, i łatwo można dowiedzieć się, jak wymówić trudne dźwięki. Czy te ćwiczenia codziennie przez dykcji.

Przydatne wskazówki, jak poprawić dykcję i wyrazistość mowy są wymienione poniżej. Start z wymowa chistogovorok w zwolnionym tempie. Mów do każdego dźwięku, szukać kombinacji twarde i sprawdzić klarowność jego wymowy. Aby uniknąć błędów, rekord, słuchać głośników z prawidłową wymową. Pod koniec każdej sesji treningowej, aby nagrać siebie na taśmie, oznaczyć błędów i osiągnięć.

twistery język

Znane wszystkim z dzieciństwa ćwiczeń, aby poprawić dykcję, jest bardzo skutecznym narzędziem do osiągnięcia tego celu. Wymawiania trudnych dźwięków i ich kombinacji, można nauczyć się wyczyścić i jasne wymowa. Czytaj tupot bardzo powoli, spróbuj wyobrazić sobie malarstwa figuratywnego, która opowiada wiersz. Po tym, spróbuj zwiększyć tempo trochę. Pamiętaj, aby powiedzieć głośno, ale jeśli zaczniesz uciekać, po czym natychmiast z powrotem do powolnego wymawiania. Po pewnym czasie można zauważyć, jak niesforny dźwięki będą wymawiane łatwo.

ton

Robisz wielki błąd, jeśli uważasz, że ludzie widzą tylko te informacje, które są osadzone w swoim wystąpieniu. W rzeczywistości słuchacz oddaje intonacji, z którym mówca powiedział. Dowiedz się, jak powiedzieć zwroty wyraziste, podnoszenia i opuszczania jego głos. Tylko wtedy, gdy robisz akcentów i pauz, źródło docenić w pełni swoje wypowiedzi.

słów głównie do ćwiczeń. Przydatne wskazówki, jak poprawić dykcję

 • Zacznij od prostych ćwiczeń i stopniowo je komplikować.
 • Wykorzystaj każdą chwilę wolnego czasu na szkolenie. Tylko w ten sposób będziesz w stanie szybko osiągnąć swoje cele.
 • Angażować się regularnie bez większych przerw.
 • Spalić małe występy na taśmie lub aparatu. Zobacz film, pokazuje pozytywne zmiany i rozważyć punkty, w których będzie pracować w przyszłości.
 • Czytać literaturę o tym, jak poprawić dykcję. Ćwiczenia powinny być zróżnicowane, w przeciwnym razie szybko tracą zainteresowanie i rzucił klas.
 • Nie zaniedbuj pomocy specjalistów i nauczycieli, którzy mogą zaoferować Państwu przydatnych ćwiczeń, aby poprawić dykcję i eliminacji typowych błędów początkujących.
 • Jeśli masz możliwość, aby zapisać się na lekcje aktorstwa, zrób to natychmiast. Ćwiczenia pomagają wyzwolić mowy, ruchów i gestów. Dowiesz się również ekspresyjną recytację i powstrzymać lęk przed wystąpieniami publicznymi.