250 Shares 3553 views

SSD-drive do komputera, jak wybrać: opinie, opisy, modele i opinie

Poprawa sprzętu komputerowego idą w różnych kierunkach, dzięki czemu użytkownicy mogą bardziej efektywnie korzystać z oprogramowania i zasobów pracy. Główną konkurencją dla wielu latach nastąpił w segmencie kart i środków komunikacji, ale niedawno popełniłem mały deweloperom rewolucji i dyski twarde. W rezultacie, wielu użytkowników domowego komputera zastanawiasz się, jak wybrać dysk SSD? Wskazówki podane poniżej pomogą Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie tego bardzo odpowiedzialne zadanie.


Cechy SSD formatu

Pod względem wydajności nowego formatu oferuje użytkownikom wiele korzyści. Wśród nich, wysoka prędkość odczytu plików, spoistość i odporność na uszkodzenia fizyczne. W przeciwieństwie do tradycyjnych dysków twardych, takie napędy wymagają mniej czasu na załadowanie systemu operacyjnego, i to wyraźnie widać różnicę – uruchomienie odbywa się w ciągu kilku sekund. Wysoka prędkość zapewnia niemal każdy SSD twardego do komputera. Jak wybrać najlepszy model z szerokiej gamy? Ten problem musi być rozwiązany wkrótce na podstawie wymagań dotyczących niezawodności. Wynika to z faktu, że format ten ma swoje wady, które nadal wiele zatrzymuje się na zmianę typu napędu. Na przykład, SSD, w przeciwieństwie do HDD, utraty trwałości. W związku z tym pojawia się nowa kryterium wyboru – okres odmowy. Ponadto, w celu zwiększenia efektywności będziemy musieli przepłacać, ponieważ ta sama ilość może takie dyski są wielokrotnie droższe.

Wybierz objętościowo

Najbardziej popularne rozmiary 64 i 128 Gb. Wydawałoby się, że takie ilości są rzadkością nawet w komputerach undemanding użytkowników pracujących z tradycyjnego dysku twardego. Ale to właśnie ze względu na wysoki koszt SSD. Z drugiej strony, częste przypadki, gdy użytkownicy zakupić roomy pamięci z ogromnym marginesem, który w przyszłości i tak pozostaje nieodebrane. W szczególności, na rynku można znaleźć na gruźlicę napędza 1. Ale kwota ta jest uzasadniona jedynie w rzadkich przypadkach, zwłaszcza jeśli chodzi o prowadzenie domu komputer.

Ponadto, biorąc pod uwagę kwestię jak wybrać dysk SSD do komputera dla przestronności danych, nie należy zapominać o wpływie na jednostkę objętości w szybkości czytania. Podobnie jak w przypadku HDD, SSD formatu pokazuje inną prędkość w zależności od naczynia. Nawet w rodzinach tych samych modeli producenta z 32 GB i 64 GB mogą się zmieniać wskaźniki wydajności. Innymi słowy, im mniejsza objętość, tym większa prędkość. Jednocześnie wiele z różnicy w życiu codziennym nie mogą być odczuwalne. Dla wielu właścicieli PC jest o wiele ważniejsza jest możliwość wypełniania informacji o płycie.

Porównanie interfejsów

Ten format jest inny typ interfejsu. Muszę powiedzieć, że klasyczna pętla PCI-Express od dawna odchodzi nawet dyski HDD, przełączanie podłączyć poprzez SATA. W efekcie tych użytkowników, którzy nie zamierzają przenieść się do napędów non-mechanicznych, przy zakupie nowego formatu HDD musi przemyśleć ten niuans. Ale jeśli stary format kilku lat nabywa złącza SATA pierwszej i drugiej generacji, dysk SSD pracuje głównie z kontrolerem SATA 3. To jest to najbardziej korzystne, gdy opcjonalny dysk SSD do komputera.

Jak wybrać żądany format interfejsu? Wystarczająco obeznany z cech, które wskazują typ kontrolera SATA 3. W praktyce oznacza to bardziej stabilną interakcję z innymi składnikami dysku komputera. Nawiasem mówiąc, prędkość napędu oznaczonego w dużej mierze wyjaśnia zalety SATA. Ale jeśli z jakiegoś powodu kupiłeś urządzenie z IDE lub SATA starszych pokoleń, nie jest konieczne, aby być zdenerwowany, ponieważ producenci oferują specjalne adaptery do łączenia tych płyt do nowoczesnych płytach głównych.

Typ pamięci

Wpływ rodzaju pamięci do funkcji urządzenia nie jest tak oczywiste, jak w przypadku z interfejsem i objętości, ale byłoby zbędne, aby wziąć pod uwagę. Tak, są 3 opcje pamięci SLC – formaty, TLC i MLC. W odniesieniu do pierwszego, to wymaga przechowywania danych dla każdego ogniwa 1 bit. W tym przypadku można liczyć na dużą prędkością i trwałością, ale również ceną takich modeli powyżej. Dwa inne typy pamięci mogą być przechowywane w każdej komórce 2 i 3 bitów, odpowiednio do formatu MLC i TLC. I w tych przypadkach istnieje odwrotna zależność prędkości i cena, po której realizowane SSD napędu do komputera.

Jak wybrać płytę z punktu widzenia rodzaju pamięci? Specjaliści nie zalecają jednak polegać na szybkości i trwałości, ponieważ jest to słaby punkt jazdy non-mechaniczne. Pod tym względem najlepsza będzie SLC urządzenia, ponieważ umożliwia do 100 tys. Nadpisania. W przypadku formatów porównania MLC i TLC średnio umożliwić 3 i 1 tysięcy cykli, odpowiednio .. Ale znowu, nie zapomnij o kwestii cen.

Modele do komputera i laptopa – co za różnica?

Różnice dyski przeznaczone do komputerów stacjonarnych i notebooków, opartych na cechach zewnętrznych i bardzo niewiele wspólnego z wydajnością urządzenia. Klasyczna forma rzeczywiście czynnikiem SSD koncentruje się głównie na laptopie. Ten 2,5 cala pamięci flash, które mogą być zintegrowane w komputerze przenośnym, w czystej postaci. Główne problemy wynikają z wymiarów w maszynach stacjonarnych użytkownika. To jest pytanie, w jaki sposób wybrać dysk SSD do komputera lub laptopa pod względem współczynnika kształtu, powinna zostać podjęta decyzja w zależności od tego, jak masz zamiar fizycznie zainstalować napęd. Również w tym przypadku wielkość od 2,5 cala nie będzie powodować trudności w laptopie, ale zwykle komputer może nie mieć odpowiedniego złącza.

Z sytuacji mogą być dwa. Po pierwsze, można początkowo kupić obudowę, w której jest miejsce dla niego na dysku 2,5-calowego. Po drugie, jeśli chodzi o modelu blokowym z tradycyjnymi przedziałach 3,5 cala, trzeba kupić specjalny adapter metalowy, który lepiej pasuje napęd.

Recenzje modeli Intela

Być może producent produkuje najwyższej jakości modele. Ale ważne jest, aby pamiętać, że w masowej konsumpcji tego produktu jest rzadkością. Wynika to z faktu, że deweloperzy są bardzo odpowiedzialne podejście do akcesoriów, co prowadzi do wysokiej jakości. Ale największą wadą dyski Intel jest ich wysoki koszt, więc większość użytkowników tych modeli – specjalistów.

Administratorzy i eksperci obsługujących stację serwera, należy zwrócić uwagę na niezawodność, bezbłędne montaż i bystrodeystvennost które zapewniają Intel SSD dysk do komputera. Jak wybrać najlepszy model w tej rodzinie? Niestety, budżet nie może liczyć, więc trzeba przygotować się do wyższych kosztów. Można bezpiecznie nabyć modelu odpowiedniego do podstawowych parametrów, takich jak tej samej ilości danych.

Recenzje modeli Crucial

Crucial na linię napędów, w przeciwieństwie do poprzedniej firmie, są dostępne na rynku masowym. Jednak niektóre serii zostały opracowane we współpracy z Intelem, więc jakość konkretnej rezerwy w przechowywaniu danych będzie zbyt. Dotyczących stosowania praktyki, właściciele wskazują na stabilną pracę, długą żywotność i dobrą prędkością. Jeśli nie było pytanie o tym, jak można wybrać dysk SSD do komputera, więc to było wysokiej jakości i niskich kosztów, wówczas możemy zaufać tej firmy. Popularne rozmiary modeli tego producenta w zakresie 32-128 GB.

Recenzje modeli Samsunga

Koreańskie deweloperzy obejmować wiele rynków, aw każdej niszy są dość poważne sukcesy. To można powiedzieć o segmencie dysków SSD. Jak zauważył użytkowników, dyski pokazać dobre wyniki pod względem szybkości i długo służyć bez przerwy. Jak wybrać dysk twardy SSD Samsung z linii dla komputera? Można polegać na różnych nisz konsumenckich, jak we wszystkich kategoriach firma wykorzystuje swoją własną pamięć i kontrolery, co potwierdza wysoką jakość. W szczególności, model 840 Pro nie jest tak dawno temu uzyskała wiodącą pozycję jako jeden z najszybszych w swojej klasie.

Recenzje dla modeli SanDisk

Ten producent specjalizuje się w produkcji pamięci flash, a jeśli klasa kompaktowych modeli zewnętrznych możliwe jest, aby regularnie przyjmować pierwsze miejsce w rankingu, urządzenia półprzewodnikowe w niszowym segmencie sytuacja nie jest tak prosta z powodu konkurencji ze strony głównych marek. Niemniej jednak, nawet doświadczeni użytkownicy mają zaufanie do firmy, zwracając uwagę na niski poziom hałasu i fizycznej niezawodności tych produktów. Na pytania dotyczące jak wybrać SSD, opinie o produktach SanDisk zaleca się zapoznać się z modeli o małej pojemności 32-64 GB.

Jak wybrać najlepszą opcję?

Należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Z jednej strony, może być Paramount szybkość i pojemność cechy, ale nie zapomnij o liczbę cykli zapisu. Pod względem niezawodności najlepszym rozwiązaniem będzie model z rodziny Intel Samsung lub pamięć typu SLC. Opcja ta jest idealna do użytku amatorskiego i wyposażyć wyposażenie serwerowni. Jednak ta kategoria produktów będzie kosztować około 10 tysięcy. Rub. dla modeli o pojemności 128 GB. Na pytanie, jak wybrać dysk SSD do małej wydajności komputera, uzyskuje się przy niższych kosztach. Dla tych celów możliwe jest ograniczenie wersji budżetu z najważniejszych linii lub Sandisk.

wniosek

Pomimo oczywistych zalet napędów niemechanicznych, to nie można powiedzieć, że zasadniczo lepszy przestarzałych HDD-napędów na zestaw cech. W związku z tym na własnej przejścia do nowego sprzętu nie jest wskazane dla wszystkich użytkowników. Jeśli zostanie podjęta decyzja, że ważne jest, aby zdecydować się na następny krok. Kwestia, jak wybrać dysk SSD do komputera, w każdym przypadku decyduje indywidualnie.

Niestety, znaczna ceny tych dysków większość ludzi jazdy w pewnym kontekście, więc trzeba wybierać między różnymi cechami. I ten wybór to nie tylko pomiędzy jakością i budżetu. Najbardziej frustrujące ofiara w wielu wypadkach – to ograniczenie ilości pamięci. Tak więc, jeśli zakup dysku twardym 512 GB lub 1 TB nie jest coś niezwykłego działania i nie może sobie pozwolić wyrafinowanych fanów, masowy zakup SSD urządzeń nie są spodziewane, nawet w najbliższej przyszłości.