758 Shares 5965 views

Hemingway Biografia: nieograniczone przedni

Hemingway biografia łączy najciekawsze fakty i zdarzenia, które w życiu pisarza było wiele. Uporczywe pragnienie, aby dostać się do przedniej części pierwszej wojny światowej, życiu w Stanach Zjednoczonych od czasu Wielkiego Kryzysu, wojny domowej w Hiszpanii – to wszystko stworzyli człowieka dziś znany na całym świecie. W końcu, biografia Hemingwaya odsłania nie tylko kulisy świata powstania jego powieści, ale także uzupełnia swoją filozofię. Szczególnie dlatego, że autor był nie tylko utalentowanym pisarzem, ale wybitny dziennikarz, pełny smak życia w gorących miejscach konfliktów XX wieku.


Hemingway: krótka biografia

Przyszły pisarz urodził się w lekarza rodzinnego w Chicago w 1899 roku. Ojciec posłał swojego syna już od najmłodszych lat przez własnych śladach, nauczając, że wszystko, co związane z medycyną i naukami przyrodniczymi. Jednak młody człowiek wybrał własną drogę.

Biografia Hemingway: wczesne lata

Już we wczesnych latach szkolnych, historie pochodzą spod pióra Ernest. Równolegle, gra sportowych: piłka nożna i boks. Po szkole, młody człowiek staje się korespondent jednego z Kansas gazet. To właśnie w tej roli ma po raz pierwszy stawić czoła ciemności tajniki życia: Ulica przestępstwa, oszustwa, prostytucja i tak dalej. Tymczasem w Europie wojna na dużą skalę wybuchły. Młody człowiek wielokrotnie próbował dostać się do jednostek wojskowych wysłanych na kontynent, ale nie był w stanie przejść badania lekarskie z powodu problemów ze wzrokiem. Hemingway poszło okrężną drogę, a jeszcze udało się dostać do Europy, siedząc na organizację kierowcy wolontariuszy Czerwonego Krzyża. Widząc działań wojskowych i związanej z ludzkiego cierpienia, Hemingway opisuje je kilka lat później w swojej słynnej książce „Pożegnanie z bronią”.

Hemingway Biografia: korespondencja wojskowa i literacka uznanie

Na początku 1919 roku, młody człowiek wrócił do Ameryki i stał się lokalną gwiazdę i właściciel prestiżowej nagrody za odwagę z rąk króla Włoch. Jednak długo pisarz nie pozostać w domu i mieć pół później ożenił się i wyjechał do Paryża. To właśnie tutaj są jego najbardziej produktywnych lat i otrzymują światowe uznanie. W 1920 roku wydaniem „Snow Kilamandzharo”, „Pożegnanie z bronią”, „The Sun Also Rises” i szereg innych dobrze znanych utworów. W 1930 roku Ernest kilka lat z powrotem do Ameryki, gdzie kontynuował bardzo owocną działalność, równolegle w sprawie połowów na Florydzie, a później wielokrotnie odwiedzającego kontynentu Afryki na safari. Wiele biografie pisarzy uważa, że to co stanowi tym razem na szczyt sławy. Historie są fantastyczny sukces, nagle odlatuje wielu kopii.

okres hiszpański

W lecie 1936 roku faszystowskie siły gen Frantsisko Franko rozpętanie wojny domowej w Hiszpanii. W tym zderzeniu reakcyjnych sił krajowych i zaangażowanych wolontariuszy z całego świata. Trzecia Rzesza aktywnie pomóc technologii kształt Franco i siły roboczej. Z kolei na stronie republikańskiej walczyli ochotnicy ze Związku Radzieckiego i państw zachodnich. Poza Hemingway był tam innych znanych pisarzy były obecne na polach wojny domowej. W szczególności, Konstantin Simonow, Antoine de Saint-Exupéry i Dzhordzh Oruell. Republikanie stracił, stracił tę wojnę i Hemingwaya, po której kraj pogrążył autorytarnego reżimu Franco trzydzieści sześć lat. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych spod pióra autora opublikował swoją słynną powieść „Komu bije dzwon”, wyraźnie odzwierciedlające życie wykopu i upadku republiki.

W Thoraya wojny światowej

Jako świadomy obywatel i drobny poczuciem sprawiedliwości osób, Hemingway nie mógł pozostać z dala od wojny. Na jego froncie, został korespondentem wojennym, a później stworzył struktury kontrwywiadu. W końcowym etapie wojny był osobiście zaangażowany w misjach bojowych we Francji i Niemczech.

Ernest Hemingway: A Biography. Ostatnie lata swojego życia

Po wojnie, pisarz od dawna mieszkał na Kubie, gdzie opublikował swoją historię „Stary człowiek i morze”, nagrodzony Nagrodą Pulitzera. Jednak trudne życie na frontach nie mogła nałożyć piętno na jego psychice. Pod koniec życia coraz bardziej oczywisty odchylenia i paranoicznych skłonności. W 1960 roku powrócił do USA, gdzie akt samobójstwa 02 lipiec 1961.