895 Shares 8989 views

polityka demograficzna Chin. Populacja Chin

Dziś Chiny są najludniejszym krajem świata. Dowodem na to są dane niezależne od statystyk demograficznych. Według badań, jeden na pięciu ludzi na świecie – Chiński. Wydawać by się mogło, na demografia w kraju nie musi stać. Ale w praktyce tak nie jest. Rząd powinien odnosić się do kwestii jej obywateli zabezpieczenia społecznego, a także biorąc pod uwagę ich liczbę, aby to nie jest tak łatwo. W tym względzie, Chiny poważnie zaangażowany w planowanie narodzin.

Chiny liczbową

Każdy wie, że chiński – najliczniejszą naród na świecie. Jednak dokładny numer alarmowy jest trudne. Oficjalne dane o zastrzeżeniu Chin, że populacja Chin jest ponad pół miliarda obywateli. Ale czy to naprawdę nikt nie może powiedzieć, jak kompletny spis ludności tutaj nigdy nie zostało zrobione.

Początkowo zdecydowano się na przeprowadzenie tego procesu w każdym sądzie. W przeszłości ludzie zostały uznane za fakt wchłanianie soli na gospodarstwo domowe lub w oparciu pocztowych przekazów pieniężnych. Od tego czasu polityka demograficzna Chin uległ zmianie. O tym, co spowodowało, i uczyć się.

Po upadku Imperium populacji odzwierciedla tylko cztery razy:

  • W 1953 roku populacja Chin było 588 milionów ludzi.;
  • w 1964 roku – 705 milionów ludzi;.
  • w roku 1982 – miliard ludzi;
  • w 1990 roku – 1,13 mld ludzi.

Cechy wyróżniające Chinach

W Chinach, zamieszkany przez nie oznacza cały obszar. Z powodu różnych stref klimatycznych, wieloaspektowy charakter chińskich obszarów były zatłoczone i opuszczony.

Zasadniczo ludzie osiedlili się na równinie w pobliżu morza. Ludzie wolą mieć stały dostęp do wody, a więc osiedlić się w tych miejscach, gdzie są potoki lub rzeki. Chińska gospodarka jest wciąż w dużym stopniu uzależniona od rolnictwa. Dlatego rząd nadal wspierać tworzenie gospodarstw i pól publicznych. A to jest możliwe tylko na glebach żyznych.

Główne zawody chłopów zaczął rybołówstwa i uprawy ryżu. Zarówno firma wymaga aktywnego współdziałania z wodą. Tak więc głównym rzeki delcie Pearl i Jangcy nawet przepełnione. South China Great Plains i depresja były również kładzie Sichuan miast lokalizację. liczba Chiny w tych miejscach ponad miliard ludzi.

Ale gdzie leżą góry, niezwykle rzadkie miast i wsi. Część gruntów w wyżyna usuwa się pod uprawę roślin nadających się do samego terenu.

skład płci

Chińskiej Republiki Ludowej przez długi czas polityka jest posiadanie tylko jednego dziecka w rodzinie. Preferencja dla chłopców. W celu zmniejszenia odsetka urodzenia, rodzina, w której było więcej dzieci niż dozwolony, grzywną, który określa prawa Chinach.

W odniesieniu do stosunku seksualnego, obecnie 51,6% populacji stanowią mężczyźni. I liczba ta rośnie z roku na rok. Ale chińska polityka demograficzna nie zawsze była tak surowa.

uzasadnienie ekonomiczne

Chińskiej Republiki Ludowej jest uważana za jedną z najszybciej rozwijających krajach. Charakteryzuje procesów tworzenia się w gospodarce, zmiany zasad i przejście do procesu produkcji wysokiej technologii. Głównym zadaniem w tej sytuacji, zgodnie z decyzją władz, jest ograniczenie płodności. Co jest tego powodem? Odpowiedź jest prosta: chińska gospodarka nie jest po prostu w stanie wyżywić tylu ludzi.

Dlatego od połowy lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, Chiny ogranicza wzrost populacji poprzez wprowadzenie zakazu od liczby dzieci w tej samej rodzinie.

Początkowo można było mieć troje rodzeństwa. Ale w miarę upływu czasu, ustawa ogranicza prawo do dwóch. Nieco później, stało się pilne rodziny z jednym dzieckiem.

Reklama w celach demograficznych

Na chińskich ulicach można znaleźć takie znaki reklamowe takie jak „One dziecka – jest, aby dbać o przyszłości” lub „rodzi One” i tym podobne.

Rząd zaczął myśleć o tym, jak aktywnie realizować program do planowania przyszłej rodziny. Chiński jako przykład tego, że ludzie, którzy mają tylko jedno dziecko, można pozwolić mu na zapewnienie godnej przyszłości, aby go ubrać, założyć buty i dać mu to, co zasługuje.

Pozytywny wpływ takie pobudzenie w miastach z dużą liczbą mieszkańców. Pary starają się ograniczyć się do liczby dzieci. Władze zachęcają praworządnych obywateli.

Ci, którzy mają tylko jedno dziecko, biorąc pod uwagę pewne bodźce. W ten sposób mogą dostać dom w pierwszej kolejności mieć dziecko wolnego w ogrodzie, dać mu wykształcenie w najlepszych uniwersytetach. Dzieci z terenów wiejskich są podane dużych działek.

Ta polityka demograficzna Chin przyniosła pozytywne rezultaty. wzrost liczby ludności został zatrzymany. Jednakże czynnik ten przyczynił i głód.

Pierwsza reforma, która miała Mao Tszedun, spowodowały bezprecedensowe spowolnienia gospodarczego, w wyniku czego ponad trzech lat, od 1959 do 1961 roku, według różnych szacunków, zginęło około 16 milionów ludzi.

duże rodziny

Spadek liczby ludności w czasie wielkiego głodu chińskiej przyszedł do skutku. Teraz polityka populacja Chin jest skierowany tylko do zapobiec naturalny wzrost populacji. W Chińskiej Republice Ludowej para, która miała dwoje dzieci, należy odmówić przyjęcia nagrody dla jednego dziecka i odzyskać wszystko, że państwo zapłaci je wcześniej. Również rodzina będzie karane dalej. Ponieważ wymagają one kwotę, która zależy od zarobków i zakresów mieszkalnych od kilkuset do kilku tysięcy juanów.

późno wesele

Władze są przekonane, że najbardziej celowe jest małżeństwo, które jest w wieku dorosłym. W Chinach pasek dopuszczalny czas małżeństwa została podniesiona. Na przykład dziewczęta mogą być związani więzami Hymen zaledwie dwadzieścia lat. Faceci mogą się żenić tylko po osiągnięciu 22 roku życia.

Jednak ci młodzi ludzie, którzy nadal się uczą w liceum, nie może poślubić. Administracja Uniwersytet często wyklucza takich uczniów do takiego czynu wysypka. Ale mimo to, w ostatnich latach, chłopcy i dziewczęta są bardziej prawdopodobne, aby myśleć o ślubie była w młodym wieku. Starożytny zwyczaj staje się popularny ponownie. Chiny charakterystyka byłaby niepełna, jeśli nie zatrzymać się w tym miejscu w sposób bardziej szczegółowy.

Cechy tradycji małżeństwa

Tradycje nadal odgrywać ważną rolę w życiu tego narodu. Mimo dołożenia wszelkich starań współczesnych polityków sprawiają, że stan uaktualniony, bardziej średniowieczne rytuały są przechowywane w niektórych wsiach i osiedlach.

Nawet w stolicy Chin, Pekinie, do niedawna małżeństwo zgodził rodziców młodej pary. To matka i ojciec wybrał dla swojego dziecka odpowiedniego partnera na całe życie. Porzucić Rada zgodziła się na starszych krewnych kandydata oznaczało odrzucenie i całej rodziny.

Ale ostatnio sytuacja zaczęła się zmieniać. Chłopcy i dziewczęta same wolą szukać partnera. Ponadto, przedstawiciele płci pięknej często odgrywać wiodącą rolę w tym procesie.

Jeśli chodzi o rozwód, statystyki w Chinach na nich jest niewielka. W krajach zachodnich, rozpuścić małżeństwo jest dziesięć razy częściej. Niemniej jednak, w Chinach i myśli o problemie ze wzrostem liczby rozwodów.

terytorium Chin jest dość obszerna. Jest domem dla wielu różnych grup etnicznych. Dla nich są zupełnie inne zasady. Mogą zacząć dowolną liczbę dzieci. nie są objęte korzyści. Ponadto, ponieważ terytorium Chin jest dość obszerny, wielu rdzennych mieszkańców mają tendencję do przemieszczania się z dużych miast w spokojniejszej i mniej zaludnionych regionów. Dlatego też nie jest jasno wyrażona migrację ludności w kraju.

problemy społeczeństwa. demograficzna krótki Polityka Chin

Ze względu na politykę redukcji populacji, Chińczycy we współczesnym świecie zaczął cierpieć z powodu problemów powodowanych przez tę politykę. Zatem, populacja nie posiada właściwej równowagi między pokoleniami rodzą się i umierają. W rezultacie, w Chińskiej Republice Ludowej liczba emerytów jest znacznie wyższa niż liczba młodych ludzi.

W 2000 roku, według oficjalnych szacunków instytucji społecznych, stwierdzono, że średnio ludzie kraju żyć w '71. Ponad dziewięćdziesięciu milionów chiński osiągnęły już próg 65 lat. Są w kraju 7%.

Teraz państwo stara się zwrócić uwagę na wszystkich obywateli, że starsze pokolenie problemu rośnie. Istnieje i nikt nie był w stanie go rozwiązać. Bardzo szybko, utrata kraju świadczeń emerytalnych, zawartość materiału, przyznając bezpłatne leki starców przekroczy te zarobki młodych Chińczyków, którzy zapłacony.

Z drugiej strony, polityka Chin ma na celu zapewnienie, że w ciągu najbliższych 20 lat był w stanie jeszcze bardziej zmniejszyć populację. Zdaniem ekspertów, Chiny wkrótce wyprzedzić innych krajów we wszystkich wskaźników społecznych.

problem dzieci

Niemniej jednak większość uważa, że przyszłość Chin w niebezpieczeństwie. Na miejsce walki, otwarte dla każdego zadania u dzieci z rodzin wielodzietnych przyszedł pampered samotnicy, którzy nie mogą sobie poradzić nawet z zadań elementarnych.

Wychowaliśmy się z rodzicami tylko ulubione Chińczycy nadal cieszyć się opieką osób starszych w najbardziej nieistotnych sprawach. Niektóre z nich są zbyt silny egoizm, aby zrobić dobry uczynek, aby przejść do jakiegoś poświęcenia dla dobra narodu i myśleć o kogoś innego niż siebie. Tradycje, które były nauczane jak wychowywać dziecko w Chinach nie została jeszcze opracowana.

Prasa jest pełne nagłówki o tym, jak dzieci zaryzykować zbyt egoistyczne działania, które zwykle mogą zaszokować ludzi z innych krajów. Matki i ojcowie psują swoje dzieci, przyczyniając się do mycia zębów, zawiązać buty, wziąć prysznic do dziesięciu lat. W końcu, nawet ubrać nie mogę bez pomocy.

Rodzice są giperzabotlivymi. Planują całe życie jego dziecka. Często nie pytając o opinię syna lub córki, uczą się dać do tych specjalnościach, które są wysoko cenione w Chinach. To nie bierze pod uwagę poziom zdolności przyszłości studenta, jego hobby, uzależnienie od obiektu.

Rodzice starają się uczynić życie dziecka. Według tradycyjnych chińskich rodzin, chłopiec przynieść szczęście do domu i przy narodzinach dziewczynki się nie kończy. Człowiek może zazwyczaj pobyt z rodzicami, podczas gdy kobieta poszła do domu męża. We wsi rodzina są również stara się urodzić chłopca, tak że jest bardziej pomaga na boisku.

Wszystko to sprawia, że politycy poważnie myśleć. terytorium Chin nie jest całkowicie opanowana. Istnieje potrzeba, aby wypełnić regionów pustynnych. Możliwe jest, że w niedalekiej przyszłości, fakt ten będzie okazją do miejscowych zmian demograficznych w polityce.

Realia naszych czasów

Rodzaj polityki demograficznej Chin i pewnych fundamentach i uprzedzeń w społeczeństwie doprowadzić do tego, że młode kobiety pozbyć ciąży, jeśli USG pokazuje, że mogą pojawić się dziewczyna. Często w pobliżu szpitala, w śmietnikach na ulicy, zakopanych w ziemi, znaleźć noworodków ciało.

Państwo zakazuje zabijania dzieci. Jednak to również nakłada karę za drugie dziecko. W tym świetle, to jest całkiem zrozumiałe, dlaczego chińskie kobiety odważą się do takich okropności.

Takie cechy pozwalają chiński naukowcy powód, aby twierdzić, że jeśli liczba dzieci urodzonych nie wzrośnie do 2050 roku, główną część populacji będzie na emeryturze w wieku pięćdziesięciu do dziewięćdziesięciu lat.