317 Shares 2236 views

Odtłuścić powierzchnię? Zmywaczy do samochodów

Od czasu do czasu istnieje potrzeba szorować tłuste miejscu na powierzchni karoserii. W warunkach miejskich można to zrobić tylko w myjni samochodowej. Jednak większość z odtłuszczania jest wymagane podczas malowania pojazdu. Co to robi? Poprzez podobnej procedury zapewnia dobre sprzężenie z powierzchnią ciała malowane. Co i jak odtłuścić, należy zdecydować, przed rozpoczęciem pracy. Warto zauważyć, że zwykłe środki do takich celów nie zawsze są odpowiednie. Ponadto, obróbka powierzchniowa kompozycje, to należy wziąć pod uwagę niektóre odcienie. Więc co odtłuścić powierzchnię?


Co to ma wspólnego

Warto dowiedzieć się, dlaczego jest to konieczne przed odpowiedzieć na pytanie, co odtłuścić powierzchnię przed malowaniem. Zazwyczaj metal poddaje się działaniu tych związków jedynie do utrzymania normalnej adhezji materiału, z którego korpus i lakierowania. W niektórych przypadkach jest to konieczne. W przypadkach, gdy samochód jest całkowicie przemalowany, ciało musi być pokryte warstwą specjalnego podkładu. Aby zapewnić dobrą przyczepność, to nadal wymaga odtłuszczania.

Adhezja w rzeczywistości – sprzęgło z jednego materiału z drugiego. Wszystko to odbywa się na poziomie molekularnym. Jeżeli metal lub między starterem a powłoką lakieru może być warstwą tłuszczu, ich przyczepność jest niewystarczająca. To może ostatecznie wpłynąć na wygląd pojazdu. Z dowolnego drgań farby będą stopniowo odpadają.

Co pogarsza przyczepność

Zmywaczy do samochodów nie tylko usuwa tłuszcz. Brud, różne organiczne, substancje oleiste pochodzenia naturalnego, i tak dalej – wszystko to zmniejsza przyczepność materiałów na poziomie molekularnym. Ponadto, wpływ na przyczepność cienkiej warstewki tlenku. Wygląda na to, lekkim filmie rdzy na powierzchni ciała. Film ten jest również zalecany do usunięcia. W przypadku usunięcia płytki zupełnie nie jest konieczne, aby przekształcić go w stałym związku chemicznego, który nie utrudnia przyleganie metalu i farby na poziomie molekularnym.

Odtłuścić powierzchnię przed klejeniem lub malowaniem

Najczęściej „lakowa” jest stosowany w leczeniu ciała. Jednak wiele mylić ze zwykłymi pomocą nafty lub oleju napędowego, ponieważ mają prawie ten sam zapach. Różnica między tymi substancjami jest dość mała. Oba związki stanowią mieszaninę węglowodanów. Wytworzono w sposób zbliżony cieczy przez frakcji destylacyjnych.

Niektóre referencje wskazują, że „białego ducha” – łagodną formę nafty. Warto zauważyć, że obiekt jest dobrze rozpuszcza tłuszcz, asfalt, łatki gumowe i kit. W przeciwieństwie do nafty „lakowa” łatwo wypłukiwane zwykły pojazd wodny. Oba związki nadają się do odtłuszczania powierzchni. „White Spirit” – lekkie związek, który jest częściowo odparowywana a pozostałą część środków nie uszkodzić powłoki po obrazie.

Należy używać nafty

Odtłuszczanie – prosty proces, który można zrobić w domu. Najważniejsze – aby wybrać odpowiednie narzędzie. Niektóre profesjonalne stacje mycia stosować nafty, ponieważ używają specjalistycznego sprzętu do obsługi ciało. To pozwala na całkowite usunięcie substancji z powierzchni, pozostawiając swój zapach. Jeśli odtłuszczania samochodów odbywa się w garażu, do tych celów zaleca się stosowanie „białego ducha” lub fundusze w oparciu o niego. Najlepiej jest kupić związki, które zostały poddane hydrorafinacji. W tym tempie, należy zwrócić szczególną uwagę, zwłaszcza jeżeli substancja jest produkowana w kraju.

Co stosowanie nie jest zalecane

Co może odtłuścić powierzchnię, i że nie powinniśmy używać? Wielu nie zalecają stosowanie oleju napędowego, benzyny i oleju napędowego. Oczywiście, są one dobrze odtłuszczona. Jednakże takie substancje mogą zaszkodzić.

Środki powinny stosować rozpuszczalniki liczba takich №645 №646, i tak dalej, i aceton. Takie materiały są łatwo rozpuszcza się nie tylko, zanieczyszczenia organiczne i olej, ale również powłoki. Leczenie jest niedozwolone rozpuszczalniki aceton tuż przed wypełniaczem.

Jeśli żadne specjalne środki nie jest możliwe użycie zwykłego octem, miesza się z kilkoma kroplami detergentu do zastawy stołowej.

Który jest używany w fabryce

Fabryka stosowanego roztworu węglanu sodu (35-50 g / l), lub roztwór wodorotlenku sodu (90-150 g / l). Ten zmywaczy do samochodów powinien być stosowany ze szczególną ostrożnością. Przed rozpoczęciem pracy zaleca się noszenie rękawic jak sama sodu jest bardzo żrący. Rozwiązanie może nie tylko usunąć tłuszcz z powierzchni ciała, ale również jeść w skórę na rękach.

Dodatkowo, roztwory alkaliczne nie są zdolne do całkowitego usuwania plam oleju i tłuszczu zagęszczać. Takie kompozycje mają małą zdolność piorącą. Użytku alkalicznych zalecane tylko po ogrzewaniu do 90 ° C Nie można doprowadzić ją do wrzenia. Należy jednak zauważyć, że roztwory kwasowe są dobrze usuwa się warstwy tlenku, ale słabo płucze tłuszczu. Więc co lepiej odtłuścić powierzchnię ciała?

trichloroetylen

W niektórych przypadkach, w celu oczyszczenia organizmu służy trichloroetylenu lub substancje, które mają go w składzie. Jednak środki te mają wady. Nie mogą one być stosowane do aluminium. W produkcji trójchloroetylen stosowany jest tylko do odtłuszczania metali żelaznych.

Po kontakcie z aluminium substancji może spowodować wybuch. Nie zaleca się również, aby wymieszać wodę z trichloroetylenem, ponieważ klej zaczyna tworzyć i uparty masa. W większości przypadków, gdy substancja nie jest stosowany w czystej postaci, lecz w postaci emulsji. Odtłuścić powierzchnię, konieczne jest ustalenie z góry, aby dalej nie uszkodzić karoserii pojazdu.

Czyszczenie w kilku etapach

Jeśli nie wiesz jak i co do odtłuścić powierzchnię, możliwe jest, aby odnosić się do specjalistów. W fabryce, czyszczenie odbywa się w kilku etapach. Gdy to nastąpi na pierwszym etapie odtłuszczania. Aby rozpocząć z powierzchnią ciała traktuje się „białego ducha”. Jeśli metal jest w niektórych miejscach dotknięte korozją, zaleca się, aby oczyścić ją z mieszaniną alkoholu i kwasu fosforowego. Zatem konieczne jest, aby obserwować procent substancji:

  1. Kwas fosforowy + woda 1 do 5. Roztwór powinien wynosić od 65 do 75%.
  2. Alkohol izopropylowy – od 13 do 18%.
  3. Alkohol etylowy, – od 10 do 14%.
  4. Emulgator PO-7 – 0,5%.
  5. Nitrobenzen – 0,1%.

Aby takie rozwiązania w domu jest trudne. Jednak nowoczesna technologia pozwala wielu producentów do wyprodukowania określonej klasy chemicznej. Można je łatwo zastosować w domu. Ta kategoria substancji o nazwie antisilikony. Dać ogólne zalecenia dotyczące ich stosowania niemożliwe, ponieważ każdy ma swoje właściwości ciekłych. Należy zauważyć, że wiele antisilikony stanowią mieszaninę wielu rozpuszczalników organicznych, które mają niską toksyczność. Mogą być stosowane bez obaw o szkodliwości dla zdrowia. Jednak powierzchni ciała przed malowaniem zaleca się usunąć ich resztki.

zalecenia

Teraz, gdy wiem, co odtłuścić powierzchnię. Przed zakupem specjalnych funduszy powinien uwzględniać niektóre niuanse. Nawet przy zastosowaniu preparatów niezagrożonych zaleca się nosić rękawiczki i maskowanie maski.

W celu przeprowadzenia procedury odtłuszczania konieczne stosowanie dwóch ręczniki: jest to wymagane dla zastosowania kompozycji, a drugi – do usuwania pozostałości.

Leczenie powinno być wykonywane po szlifowaniu i tuż przed malowaniem. Części wykonane z aluminium, konieczne jest, aby zwrócić szczególną uwagę. Nie wszystkie substancje są bezpieczne dla metalu. Stosuje się kompozycję tuszu bezpośrednio na odtłuszczonym powierzchnia nie jest zalecane, ponieważ korpus jest do ogrzania do temperatury pokojowej.