315 Shares 9811 views

Jak odzyskać od porodu. Kobieta po porodzie. Jak przywrócić figurę po porodzie

Po cud, gdy po długich dziewięciu miesiącach oczekiwania na światło piękne dziecko, można spędzić godziny patrząc na niego, nie przestając być dotykana. Jednak świeżo upieczony mama rzadko czują się całkowicie zadowolony, bo patrzeć na swoje odbicie w lustrze jest w stanie wzbudzić skruchę i zwątpienia. Wiele jeszcze przed dzieckiem w świat uwierzyć, że postać szybko wraca do normy, ale w większości przypadków tak się nie dzieje. Nie każda kobieta po porodzie jest w stanie tak szybko, jak to możliwe, aby powrócić do poprzedniej wagi. Co więcej, niektóre nie jest to możliwe, a po kilku miesiącach, a nawet latach. Ze względu na fakt, że kwestia ta jest bardziej niż istotne, proponujemy, aby porozmawiać o tym, jak odzyskać od porodu.


Powrót organizmu do stanu pierwotnego

Przede wszystkim należy zauważyć, że kształt brzucha właśnie rodziła kobieta określa zawartość, w tym przypadku, powiększonej macicy. Tak więc, w okresie dziewięciu miesięcy ciąży, ciało rozciąga się, odpowiednio, i zwiększa swoją objętość na skutek pojawienia się nowych włókien mięśniowych. Zatem objętość macicy w czasie porodu zwiększa pięćset, a jego waga – do 25 razy! Oczywiście, po porodzie będzie czasu, by wspomniany korpus z powrotem do stanu pierwotnego. Po kobieta urodziła dziecko, wielkość macicy odpowiada mniej więcej parametrów, które zostały zaobserwowane w czwartym miesiącu ciąży. Tummy na ten termin jest już bardzo zauważalne. Odpowiadając na pytanie: „Ile są odzyskiwane ciała po urodzeniu”, trzeba pamiętać, że macica powraca do wartości początkowej po około pięć do sześciu tygodni. Oferujemy teraz, aby dowiedzieć się o pierwszych działań, które należy podjąć, aby przyspieszyć ten proces.

używamy lód

Jeśli zastanawiasz się, jak odzyskać szybko po porodzie, to należy pamiętać, że musimy działać w ciągu pierwszych godzin po pojawieniu się dziecka na świat. Tak więc, nawet w czasie pobytu w szpitalu w ciągu pierwszych trzech lub czterech dni, zaleca się stosować do dolnej brzucha lodu na pięć – siedem minut kilka razy dziennie. Zimno powoduje skurcz naczyń i zmniejszyć krwawienie uszkodzonej powierzchni, co przyśpiesza proces oczyszczania jamy ciała zakrzepów i nie rozwija się krew.

karmienie piersią

Koniecznie należy pamiętać, że aby schudnąć po porodzie u kobiet karmiących piersią będzie dużo łatwiejsze. Co więcej, eksperci zalecają, aby umieścić dziecko do piersi nie jest na zegarze, a na prośbę dziecka. W tym trybie, ciało młodej matki zaczyna produkować odpowiednią ilość oksytocyny, przyczynia się do zmniejszenia masy mięśniowej macicy. Ponadto stymulacja brodawki na poziomie odruchów powoduje skurcz włókien mięśniowych w żeńskich narządów płciowych.

Leżąc na brzuchu i przesuwając

Aby macica kurczy się szybko, często użyteczne leżeć na brzuchu. Przyspiesza to proces opróżniania jamie. Tak, to wystarczy się położyć na brzuchu kilka razy dziennie przez kwadrans.

Również najbardziej pozytywny sposób na proces odzyskiwania korpusu wpływa na najszybszy wzrost stóp (po kilku godzinach po urodzeniu). Tak więc, dzięki aktywności mięśni podczas chodzenia jest pobudzanie pęcherzyka, który uniemożliwia przepełnienie skurczów macicy. Ponadto poprawia wypływ skrzepów krwi wnęki.

Jak odzyskać po porodzie: stosować bandaż

Oprócz wielkości macicy, kształtu brzucha i określić jego mięśni rectus, które znajdują się w przedniej części brzucha. W trakcie prowadzenia dziecka i często są rozciągane na boki, tworzące tak zwany diastasis. Zjawisko to może trwać kilka miesięcy po urodzeniu, ale zwykle odbywa się po 8-12 tygodniach. Do zwalczania rozciągnięte mięśnie brzucha i Diastaza eksperci zalecają stosowanie specjalnego poporodowym bandażem. Pomaga utrzymać rozciągniętej ściany brzucha, ustalić narządów jamy brzusznej i zapobiega tworzeniu się przepukliny. Ponadto, jego stosowanie pomaga rozwiązać ten szew przez cesarskie cięcie. Jeśli chcesz korzystać z bandaż, a następnie koniecznie skonsultować się z lekarzem, który poinformuje o tym, jak prawidłowo go nosić.

Wybór bandaż

Istnieją trzy odmiany tego urządzenia medycznego. Pierwsza z nich nazywana jest taśma pas i stanowi szeroki (15-30 cm), elastyczna taśma, obejmujących nie tylko w żołądku, ale również biodra, i mocuje na rzepy. Urządzenie to jest przeznaczone do stosowania podczas ciąży (znajduje się w tylnej części szerokiej strony) i po porodzie (wzmacnia najbardziej obszerną część brzucha).

Istnieje również band-Łaska. Ma postać pasa spodni i wysokich gęstych wkładki brzucha i dolnej części pleców, a także szerokiego pasa. Innym rodzajem bandaż – nazywany po porodzie – jest zalecany dla kobiet, które miały cesarskie cięcie.

Przeciwwskazania nosić bandaż

Zastanawiasz się, jak odzyskać szybko po porodzie, nie jest konieczne, aby skupić się wyłącznie na szybkość powrotu do swojego pierwotnego wyglądu. Głównym czynnikiem jest zachowanie własnego zdrowia. Po tym wszystkim, nawet pozornie nieszkodliwe rzeczą jak całun, ma wiele przeciwwskazań. Należą do nich następujące choroby:

– choroby nerek;

– choroby układu trawiennego, którym towarzyszą wzdęcia lub spastyczne bólu (na przykład zapalenie okrężnicy);

– choroby alergiczne kontaktowe zapalenie skóry (, etc.);

– zapalenie skóry w obszarach, które są w kontakcie z bandażem szmatką;

– zapalenie stawów po cięciu cesarskim.

Jak korzystać poporodowej bandaż

Sukienka bandaż musi być wyłącznie w pozycji leżącej. W tej pozycji, mięśnie brzucha są rozluźnione, dzięki czemu można je naprawić poprawnie. W przypadku braku przeciwwskazań zaleca się bandażem całym okresie poporodowym, czyli około dwa miesiące po urodzeniu dziecka. I to będzie nie tylko doskonałym sposobem, aby odzyskać figurę, ale również zmniejszyć ból pleców, który często powoduje dyskomfort dla młodych matek. Nie zapominaj, że kiedy na sobie bandaż po porodzie trzeba odpocząć przez 30-50 minut co trzy godziny w ciągu dnia.

Jak odzyskać po porodzie za pomocą gimnastyki

Kolejnym ważnym krokiem w procesie przywrócenia normalnego kształtu są specjalne ćwiczenia fizyczne. Ale spieszyć z siłowni nie jest konieczne. Tak, przejdź do wysiłku fizycznym może być 8 tygodni po porodzie, jeśli dziecko urodziło się w sposób naturalny, a nie wcześniej niż 2,5-3 miesięcy, jeśli miały cesarskie cięcie. We wcześniejszym terminu obciążenia mięśni brzucha może prowadzić do poważnych konsekwencji w postaci zwiększonego ciśnienia wewnątrzbrzusznym, co oznacza oszczędność Diastaza, wypadnięcie pochwy szwów ściany rozbieżności.

przyrostowe obciążenia

Do utrzymania zdrowia po porodzie, zaleca się, aby odwołać się do ćwiczeń oddechowych. są wykonywane leżącej na plecach. Wdechowego wszelkich starań, aby nadmuchać brzucha, wydech jak mu bardziej chowane. Powtórz to ćwiczenie powinno być około 15 razy w jednej porcji, która pewnego dnia może wnieść do 10 treningu trochę mocniej. Aby wykonać to ćwiczenie powinno odbywać się leżąc na brzuchu. W tym przypadku, można również stymulować jelita i że rozwiązałoby wiele matek niepokojący problem zaparć. Jednak należy pamiętać, że takie szkolenie jest pokazany tylko do kobiet, które rodziły naturalnie. Jeśli dziecko urodziło się przez cesarskie cięcie, to te ćwiczenia są przeciwwskazane, ponieważ mogą one wywołać niezgodę pooperacyjny szew.

Kolejna doskonała odpowiedź na pytanie o sposób, aby odzyskać od porodu, jest chodzącym pieszych. Ponadto, to skuteczna metoda redukcji mięśnie brzucha tonem prawie nie ma ograniczeń czasowych lub schorzeń. Tak więc, proces odległości wykorzystuje większość mięśni w naszym ciele, a ciało, aby utrzymać prosto promuje napięcie mięśni brzucha. W tym przypadku można zawsze zachować kontrolę nad stopniem stresu, zmieniając natężenie ruchu w zależności od stanu zdrowia.

treningi domowe

Po 1,5-2 miesięcy po porodzie może nieznacznie zwiększyć obciążenie mięśni brzucha. Należy jednak mieć na uwadze, że poważne aktywność fizyczna może wpływać na produkcję mleka kobiecego. W związku z tym, aerobik, kształtowanie, tańce sportowe zaleca się dopiero po pół roku po pojawieniu się dziecka na świat. Do tej pory najlepiej jest ograniczyć treningi domu.

Kilka prostych ćwiczeń

1. Przyjmuje pozycję wyjściową, leżąc na plecach. nogi ugięte w kolanach tak, że dolna część pleców został wciśnięty do podłogi. Ręce łatwo obhvataem szyję. Powoli unieś górną część ciała, kolana są wystawione na brodzie, na wzmacniania mięśni brzucha. Powtórz ćwiczenie 30 razy.

2. Przyjmij pozycję wyjściową leżącego na podłodze na plecach. W tym przypadku, nogi są wyprostowane, wyciągniętymi rękoma wzdłuż ciała. Delikatnie podnieś nogi do góry pod kątem 30-45 stopni. Kolana nie zginać. Powtórz ćwiczenie około 20 razy.

Nie zapomnij o prawidłowe odżywianie

Jeśli obawiasz się o tym, jak przywrócić figurę po urodzeniu, uwagę należy zwrócić na to, co jesz i co porcje. W ten sposób ograniczyć spożycie tłuszczu zwierzęcego, który zawiera, na przykład, wieprzowina i śmietany. Również wyeliminować ze swojej diety i wysokokaloryczne pokarmy muszą przestrzegać wielkości ich porcje. Jednak, aby wziąć udział w diecie nie jest wart. Twoja dieta powinna być zdrowe i zróżnicowane, w rzeczywistości wszystko, co jesz, a wpływa na dziecko (jeśli karmienie piersią). Tak, kobiety po porodzie powinna koniecznie obejmować świeżych owoców i warzyw w ich menu, zbóż i produktów mlecznych. Należy ograniczyć spożycie pieczywa, masła, a także wszystkich słone, tłuste, smażone i pikantne. Wszystko to przyczyni się do utrzymania zdrowia (i własnego i dziecka) i szybko przywrócić poprzedni wagi po porodzie.

pielęgnacja skóry

Istotną rolę w kształtowaniu wyglądu, która staje się kobietą, po porodzie, to stan skóry. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do naszego żołądka, które podczas ciąży narażone na naprężenia, co często prowadzi do rozstępy i tworzenia tak zwanego „fartucha” (nadmiar skóry). Co do zasady, występowanie takich nieprzyjemnych konsekwencji jest czysto indywidualny charakter. W większości przypadków, po urodzeniu dziecka skóra na brzuchu młoda mama szybko zredukowane i powraca do normalnego stanu. Jednak, aby przyspieszyć ten proces, coś po urodzeniu jest nadal konieczne. Przede wszystkim, eksperci zalecają, aby podnieść jego ton, przy użyciu Bicze. Pożądane jest, aby wziąć w godzinach porannych. Na początek kilka minut ciepłą wodą, a następnie skręcić na gorąco. Pozwól zimną wodą przez kilka sekund. Pamiętaj, aby pamiętać, że konieczne jest, aby ogrzewać ciało znacznie dłużej niż chłodny. Po zakończeniu tej procedury zaleca się wcierać oneself szorstkim ręcznikiem. Rodzaj masażu pomaga stymulować skórny przepływ krwi.

Ponadto można skorzystać z prysznica kontrastu i specjalnych kosmetyków. Jednak ich wybór należy podchodzić bardzo ostrożnie. Wynika to z faktu, że członkowie tych substancji są łatwo wchłaniane przez skórę, mogą przenikać do mleka matki i szkodliwe dla zdrowia dziecka.

wniosek

Tak, dzisiaj dowiedzieliśmy się, które odpowiadają precyzyjnie i jednoznacznie na pytanie, w jaki sposób organizm odzyskuje po porodzie, jest dość trudne. Po tym wszystkim, proces ten jest zależny nie tylko od sposobu, w jaki dziecko urodziło, ale również od wielu indywidualnych czynników. Jednak niezależnie od tego, zawsze można pomóc regularnej aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania, kosmetyki i wiele innych organizm.