877 Shares 8916 views

Ośrodek narciarski Dombay: jak dostać się z Moskwą

W ciągu ostatniej dekady, rozliczenie Dombay w Karaczajo-Cherkess Rzeczypospolitej stał się jednym z najbardziej popularnych rosyjskich ośrodków narciarskich z dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Ośnieżone szczyty górskie, rzeki Swift z potężnych wodospadów, jezior alpejskich pięknych, pięknych lasów jodłowych i alpejskie łąki, czyste górskie powietrze – to wszystko Dombai. Jak dostać się z Moskwy? To pytanie jest często zadawane w wyszukiwarkach internauci. Rozważyć różne sposoby, aby dostać się do Dombay więc przed wyjazdem, można wybrać najbardziej wygodną opcję i stratę czasu, aby wykonać minimum.

Cechy podróż z Moskwy do Dombai

Gromadzenie w Dombay, przede wszystkim należy pamiętać, że ośrodek nie ma lotniska lub dworca, więc przeszczep jest nieuniknione. Reszta drodze będzie musiał pokonać autobusem lub samochodem. będzie można na kilka sposobów, z dużych miast w regionie Północnego Kaukazu, gdzie znajdą Państwo samolotem lub pociągiem dojechać do Dombai.

Regularne autobusy kursują regularnie pomiędzy miastami Terytorium Stavropol i Karachay-Cherkessia. Najprawdopodobniej będziesz musiał zrobić kolejny przeszczep w Cherkessk lub Teberda. Uniknąć niedogodności podróży środkami transportu publicznego pozwoli taksówki, które mogą być rezerwowane z wyprzedzeniem za pomocą specjalnych funkcji portalu.

Wielu właścicieli hoteli i prywatnych hoteli w Dombay przez układ może zorganizować transfer z lotniska lub dworca kolejowego. Wynająć samochód (lub najpierw udać się do swojego samochodu) – najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy planują odwiedzić nie tylko w Dombai, ale również do odwiedzenia innych ciekawych miejsc na Północnym Kaukazie.

Jak dostać się do Dombay z Moskwy samolotem

Samolot – najszybszy, ale też najdroższym sposobem podróżowania. Od stolicy do najbliższego Dombai do Port lotniczy Mineralne Wody może odlecieć w dowolnym momencie dnia od Szeremietiewo, Domodiedowo i Wnukowo lotnisk obsługujących bezpośrednie loty z różnych linii lotniczych. Około dwóch godzin po wyjeździe z was już dotrze do największych lotnisk na Kaukazie. Alternative – latać z Moskwy do Stawropol.

Dalsza droga z lotniska do Dombai może zrobić firmę autobus turystyczny „Gulliver”, który w sezonie narciarskim od grudnia do marca, kursujący codziennie. czas odjazdu autobusu jest lepiej wyjaśnione wcześniej. W innych przypadkach może to być osiągnięte przez autobus do dworca autobusowego Minvod i pokonać resztę drogi do ośrodka autobusem ze zmianą Teberda. Miłośnicy prędkości i komfortu woleliby, aby kontynuować trasę z lotniska taksówką, a przynajmniej przyjść do Dombay cztery godziny – ośrodek narciarski!

Jak dostać się pociągiem z Moskwy

Idź do Dombay koleją – stosunkowo niedrogie i jest realną opcją. Kursk, Kazan i Paveletskaya stacje kapitału dla pociągów do Mineralne Wody oraz Kisłowodzk Niewinnomyssk. Na drodze trzeba będzie wydać 28-38 godzin.

Opcje dla dalszego ruchu zależy od tego, która z tych dworcach będzie przybywać. Z dworca, Mineralne Wody sposoby, aby dostać się do Dombai są takie same jak z lotniska.

Od Kislovodsk zawsze można jechać autobusem do Teberda, a następnie podjąć minibus do wioski. Można również skorzystać z okazji do podróżowania zwiedzanie autobusowe biura podróży, które organizuje wycieczki Kisłowodzk dziennie Dombai.

Pomimo faktu, że Niewinnomyssk od dworców kolejowych najbliższymi do Dombai, bezpośredni dostęp jest niemożliwy z nim do wioski. Musisz dostać się autobusem lub pociągiem do Cherkessk, a następnie taksówką do ośrodka.

Jak dostać się z Moskwy do autobusu Dombai

Nie ma innego sposobu, aby w Dombay. Jak dostać się z Moskwy? Nie ma innej opcji – autobus. Szereg firm zorganizować bezpośrednie loty z Moskwy do Dombay na wygodnych i nowoczesnych luksusowych autobusów wyposażonych we wszystkie niezbędne do przyjemnej podróży. zainstalowane one biotoalety, telewizor audiovideosistemy, kotły. Jest to najtańszy (oprócz powo) opcja, doskonale nadaje się dla tych, którzy nie są w pośpiechu zbyt.

Jednak te autobusy zrobić codzienne lub cotygodniowe loty tylko w sezonie narciarskim, więc kto chce odpocząć w Dombai w innych porach roku, będzie musiał znaleźć inne sposoby, aby przenieść.

Dombay: jak dostać się z Moskwy samochodem

Podróż Dombay własny samochód – opcja budżet, który przemawia do wielu. Opcja ta zwraca niezależność od harmonogramy transportu, brak połączeń oraz doskonałą okazję cieszyć się zapierające dech w piersiach widoki na Kaukazie. Można zatrzymać się tam, gdzie chcesz.

Jeśli zdecydujesz się na podróż z Moskwy do Dombay samochodem, będzie nie mają krótką długość ścieżki wynosi około 1600 km. Federal Highway M4 „Don” przechodzi przez Woroneż i Rostów nad Donem. Po Nevinnomysska trzeba będzie włączyć do Cherkessk, następnie przejazd Karaczajewsk i Teberda. Droga zajmie więcej niż jeden dzień.

Wybierz opcję, która jest odpowiednia dla Ciebie osobiście i podróżować z przyjemnością. Przyjdź do Dombay! Jak dostać się z Moskwą, staraliśmy się powiedzieć wiele szczegółów.